Zavrieť

Porady

Odcudzenie alebo nájdenie cudzej veci

Predvčerom (Streda 19:25) som išiel z kostola a zastavili ma cigáni.Tu je ten problém : Neviem či mi ten telfón (Siemens C65) ukradli alebo našli.V každom prípade ho musím mať späť (citlivé údaje).Poradíte mi ako na to?Som tu nový tka prepáčte za prípadné chyby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dieg0
    Predvčerom (Streda 19:25) som išiel z kostola a zastavili ma cigáni.Tu je ten problém : Neviem či mi ten telfón (Siemens C65) ukradli alebo našli.V každom prípade ho musím mať späť (citlivé údaje).Poradíte mi ako na to?Som tu nový tka prepáčte za prípadné chyby.
    A spísal si s nimi darovaciu zmluvu?

    Ale teraz vážne, čo sa vlastne stalo? Bol si lúpežne prepadnutý? Poznáš ich? Majú ešte ten telefón? Okradli Ťa?

    V čom Ti vlastne máme poradiť?

    Dieg0 je offline (nepripojený) Dieg0

    Dieg0
    No ja som išiel domov a začali ma otravovať cigáni (vtedy som sa samozrejem s telefónom hral).Bolo ich tam veľa asi 8.Jeden so mnou rozprával ako nejaký skvelý kamarát a ja s ním pre istotu tiež.Ako náhle som si prepínal skladbu na discmane ktorý som mal v inom vrecku ako telefón mi ho veľmi pravdepodobne čorkol cigán čo bol za mnou.Potrebujem poradiť ako a či vôbec je možné dať ten telefón vyhľadať.ďakujem vopred

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dieg0
    No ja som išiel domov a začali ma otravovať cigáni (vtedy som sa samozrejem s telefónom hral).Bolo ich tam veľa asi 8.Jeden so mnou rozprával ako nejaký skvelý kamarát a ja s ním pre istotu tiež.Ako náhle som si prepínal skladbu na discmane ktorý som mal v inom vrecku ako telefón mi ho veľmi pravdepodobne čorkol cigán čo bol za mnou.Potrebujem poradiť ako a či vôbec je možné dať ten telefón vyhľadať.ďakujem vopred
    Teoretická možnosť vyhľadania telefónu mobilným operátorom síce je, ale prakticky Ti to na požiadanie neurobia. Môžeš síce nahlásiť krádež, ale ani polícia ti veľmi nepomôže. Predstav si, koľko ukradnutých mobilov majú nahlásených denne. Keby každý jeden mali vyhľadávať, tak by nič iné nerobili, len by behali po celom meste a hľadali by signály mobilov. Ešte by do toho museli zapojiť aj upratovačky, aby to stíhali.

    Zabudni na scény z Kriminálky La Vegas, keď jendým zavolaním lokalizujú signál v okruhu pol metra. To nie je ani u nás, ani v zahraničí, iba vo filme a možno tajná služba disponuje takým zariadením.

    Jediné, čo môžeš urobiť, ak más výrobné číslo mobilu, dať ho u Tvojho operátora zablokovať. Síce ho nenájdeš, ale nikto iný ho už nebude môcť používať.

    Teraz už budeš skúsenejší a vždy, keď budeš vidieť okole seba počernejších spoluobčanov, tak si budeš lepšie strážiť svoje veci. Vidím dosť často pri tržnici v BA, ako ľahkovážne majú ľudia svoje veci v taškách a tým sa stávajú magnetom pre vreckových zlodejov. Niektoré počernejšie typy už poznám z videnia, keď sú na love. Neraz som upzornením na nich ušetril majiteľa tašky nepríjemným zisteniam, že im niečo zmizlo z tašky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dieg0
    Takže šanca na nález telefónu je nulová?IMEI mám.
    Presne tak. Nooo možno 1 %, aby si nestratil úplne nádej. Skús si ešte zavolať na svoje číslo, či to nezdvihnú. Možno by Ti to za nejaký "manipulačný poplatok" vrátili.

    Možno by som to aj na tú políciu nahlásil. Niekedy pri šetrení inej trestnej činnosti zvyknú nájsť ulúpené veci z iných krádeží. Vtedy je dobré, ak ťa majú v databáze, ozvú sa Ti, aby si identifikoval ukradnutú vec. Nie je to veľká nádej, ale predsa (ak to bol nejaký hodnotnejší telefón, nie tuctovo akciový).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dieg0
    No ja som išiel domov a začali ma otravovať cigáni (vtedy som sa samozrejem s telefónom hral).Bolo ich tam veľa asi 8.Jeden so mnou rozprával ako nejaký skvelý kamarát a ja s ním pre istotu tiež.Ako náhle som si prepínal skladbu na discmane ktorý som mal v inom vrecku ako telefón mi ho veľmi pravdepodobne čorkol cigán čo bol za mnou.Potrebujem poradiť ako a či vôbec je možné dať ten telefón vyhľadať.ďakujem vopred
    Skús ísť za nimi ako kamarát. Oni to oceňujú.

    Dieg0 je offline (nepripojený) Dieg0

    Dieg0
    Neviem asi sa vyseriem.Pred rokom mal ten telefón hodnotu 8k teraz má hodnotu 800 SK na koľko je úplne rozmlátený.Ale mám v ňom veľa cenných údajov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dieg0
    Neviem asi sa vyseriem.Pred rokom mal ten telefón hodnotu 8k teraz má hodnotu 800 SK na koľko je úplne rozmlátený.Ale mám v ňom veľa cenných údajov.
    No veď ide o tie údaje, čo tam po telefóne, ľahko bude iný. ALe informácie sú drahé.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Dieg0
    Takže šanca na nález telefónu je nulová?IMEI mám.
    Teoreticka moznost najst ho podla IMEI je vtedy, ak maju toho na rovasi tolko, ze to policajtov prestalo bavit a NAOZAJ ich chcu chytit; vtedy poziadaju o lokalizaciu (so suhlasom prokuratora) cez IMEI.
    Mam jednu takuto neuveritelnu skusenost - ale vtedy islo o vykradacov bytov, telefon bol spat do 48 hodin...

    Dieg0 je offline (nepripojený) Dieg0

    Dieg0
    No tak na rováši toho zrovna veľa nemá.Ako "rodina" majú toho na rováši myslím celkom dosť ale ako jednotlivci po maličkostiach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.