Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    áno
    -----------------------------
    Nemusím uviesť v cene aj DPH?Predsa všetko sa predáva s DPH.
    Naposledy upravil Nemožná : Dnes at 11:04
    --------------------
    nie, nemôžeš vyčíslovať DPH. Nie si platiteľom DPH. To že tá DPH-čka je tam niekde už "skrytá" v tom, že Ty si za svoje vstupy DPH svojim dodávateľom, ktorí sú platiteľmi DPH musela uhradiť cenu, vrátane DPH a túto si si nemohla uplatniť na odpočte je druhá vec.
    Naposledy upravil tictac7 : 07.04.14 at 08:10
    Nemožná Ale tovar kúpim od výrobcu tiež neplatcu DPH....mám v tom fakt hokej
    tictac7 nerieš. Nehaj tak. Naštuduj si zákon, choď na školenie, opýtaj sa Tvojej účtovníčky, keď to chceš vedieť - ale pár slovami tu sa to fakt nedá vysvetliť, keď nemáš ani poňatia...

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ako neplatcu DPH ťa pojem DPH vôbec nezaujíma, pre teba NEEXISTUJE. Ty sleduješ len konečné sumy..... nákup za 100€, predaj za 200€ - koniec..... iné ťa nezaujíma...... a je úplne jedno, či nakupuješ od platcu alebo neplatcu DPH, pre teba existuje len SPOLU SUMA.
    Nemožná Ďakujem,potrebovala som sa v tom utvrdiť,zdalo sami to príliš jednoduché

    Ak kupujem tovar od neplatcu DPH,ja som tiež neplatca DPH a tovar predávam konečnému spotrebiteľovi tak DPH neriešim a prirátam len maržu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.