Zavrieť

Porady

Hypoteka a nezmyselny dlh v soc. poistovni

Ahojte,

mam taky problem ze riesim hypoteku vsetko uz mam papiere odisli na centralu do bratislavy. A tam tetuska mi nasla nezmyselny dlh. Volam do soc. poistovni ci mam dlh tak ani na rodnom cisle ani na ico cisle nemam dlh. Musel som ist po papier potvrdeny riaditelkou soc. poistovni. V banke to neakceptovali. Je zrejme ale ze otec kedysi podnikal no s nim uz nezijem dlho lebo rodicia su rozvedeny. Hlavny problem je ze sa volame rovnako a tiez trvale bydlisko mame rovnake. Co mam robit aby v banke pochopili spravodlivost ze nejde o moj dlh ale zrejme o otcov ? Uz fakt neviem kde sa obratit lebo ked zavolam na soc. poistovnu ta ma chce prepojit na moju pobocku pod ktoru patrim. Ale tam mi dlh nevedia najst len v banke ktory sa pripajaju do nejakych registrov.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Predpokladám, že podnikáš tiež a v takom prípade banky zvyčajne chcú potvrdenie zo SP, že máš všetko uhradené /ktoré musíš vybaviť ty na pobočke/ a toto potvrdenie by malo byť pre banku rozhodujúce. V takom prípade by potom nemal byť problém, že si s otcom menovec /ak má nejaké dlhy on/. Veď predsa máte každý iné RČ alebo DIČ.
    Kurty001 Ano ano to som spravil aj som dal papier overeny zo SP ale tej tetuške v bratislave to nestaci ze sa jej to nejak nezda :-/
    kopretinka sťažuj sa jej nadriadenému

    Hypoteka a nezmyselny dlh v soc. poistovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.