Zavrieť

Porady

Vlastné imanie

Môže zaúčtovať upísanie vlastného imania 353/419 ešte predtým ako je napísaná zápisnica z Valného zhromaždenia? Potrebuje totiž zvýšiť vlastné imanie, tento rok chce zvýšiť hodnotu základného imania o 500 tis.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zvyšovať ZI sa môže len na základe rozhodnutia - zápisnice VZ.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    A nie je nejaká možnosť? Jedná sa o to , že predtým majiteľ vložil do firmy peniaze, ktoré boli účtované 211/365. Nemôže to spraviť , že bu mu firma tie peniaze vrátila 365/211 a on by ich následne daroval , alebo ako kapitálový vklad 211/413. Treba aj k tomu nejakú zápisnicu?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kapitálový vklad - áno zvýši sa mu vlastné imanie.
    Je jediný spoločník? Stačí hodiť na papier Rozhodnutie o vklade do spoločnosti .........Sk nad rámec ZI zapísaného v OR.
    Stačí potom preúčtovať 365/413.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mali by si napísať zápisnicu, aby to neskôr nebolo rozporované. Už som sa stretla s kdejakými prípadmi - netreba to podceňovať.
    Nech sa strenú a podpísu zápis o mimoriadnom VZ a bude to OK.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    A nemusí sa to písať u notára? A keď sa napíše tá zápisnica z MVZ nevadí, že nebola zaslaná na obchodný register?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, ved nejde o zvýšenie ZI, len o dalsáí vklad. Ak si to navzájom spoločníci podpíšu, tak to preúčtuj. Nemusia u notára.
    Odporúčam však aby najbližšie VZ ktoré bude schvaľovať RUZ2005, malo bod a uznesenie aj k tomu vkladu. Bud teda zvýšia ZI, ale ak to aj zostane na 413, radšej nech je to jednoznačné. A po skúsenostiach by si to mali isť overiť aspoň na matriku - teda tie podpisy.
    Rozhodne v tom prípade, ak tie peniaze vkladá len jeden z nich.
    Spoločníci sa parádne vedie pohnevať, to mi ver. Takže nepodceňovať.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    KEJKA
    Kapitálový vklad - áno zvýši sa mu vlastné imanie.
    Je jediný spoločník? Stačí hodiť na papier Rozhodnutie o vklade do spoločnosti .........Sk nad rámec ZI zapísaného v OR.
    Stačí potom preúčtovať 365/413.
    Našla som danú tému, ktorá mi trochu pomohla. Ide o to, že FO si založila s.r.o. ako jediný spoločník. Teraz chce previesť autá z FO na s.r.o. Poradili mi aby sme ich previedli v zostatkovej hodnote na s.r.o ako vlastné imanie. Jedná sa mi o zápisnicu o prevedení. Musí mať nejakú formu a čo všetko v nej musí byť. Prosím poraďte. A ešte po zaradení daných aut budem odpisovať znova 4 roky z ceny akou som ich prijala do účtovníctva?
    Naposledy upravil bredikova : 29.08.06 at 19:22

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Prosím!!!! Odvčera mi nikto naporadil a tak posúvam dopredu.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    bredikova
    Našla som danú tému, ktorá mi trochu pomohla. Ide o to, že FO si založila s.r.o. ako jediný spoločník. Teraz chce previesť autá z FO na s.r.o. Poradili mi aby sme ich previedli v zostatkovej hodnote na s.r.o ako vlastné imanie. Jedná sa mi o zápisnicu o prevedení. Musí mať nejakú formu a čo všetko v nej musí byť. Prosím poraďte. A ešte po zaradení daných aut budem odpisovať znova 4 roky z ceny akou som ich prijala do účtovníctva?
    Vloženie automobilov ako nepeňažný vklad do základného imania pripadá do úvahy len pri zakladaní s.r.o. resp. pri navýšení základného imania. Keďže už ide o založenú s.r.o., podľa môjho názoru najjednoduchším spôsobom predisponovania automobilov i iného dlhodobého majetku z FO do s.r.o. je ich bežný predaj, najlepšie v zostatkovej daňovej hodnote. V prípade predaja majetku z FO bude príjem z predaja daňovým príjmom fyzickej osoby, ale zostatková cena bude pre daňovníka daňovým výdavkom, takže u FO bude tento predaj daňovo neutrálny. V s.r.o. bude obstarávacou cenou na účely účtovníctva a súčasne vstupnou cenou daňové účely obstarávacia (kúpna cena). Pokiaľ ich nákupná (=obstarávacia) cena bude vyššia ako 30 tis. Sk, s.r.o. ich bude daňovo i účtovne odpisovať bežným spôsobom.
    Ostatné spôsoby prevodu majetku (darovanie, navýšenie ZI) sú podľa môjho názoru z daňového (DP i DPH) aj účtovného hľadiska nevýhodnejšie buď pre FO alebo pre s.r.o. Ak by si sa predsa rozhodla ísť cestou navýšenia ZI, účtovné i právne aspekty boli naposledy diskutované napr. v tejto téme: http://www.porada.sk/t32156-navyenie...-uetu-249.html
    Naposledy upravil andrej_rv : 10.09.06 at 13:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.