Zavrieť

Porady

Nakup hmotneho majetku

Prosim Vas o radu - Je mozne dat do nakladov za rok 2005 nakup hmot. inv.majetku(konkretne motorova pila) ktora bola zakupena v r.2004, ale podnikat zacal podnikatel az v r.2005, kedy mu bolo vydane aj zivnost.opravnenie na Pilcicke prace. Dakujem.
Usporiadat
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ďakujem, veľmi mi pomáhaš. Je to oceniteľné, keď s PÚ ešte len začínam a niekedy si neviem dať rady a nájdu sa taký ľudia ako ty a majú nervy na takých ako sme my.
0 0
press press

press je offline (nepripojený) press

Potrebujem radu.
Teraz pri priprave inventarizacie som zistila jednu vec s ktorou si neviem rady.

Firma ma v prenajme priestory v jednej budove (nie vsetky).
Nas riaditel dal spravit nabytok do tychto priestorov na zmluvu a aj do priestorov ktore nevyuzivame.
Konkretne mi ide o kuchynku ktoru majitel budovy prenajima inemu najomcovi, ale mi sme tam dali zabudovat kuchynkovy nabytok, umyvacku riadu a podobne.

povodne som mala tuto kuchynku v DHIM a chcela som to odpisovat, ako podnikovy majetok. Ale teraz pozeram ze vlastne mi ten nakupeny majetok ani nevyuzivame. Mam tam aj ine zariadene kuchynky nasim nabytkom, ale na tieto mame najomnu zmluvu a aj ich vyuzivame.

Hovorila som s majoritnym akcionarom spolocnosti (mojim zamestnavatelom), ktory mi povedal ze to tento rok si bude majitel budovi musiet odkupit, lebo je to teda riadna volovina, aby firma kupila majetok ktory ani nevyuziva. @_@

Tak teraz co s tym. @_@
Kam to zaradit, zrusit odpisy... ??
0 0
press press

press je offline (nepripojený) press

Nikto nevie co s tym ???
Este raz v skratke:
1. majetkom o ktorom som si myslela ze mal byt DHIM a odpisovany (2006)
ale neni vyuzivany na podnikanie (2006)
bude v tomto roku predany. (2007)

kam to mam zauctovat ???
Do spotreby ako material 501AE a potom 642AE - trzby z predaja materialu ?
alebo
ako majetok 022AE... neviem tato varianta sa mi nezda.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať