Zavrieť

Porady

neplátca DPH faktúra neplátcovi do ČR

Zdravím,
Potreboval by som poradiť vznikla taká situácia - som neplátca DPH na Slovensku a musím vyfaktúrovať eshop ktorý som sám vytvoril do Česka pre neplátcu DPH. V aukcii kde sa obchod predával som uviedol že konečná vydražená suma je bez DPH. Otázka znie, mám faktúrovať cenu s DPH alebo bez? Som si skoro istý že s dph ale chcem si byť 100% istý.

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Podla mna ide o sluzbu podla par. 15 odst.1, miesto dodania je v CZ. Vy by ste mal byt registrovany podla par.7a a odberatel by sa tiez mal registrovat v CZ podla takehoto ich paragrafu, dat vam ich IC DPH, vy budete samozrejme fakturovat bez DPH s poznamkou ze prijemca sluzby je povinny odviest DPH. Vy na SK podavate suhrnny vykaz a prijemca v CZ danove priznanie DPH.
    nex1 Takže to mám vyfaktúrovať bez DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) a on to zdaní aj keď nieje plátcom DPH v ČR?
    nika.sum Ano DPH 0%, a nezabudnite odvolavku podla § 72 odst.1 h) a tiez ste povinny podat suhrnny vykaz suhrnny elektronicky (ak nemate z ineho dovodu povinnost podavat SV, tak ho mozete podat za kvartal,musite byt pred dodanim sluzby zaregistrovany podla §7a, suhrnny vykaz sa da podavat len elektronicky (o tom je tu toho dost popisane).
    nika.sum S tymto nesuhlasim, ved ide o zdanitelne osoby (podnikatelov) a sluzba podla 15 odst.1. Samozrejme DPH nemoze vycislit na fakture ale urcite povinnosti pred a po fakturacii ma...

    neplátca DPH faktúra neplátcovi do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.