Zavrieť

Porady

konci mi pracovny pomer a ja som na pnke mam ju ukoncit ?

dobry som profesionalny vojak a konci mi prac. pomer 31.3.2014 ale ja som na pnke lebo sa mi stal pracovny uraz musim ju ukoncit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    PN snáď ukončuje lekár, nie? Ak si stále chorý, koniec PP nie je dôvodom na jej ukončenie
    dusi187 ano lenze ked mi konci pp kto mi bude plati pnku ked OSSR maju vlastny socialny fond a pracovny uraz mi potom preplatia ?
    misoft Preplatia! Zatiaľ si stále platený MO SR - z VÚSZ......

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    ak je niekto na PN, vtedy zo strany zamestnávateľa nie je možné ukončiť PP zamestnanca a tak isto zamestnanec prečo by ho ukončoval, ak nemusí. To by bol hlupák.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hena22 môže mať PP na dobu určitú, ktorý končí uplynutím doby. Alebo mohol podpísať pred vznikom PN dohodu o ukončení PP k danému dátumu. Predsa nepísal, že dostal výpoveď počas PN.
    misoft hena22 - u armády je to trochu inak. Je to služobný pomer - nie je to pracovná zmluva ako u civilov.
    dusi187 tak viem aj ja ,ale ked som profesionalny vojak aj vtedy to plati ???
    maped veď píšete že ste na PN-ke a PP končí až 31.3. to zn. že ak budete ešte na PN-ke po 31.3. tak sa nič neukončuje a stále ste zamestnaný-aspoň ja tomu tak rozumiem.
    dusi187 podpisal som dohodu o ukonceni PP este pred PN a PP mi konci 31.3 PN mam kontrolu 17.4. v robote mi hovoria ze to mam ukoncit ale podla mna je to blbost len nechapem ci ma prepustia do civilu hned alebo budu musiet cakat kym trva pn
    kopretinka vojaci majú nejaký iný ZP?
    maped ...asi Zákon o služobnom pomere príslušníka ozbrojených síl alebo armády SR. Fakt neviem už poradiť, je mi ľúto.
    kopretinka podľa zákonníka práce končí pracovný pomer 31.3: To,že nastala PN,nemá s tým nič spoločné.Ale ako je to u vojakov......hmmmmmm.........
    misoft Pokiaľ má pracovný úraz, nie je pre neho rozumné to ukončovať. Pracovný úraz hradí VÚSZ - a pre prepustenie zo služobného pomeru neplatí civilný Zákonník práce..... Zákon o služobnom pomere LEN preberá zo ZP niektoré časti (nadčasy, práca vo sviatok a pod.), inak je to iný zákon.
      zbaliť
    luja5 16.10.14 19:15 priradil do Porady

    konci mi pracovny pomer a ja som na pnke mam ju ukoncit ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.