Zavrieť

Porady

Kvalita jedla na Slovensku

Samuel
Ako je mozne, ze to co predavaju u nas na milovanom Slovensku neda sa povazovat uz ani za zranicu ?
Staci ked clovek ide na vylet mimo slovenska a uz citi tu neskutocnu zmenu.
Kery imbecil dovolil, aby sa u nas predavali take SRAČKY ?
Mali by sme sa zlozit na jeho letenku na Ukrajinu radsej.
Alebo rovno do plynovej komory, lebo uz ma neskutocne serie, ze musim chodit stovky kilometrov mesacne do rakuska, ceska, madarska, kamkolvek, lebo vsade je lepsie.

napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT , do prdele uz.

samozrejme cenovo velmi lahko prevysime ceny na zapade. co je tiez paradox. cize nekvalitna sracka stoji viac? ano stoji, lebo nikde vo svete to neni, cize trhovo-logicky musi stat viac.

k tomu si dajte mizerijne nizke platy pre zamestnancov, nizsie ako ma bezdomovec na zapade alkoholik nealkoholik.

takze logicky, vstupne suroviny maju nizsie, naklady na zamestnancov vyssie a ceny tovaru nizsie, pricom ich viac nie je (rakusko) cize maly trh.

ako do riti je mozne ze u nas je to naopak? bud si niekto neskutocne ulieva (podnikatel alebo stat), alebo zijeme v dimenzii, kde je na kazdom kroku cierna diera.

srat na prachy, ale nech predavaj udo prdele KVALITU hodnu ceny..


Cest vynimkam, asi 5% sortimentu.

Vas nazor na tuto zberbu humusov je aky ?
Naposledy upravil Dav : 28.02.14 at 09:34
Usporiadat
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Mňa ovplyvnil tento " pán" a Oliver, stačilo pár dokumentov v telke,
http://www.youtube.com/user/webteamrivercottage
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

erik555
kukučka
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami
Llívia
Llívia
Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia.
...

Samotné kuchárky hovoria o tom, ako decká nie sú naučené jesť to, čo ony varia, zato keby urobili hamburger... "Uvedomelá mládež".
Lenže to nie je o mládeži,ale o ich rodičoch.
Po dlllhom čase som bola v Tescu.A viete ktorý sortiment sa najviac rozširuje?-V prášku.Chleby v prášku,halušky,zemiakové cesto,krtkova torta,muffiny....nestíhala som sa diviť čo všetko v prášku je v ponuke a koľko toho je.Viete,keby to ľudia nekupovali,nerozširovali by to.
To áno, môžu za to rodičia, ale ja som reagovala na Korelino tvrdenie, že: "Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť."

(Mne sa pri pečení chleba osvedčilo viac zemiakové cesto v prášku než varené zemiaky.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

kukučka
Tie najkvalitnejšie domáce /bohužiaľ som na konci poradovníka/ zjeme ako vyšľahané vajíčko s cukrom, domácu cesnakovú tatársku omáčku, dcéra hemendex a ja ako uhádla korela banánový koktejl.
V detstve keď nebol koláč, jedli sme vajíčko s cukrom, alebo zaváraninu a nie chémiu ako deti dnes.
Dnes mlieko prevažne v kyslom stave a tvaroh, zásadne domáce a z automatu.
My vajíčko s medom. A keď bola kríza a nič skladké doma nebolo, bol dobrý aj práškový cukor zmiešaný s kakaom Prípadne karamel, horúci naliaty na celofán, len ten celofán nejako záhadne zmizol Najlepší koláč bol aj tak v predfínále = to, čo zostalo v mise po vyliati cesta Vtedy ma nejaká salmonela netrápila, dnes by som už surové vajce nezjedla.
Ešte mi napadla jedna sladkosť - strúhané jablká zmiešané s troškou cukru a mletým makom, ktorý chutil ako mak a nie ako niečo chcípnuté potuchnuté, alebo orechami. A ešte aj jahody z babkinej záhrady rozmačkané s kryštálovým cukrom, ktorý chrúmal pod zubami, mňááám!
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Keď je tu reč o jablkách, v jeseni sme kúpili väčšiu zásobu jabĺk a už nie sú také výstavné, tak ich pekne nakrájame na štvrťky a dáme upiecť, mňam, ani škorica ani cukor nie sú potrebné. A keď som už pri tom cukre, občas chodím na Varechu a dokáže ma našvať aj pobaviť...... dáme trstinový cukor......., dovolím si tvrdiť, že 90% ani nevie o čom píše, keď zdôvodňuje, že trstinový je zdravší ako repný, však sacharóza ako sacharóza, čo je už len na nej zdravé. , . Myslia si že hnedý cukor je zákonite trstinový, si ani neprečíta, že je repný a o energetickej či uhlíkovej stope ani nehovorím. A prečo by sme mali podporovať cudzie poľnohospodárstvo, keď môžeme naše, hlavná vec, že sa zlikvidovali naše cukrovary, teraz sa to vracia naspäť už EÚ nevadí prebytok cukru, už sa môže vyrábať, a my v čom budeme. Že sa u nás nepestuje mak, ale sa čosi ako mak dováža? Veď a to je skvelý počin, niektorej našej vlády o tých certifikátoch na prácu s omamnými látkami, či ako sa to presne volá, čo si musí poľnohospodár obnovovať, ani v jednej krajine okolo to nie je, a ešte viacej takých srandičiek tu je.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Antea
erik555
kukučka
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié
Aku osvetu? na konkretne vyrobky? A navyse ty mozes robit osvetu, ked ti dotycni nemaju dostatok penazi na tie "zdravsie" potraviny. Je to zlozitejsie, ako si myslite! Zije tu vela ludi na hranici biedy. Tak darmo mu vysvetlis, ze celozrnne cestoviny su zdravsie, ako tie biele, ked stoja minimalne raz tolko! Ani neviem preco su drahsie, ked zrno sa melie cele a nie je nutne s nim naviac "manipulovat"
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

[QUOTE="kukučka"]
Llívia
kukučka
Vtedy ma nejaká salmonela netrápila, dnes by som už surové vajce nezjedla.
neber to osobne, takto reaguje väčšina, len si mi prihrala na smeč:


názorný príklad ako máte reklamu v hlave, už sa ani nezamyslíte a automaticky vám vyskočí odpoveď surové vajce = salmonelóza, nie je to pravda a takýchto príkladov je veľa.
Ešte som nevidela reklamu, ktorá by tvrdila, že v surových vajciach je salmonela Nejedla by som ani to, čo bolo pripravované s alebo na bravčovej masti - to mám tiež z nejakej reklamy?
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

taiko
pisal som vyssie, nie je to len o penazoch. Ti "chudobni" mnohokrat minaju peniaze na somariny
Na ake konkretne?
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

lujza.j
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

erik555
lujza.j
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
erik555
lujza.j
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
70-90?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

farfale a spinači, sak to som mala teraz
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

taiko
lujza.j
erik555
lujza.j
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
70-90?
50g!
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Jurino

Nepoznám veľa ľudí na Slovensku, ktorí si vedú domáci rozpočet. Tí bohatí na to nemajú čas a tí chudobní ho zase majú viac, no nemajú doma pero, papier ani kalkulačku ...ale majú satelit a mobil.
..no a presne toto je jedna z veci, ktore som mal na mysli
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
taiko
lujza.j
erik555
lujza.j
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
70-90?
50g!
ale iba ak mas tie cestoviny ako predjedlo, ci?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tai..ne netoto je porcia na hlavné jedlo+nejaká zelenina....syr
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
tai..ne netoto je porcia na hlavné jedlo+nejaká zelenina....syr
ok, asi su rozne nazory potom. Poslem spravu Francescovi Di Martino. Ten mi radi v talianskych zalezitostiach
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Táto veľkosť by stačila?
XL.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asiale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať