Zavrieť

Porady

Kedy a ako zdaniť stornovanie prijatej zálohy na dodávku (tovaru, služieb)?

Príklad 1-odstúpenie od zmluvy:
V mesiaci 01 som prijal zálohu na dodávku tovaru 12000 €. V mesiaci 01 tovar nebol dodaný. Vystavil som faktúru k prijatej platbe 10000€+2000€DPH. V mesiaci 02 došlo k odstúpeniu od zmluvy. Záloha 12000 € bola vrátená v mesiaci 03. Aký doklad k vrátenej platbe vystaviť a v ktorom období ?

Príklad 2 - čiastočné plnenie:
V mesiaci 01 som prijal zálohu na dodávku tovaru 12000 €. V mesiaci 01 tovar nebol dodaný. Vystavil som faktúru k prijatej platbe 10000€+2000€DPH. V mesiaci 02 došlo čiastočnému dodaniu tovaru vo výške 5000 € Vystavil som faktúru: Tovar: 5000 € odpočet zálohy (čiastočne) -5000 € DPH: 0€ Následne došlo v mesiaci 03 k odstúpeniu od zmluvy. Vznikla povinnosť vrátiť 6000 €. Záloha 6000 € bola vrátená v mesiaci 03. Aký doklad k vrátenej platbe vystaviť a v ktorom období ? Je vystavenie faktúry v mesiaci 02 správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kedy a ako zdaniť stornovanie prijatej zálohy na dodávku (tovaru, služieb)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.