Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ.B, tabuľka 1c.

Dobrý deň, rada by som sa spýtala - ak vediem jednoduché účtovníctvo tak by som mala vyplniť v daňovom priznaní na strane 4. tabuľku 1c? Ďakujem za odpoveď.
veronikasad Čítala si § 6 odst. 11 ZoDzP ?
HUHA Dobrý deň, áno čítala som.
Len vo firme Kros mi povedali, že je to prístupné len pre tých, ktorí vyplňujú riadok 10. Tak som z toho zmätená.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nečítala, pretože inak by si sa dozvedela, že odst. 11 sa vzťahuje na daňovú evidenciu a ty v prvom príspevku píšeš, že vedieš jednoduché účtovníctvo. Vtedy túto tabuľku nevyplňaš, ale prikladáš prílohy - Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a zíväzkoch.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    HUHA Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. Áno 1. vetu som nedočítala do konca. Ďakujem tiež za trpezlivosť. :-)
    Numinoso kedy vyplňam tubuľku 1a a kedy tabuľku 1c? ďakujem
    veronikasad 1a) - skutočné výdavky - daňová evidencia
    1c) skutočné výdavky - príjmy z prenájmu
    Numinoso veľmi pekne ďakujem!
      zbaliť

    Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

    Mija33
    DP typ B -
    riadok 76 - 937,67
    riadok 77 - 3735,94
    riadok 78 -0
    riadok 79 - 3735,94
    riadok 80 - 2798,27
    riadok 81 - ?????

    je to srpávne?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka vôbec to nie je správne, nakoľko máš staré tlačivo, na rok 2013 sú nové tlačivá - iné riadky !!!
    kn-alka .... a zadaj si novú otázku, nezadávaj otázku do odpovede na inú otázku !!!!
    Mija33 a riadok 34 dám príjem zo SZČO + príjem zo zamestnania hl.p.p.?
    kn-alka NIE - nevieš čítať? je tam písané: úhrn príjmov od všetkých ZAMESTNÁVATEĽOV !!! Takže len zo zamestnania
    kn-alka veľmi rýchlo si nájdi účtovníčku, vôbec nemáš poňatia
    Mija33 dakujem, radšej si overujem informácie, nakolko som bola z jednou účtovníčkou a tá mi nahovorila že vraj mám preplatok , čo sa mi nezdá...
    kn-alka Ak máš ako SZČO nízky základ dane alebo stratu a ak si nebola zamestnaná celý rok, alebo si bola dlhšie ako mesiac na PN, a mala si zo zamestnania strhnutú nejakú daň, tak áno, môžeš mať preplatok na dani
    kn-alka ... a založ zvlášť otázku s podrobnejším info... takto ti to z vešteckej gule nevyveštíme
      zbaliť

    Daňové priznanie FO typ.B, tabuľka 1c.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.