Zavrieť

Porady

Rozbaľovací zoznam - excel

Prosím o radu . na hárku 1 som si vytvorila tabuľku , následne v niektorých stĺpcom som vytvorilo rozbaľovacie zoznamy, ktoré sú zapísané v hárku 2. Neviem však ako môžem obmedziť vyberané možnosti v závislosti na výber v inej bunku .
Príklad: mám stĺpec A so zoznamom 1,2,3,...10. Stĺpec B so zoznamom :1.1,1.2,1.3 ......2.1.,2.2.,2.3..... Ak vyberiem v stĺpci A možnosť 1 , potrebujem aby mi zoznam v stĺpci B zobrazil len možnosti od 1.1.....1.14 ak Vyberiem v stĺpci A možnosť 2 stĺpec B mi umožní len výber z možností 2.1.,2.2.......atď


ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PushCar je offline (nepripojený) PushCar

    PushCar
    Ahoj, už sa to tu riešilo viď Rolovacie menu s podmienkami (?) s trochou uprav by to mohlo vyzerať takto: Máme dva zošity. Jeden hárok sa volá ZADAJ a druhý ZOZNAM. Tabuľku, kde sú hodnoty 1 a k tomu 1.1, 1.2 treba mať tak ako je v exceli aby to fungovalo tj. pr. A1=1, A2=1, A3=2,... a B1=1.1, B2=1.2, B3=2.1,... plus v stĺpci D budú iba jedinečné hodnoty zo stĺpca A aj s nadpisom. Na hárku ZADAJ bude v stĺpci A overenie údajov s formulkou:

    =OFFSET(ZOZNAMY!$D$2;0;0;COUNTA(ZOZNAMY!$D:$D)-1;1)
    a v stĺpci B:

    =OFFSET(ZOZNAMY!$A$1;MATCH(A1;ZOZNAMY!$A:$A;0)-1;1;COUNTIF(ZOZNAMY!$A:$A;A1);1)
    Naposledy upravil PushCar : 01.03.14 at 00:29
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chelsea34198 dakujem, takto zjednodusene mi to ide, ale keď k tomu priradim text, ktory je cca na 5 riadkou, uz mu to robi problem . K tomu ešte potrebujem so stĺpcom B previazať ďalší stĺpec C 1.1.1.....atď a to už vôbec nejde. (Pokiaľ tam stlpec A napr. Zelenina, Ovocie; B následne napr. Jablko, slivka, hruška ; C napr. zelene ,žlté ....tak to ide ale ako náhle nahradim jednoslovne nazvy dlhým riadkovým textom uz je problem) Podarilo sa mi to v tejto jednoduchej forme urobiť, aj cez udaje/overenie udajov/
    PushCar Ach jo, dúfal som, že bude stačiť level 1., 1.1. Čo sa týka toho problému, že to nejde ak je to dlhšie, problém je v tom, že tie vyhladávacie funkcie nespracujú obsah bunky dlhší ako 255 znakov. Skúšam to riešiť cez zadávanie ID ku každému záznamu tým pádom by sa vyhľadalo ID čo je v podstate iba číslo alebo hocičo, no najlepšie asi číslo pr: ID: 1,1,1,2,2,3 v stĺpci "ID" a názov: jablko, jablko, jablko, hruška, hruška, slivka v stĺpci "Názov"... nooo ešte mi to celkom nefunguje. Potom vidím riešenie pr. cez SQL alebo poprípade Formulár to všetko v xls teda za pomoci makier VBA-čka. To si predstavujem ako 1. zadá sa číslo riadka a číslo stĺpca, ktorý sa ide vypĺňať a potom, ktorý údaj či 1. alebo 1.1. ...no proste tak nejak, že by sa zadalo všetko cez combobox vo formulári a potom len na konci potvrdilo, že sa môžu údaje vypísať aj do tej oblasti, ktorú chceš vyplniť. No možno máš inú predstavu o tom ako to zadávať a jednoduchšiu no hlavne Ti asi ide o to aby to fungovalo, dúfam, že nájdeme riešenie
    PushCar podarilo sa pomocou formulára som to nakoniec vyriešil, dúfam pomôže tu je riešenie: http://www.porada.sk/t244283-rozbalo...formulara.html
    Chelsea34198 hned ako budem mat cas to vyskusam, a dakujem velmi pekne.
      zbaliť

    Rozbaľovací zoznam - excel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.