Zavrieť

Porady

spoluvlastník domu a pozemku

byvam v rodičovskom rodinnom dome, kde je od roku 2009 nový spoluvlastník, ktorý vlastní 1/8 domu a pozemku. Má dotyčný právo pýtať kľúč od domu, prípadne má právo vstúpiť do domu, bez môjho súhlasu? Za celú dobu spoluvlastníctva, sa nijakým spôsobom nepodieľal - neprispel na udržbe nehnuteľnosti, ani neplatil daň z nehnuteľnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A ty si mu platil nájom? Za užívanie jeho 1/8miny? A áno má právo pýtať klúč od domu, aj vstúpiť do neho. Je jeho vlastníctvom. Ak nechceš, tak sa s ním dohodni a odkúp jeho podiel. Ak nechce tak žiadaj súd o vysporiadanie podielového spoluvlastníctva aby mu prikázal Ti predať svoj podiel. Ak ho vyplatíš, už nárok mať nebude.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    draik Aby si to zadávateľka nevyložila zle, tak spoluvlastník má právo užívať celú nehnuteľnosť, nielen 1/8 jej výmery.
    vieraA Ako to myslíš?V tej nehnutelnosti bývame viac ako 35rokov a ten človek to vlastní pár rokov.
    Chobot Je jedno, či to vlastní 25 rokov alebo mesiac. Raz nadobudol spoluvlastnícke práva, tak má právo užívať dom spolu s ostatnými spoluvlastníkmi.
    vieraA A má právo užívať aj moje veci? Ako napríklad sadnúť si na moju stoličku, chodiť po mojom koberci, či podlahe?
      zbaliť

    spoluvlastník domu a pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.