Zavrieť

Porady

Ako správne účtovať stravné lístky

Robím si rekvalifikačný kurz podvojného účtovníctva. Tam mi bolo povedané, že stravné lístky sú ceniny tak ich treba zaúčtovať na účet ceniny a až neskôr sa to preučtuje na nákladový účet.Účtovníčka našej firmy to dáva ihneď do nákladov nakoľko stravné lístky sa objednávajú presne a hneď sa rozdajú a v pokladni teda neostávajú. Myslíte, že naša účtovníčka to robí správne? Lebo ona tvrdí, že áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    nerobí to dobre.
    správne je:
    nákup lístkov: 213/321
    poplatok stravovacej spol.: 518/321
    55% z hodnoty strav.lístka: 527/213
    zvyšok (5% z hodnoty lístka): 472/213 čerp.zo soc.fondu
    zrazené ZC-om: 331/213

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    kn-alka, MFFM, cacka, Mila123, Rozalka, maruska14
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MFFM ako ona to má rozúčtované, len to neprevedie cez ceniny, ale už aj dáva náklady a teraz pozerám, že aj účet zamestnanci nepoužíva, ale účtuje to ako pohľadávka voči zamestancom.
    Olgica proste to robí zle.
    MFFM Ďakujem za info
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nerobí to správne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MFFM lebo ona , že aj audítor jej to tak schválil. Tak asi máme skvelého audítora.
    Tweety Pozri si postupy účtovania.
    MFFM však to, že ono to je aj v postupoch účtovania aj to sme včera preberali na kurze aj som si to tam pozrela, ale ona si tvrdí svoje asi preto, že účtovníčku robí už asi 30 rokov
    scam Prosím Vás nevie mi niekto poradiť, čo tvorí základ dane pri výpočte DPH na výstupe pri poskytovaní stravy zamestnancom. Máme dodávateľa stravy, je plátca DPH. Kalkuláciu stravného sme robili tak, že 55% do N, a DPH na výstupe sme počítali zo sumy 45%. Niekde som čítala, že suma sa znižuje o príspevok zo SF a to čo ostane mi tvorí protihodnotu z čoho počítam ZD a DPH (suma protihodnoty/1,2 x 0,2). Ale našla som aj taký názor, že DPH sa počíta zo sumy protihodnoty (protihodnota x0,2) a túto sumu dostanem od zamestancov. V diskusiách spomínali aj nej. metodický pokyn z DRSR, ktorý toto upresnuje, ale nenašla som ho.
      zbaliť

    Ako správne účtovať stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.