Zavrieť

Porady

Neviem si poradiť s opravou vnútorných horizontálnych žalúzií.

Mám plastové okná a dvere na balkón a niektoré žalúzie sa nedajú vyťahovať a sklápať,lebo vodiace struny v nich sú pretrhnuté.
Naposledy upravil tizocukpaet : 23.03.14 at 12:49
3 komentárov     zbaliť
lujza.j hej chaloši...budte priateľský
erik555 ja som priatelsky ja som to pochopil tak, ze nam to iba oznamuje, pretoze nic viac nenapisal
lujza.j ved aj jalen stále premýšľam ako to napísať aby si to vedel opraviť-predstaviť si
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To je problém opraviť? Kúp si silón 1mm. Silónové vodiace lanká sú v plastovom okne dole uchytené v otvore pomocou zátky s otvorom a uzlíkom na silóne. Hore sú opäť vedené cez otvor v mechanizme vyťahovania žalúzií. Stačí tú zátku vybrať, vymeniť silón (riadny uzlík), vytiahnuť hore a prevliecť cez otvor v mechanizme. Mechanizmus (celý) povolíš z uchytenia (len trochu), silón prevedený z otvoru zasunieš pod mechanizmus, natiahneš a mechanizmus opäť pevne uchytíš.
    Výmena oboch vodiacich strún by ti mala trvať cca 10 min.

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  inter-zaluzie-hor-isso-02_big.jpg
Zobrazení: 6
Veľkosť:  211.1 KB

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P23-03-14_14.04.jpg
Zobrazení: 4
Veľkosť:  449.4 KB
    Naposledy upravil misoft : 23.03.14 at 13:14
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 neviem, ale ked pise o vodiacich silonoch, tak tie asi nemaju nic spolocne s vytahovanim a sklapanim...tie su iba vodiace!
    misoft Píše "vodiace" - to sú tie, ktoré som opísal - ostatné sú vyťahovacie! No tam takáto amatérska oprava nepomôže.
    erik555 no ved...on si mysli, ze pretrhnute vodiace silony su navine, ze zaluzie nevie sklapat a vytahovat....ale to tak nie je. Musi sa pozriet na mechanizmus a tam, ci nie je nieco zle, zlomene, alebo pretrhnute atd.
    lujza.j predpokladám, že má potrhané tie "retiazky" čím sa vyťahuje-sťahuje žalúzia...
    erik555 tak to nie je problem...tie retiazky sa daju kupit a mozno je ich potrebne iba spojit - na to ma taku malu umelohmotnu spojku! ked sa mu ta spojka ajtak otvara, tak ju moze prelepit paskou. To zvladne aj 10 rocne dieta.
    Toto je ta spojka retiazky - da tam z kazdej strany po 2 gulicky a zacvakne (pripadne aj prelepi paskou, ak sa otvara) https://www.google.sk/search?q=retia...09%3B330%3B247 ......................................... https://www.google.sk/search?q=retia...ml%3B120%3B144
    lujza.j no pre nás to nie je problém
    zk24 Kurnik ake mas ciste ramy a zaluzie.... Tusim musim umyt cez vikend...
    lujza.j Ale ved to bolo v roku 2014...
    misoft Ale i tak sú stále čisté....
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Keď si nevieš poradiť,pozvi si odborníka.Silon vyzerá takto a dá sa aj kúpiť (pokiaľ máš Basic):
    http://www.kzaluzie.sk/katalog/pre-h...ic-design-2-25
    Mne sa tiež rozsypala spojka a niekto potiahol za visiaci koniec guľôčkovej šnúry a vytiahol ju z prevodu.Rozmýšľala som,že rozmontujem na druhom okne a pozriem ako je to sprevodované,ale behá mi tu popred okná auto s reklamou na montáž žalúzií,tak ho radšej pozvem,aby to opravil.Tiež ma naštval veľký rozdiel v cene za tú blbosť (spojku) 0,14€-0,55€/ks.Nechám vymeniť všetky,sa mi to rozsypáva v ruke.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 to nebude o vodiacom silone...ten nema nic spolocne s tym, ze sa mu nedaju vytiahnut a preklapat zaluzie.
    Peggynka Ale však mne to je jasné,ale keď chce silon...Preto som napísala,aby si zavolal odborníka.
    robo197 Ak si z BA a okolie, napís mi správu, dám ti tel.cislo, a sa ti ozvem.Bud textband más pokazený alebo rebríček, tak sa to nedá na mieste vymeniť.Dá sa, ale ručne je to trest,toťiž to robý vo výrobe stroj.
    Moze bit na vyne, ze pri ovladaní máš vyskočenú tyc, a zbytočne taháš retiazky nereaguje.
    tyč treba zatlačiť do ovladania.

    Viac ti neviem pomoct, aspon foto alebo lepší popis by som potreboval,ked už nechceš nikoho zavolať do bytu.
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    čaute ...opravoval to niekto?...silon normálne spráchnivel chcela som v mieste roztrhnutia urobiť uzol, že kým sa do toho pustím...normálne sa to zlomilo ako šparátko....
    erik555 vymenit silon by nemal byt ziadny problem...
    http://www.kzaluzie.sk/katalog/pre-h...ic-design-2-25
    http://www.kzaluzie.sk/katalog/pre-h...lik-basic-2-13
    Fixační kolík zajišťuje silon žaluzie v zasklívací liště okna. Pro jeho výměnu je dobré povolit silon pod horní krytkou. Při výměně kolíků ověřujeme kvalitu vodících silonů.
    Nejprve navlíkneme kolík na silon a pod ním uděleláme uzlík, zasuneme silon s uzlíkem do otvoru v zasklívací lište a zajistíme kolíkem. Silon napneme v horní části žaluzie a nasadíme krytku.
    lujza.j už nič už to mám.....
    Zdravim
    Neda sa mi vytiahnut zaluzie celkom hore ,ako by mi preskakovala ta retiazka pri tahani a nejde tak hladko ako pri druhom okne,ale ked zaluzie jemne nadvihnem tak to funguje( menil som roztrhnutu retiazku ),nevie niekto co s tym? Dakujem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ani ja ...
    Ale možno keby si mal vertikálne , tak by si tú opravu asi aj zvládol ......či ???

    ...ozaj ...a o čo vlastne ide ?
    vicktor Trosku ina problematika, ale dikes.
    Chobot Dobré ráno.
    1. úplne iná téma
    2. pozri si dátum zadania problému

    Neviem si poradiť s opravou vnútorných horizontálnych žalúzií.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.