Zavrieť

Porady

Môžem dostať príspevok na podnikanie ak som na rodičovskej dovolenke?

Dobrý deň, prosím o radu. Chcem si otvoriť E-shop ešte počas RD a pre získanie príspevku je podmienkou že musím byť 6 mesiacov vedená na úrade práce. Ako sa prihlásiť aby som neprišla o rodičovský príspevok? Vyplývajú mi potom nejaké povinnosti? Ďakujem.

Teraz som ešte v pracovnom pomere u zamestnávateľa kde som pracovala pred materskou. Takže ak dám výpoveď môžem sa prihlásiť na ÚP, a ak nepožiadam o príspevok v nezamestnanosti budem naďalej dostávať rodičovský príspevok? Ak som to pochopila správne...
Naposledy upravil mamaja28 : 07.04.14 at 14:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Hmm, buď sa pihlásiš na ÚP, ale prídeš o RP,alebo počkáš do skončenia RD. Alebo... rodič. prípevok môže poberať aj manžel a ty sa zaeviduj na ÚP. O inej možnosti neviem.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mamaja28 Manžel pracuje na plný úväzok, tak poberanie rodičovského príspevku ním asi nebude možné. Vďaka za odpoveď
    veronikasad Prečo by nebolo možné ? RP je možné poberať v súbehu so zamestnaním, len niekedy UP tlačí otca, aby namiesto RP poberal materské zo SP a vtedy je nutné požiadať zamestnávatela o čerpanie rodičovskej dovolenky.
    ewita888 O RP nepríde, ak nepožiada o dávku v nezamestnanosti..
    mamaja28 ďakujem ewita888
      zbaliť

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Ak si na RD, tak si zamestnaná a teda sa nemôžeš prihlásiť na úrad práce.. Ak nemáš pracovný pomer, tak nie si na RD, len sa staráš o dieťa a poberáš RP... zaevidovať na úrad práce sa môžeš aj popri poberaní RP.. musíš byť evidovaná 3 mesiace.. v dnešnej dobe ale nie je isté, či ten príspevok dostaneš, nie je to tak isté, ako minulé roky.. je výberová komisia, ktorá určuje, komu ho poskytne, vraj z 20 dostanú tak max. štyria..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mamaja28 Teraz som ešte v pracovnom pomere u zamestnávateľa kde som pracovala pred materskou. Takže ak dám výpoveď môžem sa prihlásiť na ÚP, a ak nepožiadam o príspevok v nezamestnanosti budem naďalej dostávať rodičovský príspevok? Ak som to pochopila správne...
    ivka70 A preco by si to robila? Ukoncis PP, prepises RP na manzela, zaevidujes sa na UP, budes cerpat podporu a cakat na moznost vyuzitia prispevku na podnikanie. Oboje potrva 6 mesiacov .... skoda prist o penize.
    A na UP sa nemoes evidovat, ak si na RD, RP musi prebrat otec dietata.
    mamaja28 ďakujem, určite je to pre mňa veľmi užitočná rada
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    To čo tu píšete je technická stránka postupu. Dotácie dostávajú remeselníci. Poznáte niekoho, kto dostal dotáciu na E-shop?
    mamaja28 nepoznám nikoho kto má E-shop, takže neviem

    Môžem dostať príspevok na podnikanie ak som na rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.