Zavrieť

Porady

Rozvod českých TV programov a byt. spol.

Prosím Vás, ako je to z českými programami na Slovensku? Mám na mysli ČT, ČT2 a PRIMU. Sme 13 bytových spoločenstiev na sídlisku s počtom 133 bytov (na jedno spoločenstvo pripadá asi 10 bytov - priemerne). Na sídlisku máme spoločný rozvod TV káblov. Od roku 2003 máme aj české programy (t,j, zakúpili sme k tomu karty, skrinky a pod.). Máme podozrenie na nelegálne šírenie českých TV programov. Približne dva týžde nás kanál ČT2 žiada o vloženie karty. Nie veľmi dobre tomu rozumiem. Ak sme tie karty už raz kúpili, tak žiadne nové by sa od nás už nemali žiadať. Alebo je to ozaj nelegálne šírenie programov? Už v minulosti sme boli vyšetrovaní pre podozrenie pirátskeho šírenia programov. Nikto nevie, ako to dopadlo. Samozvaný správca TV rozvodov nás ubezpečuje o správnosti prevádzkovania programov. Chcela by som ešte vedieť niečo vedení programov do 100 bytových jednotiek a nad 100 b.j. Ide pravdepodobne o retransmisný zákon, ale nikde som sa tam o problematike "do 100 bytov" nedočítala.
Ak by mi bol niekto ochotný odpovedať, budem mu veľmi povďačná.
Ďakujem všetkým vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Janiela
    Prosím Vás, ako je to z českými programami na Slovensku? Mám na mysli ČT, ČT2 a PRIMU. Sme 13 bytových spoločenstiev na sídlisku s počtom 133 bytov (na jedno spoločenstvo pripadá asi 10 bytov - priemerne). Na sídlisku máme spoločný rozvod TV káblov. Od roku 2003 máme aj české programy (t,j, zakúpili sme k tomu karty, skrinky a pod.). Máme podozrenie na nelegálne šírenie českých TV programov. Približne dva týžde nás kanál ČT2 žiada o vloženie karty. Nie veľmi dobre tomu rozumiem. Ak sme tie karty už raz kúpili, tak žiadne nové by sa od nás už nemali žiadať. Alebo je to ozaj nelegálne šírenie programov? Už v minulosti sme boli vyšetrovaní pre podozrenie pirátskeho šírenia programov. Nikto nevie, ako to dopadlo. Samozvaný správca TV rozvodov nás ubezpečuje o správnosti prevádzkovania programov. Chcela by som ešte vedieť niečo vedení programov do 100 bytových jednotiek a nad 100 b.j. Ide pravdepodobne o retransmisný zákon, ale nikde som sa tam o problematike "do 100 bytov" nedočítala.

    Ak by mi bol niekto ochotný odpovedať, budem mu veľmi povďačná.
    Ďakujem všetkým vopred.
    Janiela ja keď som tápala v slovenských zákonoch ohľadom retransmisiie atď. v medziach zákona nakontaktovala som sa na www.rada-rtv.sk. Skús v skratke opísať problém a jeden pán mi odtiaľ vždy napísal čo a ako ohľdom zákonnosti šírenia signálu, či už zvukového alebo obrazového. Daj mi potom prosím Ťa vedieť ako si bola úspešná a či som Ti poradila dobre. Ahoj

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Vrelá vďaka, pozriem na to a podelím sa s Tebou

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Elenka, poradila si mi výborne. Poradil mi pán LUKÁČ. Hneď priložím jeho odpoveď. A posnažím sa prilepiť aj môju ďalšiu otázku. Potom Ti znovu pošlem jeho ďalšiu odpoveď, ak sa mi ozve. Veľmi Ti ďakujem. Si ozaj zlatá.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Vaz. p xy

    prosim Vas o konkretizaciu, v ktorom meste/obci mate trvaly pobyt.
    Zaroven Vas chcem poziadat o urcenie prislusneho spravcu spolocnych
    rozvodov, aj ked predpokladam, ze tento udaj je pre nas irelevantny,
    nakolko spolocne televizne anteny (STA), resp. retransmisia cez satelit nie
    su regulovane (s urcitymi vynimkami) Radou pre vysielanie a retransmisiu.
    V zmysle ustanovenia § 56 ods. 4 zakona c. 308/2000 Z. z. o vysielanie a
    retransmisii v zneni neskorsich predpisov sa registracia retransmisie
    nevyzaduje:
    a) na retransmisiu v rámci jednej budovy alebo komplexu budov, ktoré k sebe
    funkčne patria, ak sa obchodne nevyužívajú,



    b) ak sa vykonáva výhradne retransmisia programových služieb vysielateľov na
    základe zákona,



    c) ak retransmisiu vykonáva jedna právnická osoba alebo jedna fyzická osoba
    tak, že ju nesmie prijímať viac ako 100 účastníkov. V prípade retransmisie
    prostredníctvom viacerých technologických systémov s počtom do 100
    účastníkov nesmie byť celkový počet účastníkov všetkých týchto systémov
    vyšší ako 100.



    S pozdravom

    Mgr. Miroslav Lukáč
    Kancelária Rady pre vysielanie a retransmisiu
    zástupca vedúceho Licenčného odboru
    tel.: 02/57 10 27 21
    fax: 02/52 92 31 08
    email: lukac@rada-rtv.sk
    www.rada-rtv.sk
    Naposledy upravil Janiela : 05.04.06 at 20:54

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Vážený pán Lukáč,

    veľmi pekne Vám ďakujem, za Vašu odpoveď. U nás ide o kompex viacerých budov, s viac
    než 100 bytmi, napojených na saltelitný vysielač, pričom vysielanie všetkých
    programov je bezplatné. Ide tu o úhradu len za elekrickú energiu a rôznych opráv v
    priebehu roka. Vyúčtovanie za uplynulý rok prebieha vždy v marci. Chcela som vedieť,
    ako je to s prijímaním vysielania nad 100 účastníkov, nakoľko by sme -konkrétne
    vlastníci náško bytového domu (ide o 12 vlastníkov bytových jednotiek v dome) -neradi
    prijímali nelegálnu službu. Celý rozvod slovenských TV programov, vrátane programov
    ČT1, ČT2 a PRIMY, je prepojený aj cez náš bytový dom. Nevieme, ako postupovať ďalej,
    keďže správca rozvodov nás tlačí do zakúpenia českých kariet.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Elenka, celé tie diskusie asi som ti mala poslať na súkormnú poštu, ale už sa stalo, možno ti niekomu na PORADE pomôže.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Je to možno trochu od veci, ale neviete niekto o nejakom satelitnom prijímači, ktorým by sa dalo púšťať do TV rozvodu viac satelitných programov naraz. Aby tam nešiel len jeden nastavený.
    Alebo podobnom zariadení???

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Neviem, či som dobre pochopila otázku. Pokiaľ viem, my máme 11 programov. Sú na to nejaké skrinky a pravdepodobne aj softvér. Skúste sa opátať v predajni, kde ste satelit zakúpili alebo niekde, kde sa satelity predávajú. Poradia vám lepšie a nožno ponúknu aj nejakého technika, ktorý je "múdrejší, od nás".

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Janiela
    Elenka, celé tie diskusie asi som ti mala poslať na súkormnú poštu, ale už sa stalo, možno ti niekomu na PORADE pomôže.
    Môžeš kliknúť na Uprav a aspoň meno vymazať
    A myslím že nie je nijaký prístroj ktorý dokáže z jednej paraboly a jedného konvertora dávať viac programov do siete,treba mať viacej prijímačov

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    bepo
    Môžeš kliknúť na Uprav a aspoň meno vymazať
    A myslím že nie je nijaký prístroj ktorý dokáže z jednej paraboly a jedného konvertora dávať viac programov do siete,treba mať viacej prijímačov

    Áno, vďaka. Už je to opravené.

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    bepo
    Môžeš kliknúť na Uprav a aspoň meno vymazať
    A myslím že nie je nijaký prístroj ktorý dokáže z jednej paraboly a jedného konvertora dávať viac programov do siete,treba mať viacej prijímačov
    Na siet si mozete davat cokolvek. Princip je v tom ze sa tam dava zakodovanych viac signalov a tie sa na mieste urcenia zase dekoduju- nic zlozite

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Peterf
    Na siet si mozete davat cokolvek. Princip je v tom ze sa tam dava zakodovanych viac signalov a tie sa na mieste urcenia zase dekoduju- nic zlozite
    Vieš o nejakom takom dekódovacom zariadení (názov a kde sa dá zohnat) ???

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Peterf
    Na siet si mozete davat cokolvek. Princip je v tom ze sa tam dava zakodovanych viac signalov a tie sa na mieste urcenia zase dekoduju- nic zlozite
    Nič zložité to nie je len povedz ktorý zázrak dokáže jedným prístrojom prijať 300 satelitných programov a dať ich do siete tak aby si na 50 TV prijímačoch každý pozeral iný program

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    bepo
    Nič zložité to nie je len povedz ktorý zázrak dokáže jedným prístrojom prijať 300 satelitných programov a dať ich do siete tak aby si na 50 TV prijímačoch každý pozeral iný program
    Také niečo hľadám už pekne dlho ale zatial nič. Ani nikto nevedel poradiť.

    Nemyslím tým, že by každý mal satelitný prijímač na ktorom to naladí. Takéto zariadenie pre 8 prijímačov som už videl. Rozvádza sa tým satelitný signál. A zrejme sa to dá aj rozšíriť.
    Naposledy upravil Orim : 08.04.06 at 18:14

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.