Zavrieť

Porady

problem s danovym priznanim fo typ A

mam obrovsky problem neviem si vypracovat danove priznanie fo typu A prosim vas existuje nejaky program ktory mi to cele vypocita? v praci nam dali podpisat potvrdenia 1x ich vzali a 1x ich nechali nam nech sa starame nechcem to riesit na poslednu chvilu budem vdacna za kazdu radu dakujem velmi pekne. Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak si pozorne prestudujes poucenie k DP FO A a aj poznamky na tlacive k jednotlivym polozkam, tak by si mala bez problemov vyplnit priznanie aj na portali FS - su tam zapracovane kontroly

    dalsie info najdes aj tu https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../dan-z-prijmov

    doplnenie:

    vyplnis - na hlavnej stranke PFS vpravo
    - danove a colne tlaciva
    - vybrat katalog elektronickych formularov
    - kliknut na sipku pri dan z prijmu FO,
    - zase sipka pri A
    - a potom kliknut na ikonu vpravo

    priamy link https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.237.html

    s tlacenim je trosku problem - lebo to netlaci ale ponukne ulozit ako subor .zip, ten treba rozbalit a v rozbalenom kliknut na subor .fdf
    tlacit (cize ulozit a rozbalit zip) treba samostatne priznanie a aj potvrdenie
    Naposledy upravil avalik : 28.02.14 at 19:40
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 ale bez identifikátora ho nevyplníš alebo?
    avalik doplnila som odpoved
    Katy a R pavol - každý si to môže vyplniť ! samozrejme - ak si niekto myslí, že to celkom "samé vyráta - lebo tak na nete písali" - tak to sa mýli. minimálne si treba poučenie prečítať a dodržať správny postup
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...odpovede tu máš - nič lepšie sa Ti poradiť nedá. A neber to tak, že Ťa niekto hodil do vody a plávaj - mala si možnosť do 15.2., teda tento rok do 17.2., nakoľko 15.2. bola sobota, požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie RZD - tak, ako každý rok. ...a že si nevedela?! Neznalosť zákona neospravedlňuje - nie je povinnosťou zamestnávateľa na to upozorňovať - on má tiež svojich povinností akurát tak dosť - môžeš byť rada, že už máš potvrdenie - zo zákona má čas až do 10.3. .....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirimici dakujem ale kros mi to nevypocita. skusala som to cez form studio lebo na nete pisali ze to vyrata za vas danove a tiez mi to nevyratalo asi som nieco zle zadala , netusim
    jamis rozhodne Ti to vyráta, len musíš správne zadať hodnoty
    command Kros alfa plus a v nom je implementovane danove priznania ked zadas spravne hodnoty tak ti urcite vyrata ja si v nom tiez robim. len treba vediet co kde treba vyplnit.
      zbaliť

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vcera som urobila v Krose 6 DP A. Vzdy mi vsetko vypocitalo. S cim mas problem ?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 mňa už nepustí do DP typ A, desiatku som vyčerpala.......
    DanielaSL Len tolko sa da?
    Mila123 áno, iba 10 ks.....
    tictac7 tak, 10 A a 10 B.....
    veronikasad A-čiek sa dá urobiť len 10, aj keď mám neobmedzený počet firiem v ALFA+?
    wrong riešia to tak, že prepisujú už urobené daňové priznania. Nemusí byť každý uložený ;o)
      zbaliť

    problem s danovym priznanim fo typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.