Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Nárok na daňový bonus máš ak Tvoje príjmy podľa § 5 - zo závislej činnosti prekročili sumu 2.026,2 € což predpokladám, že ak si pracovala v AT tak ten príjem si určite presiahla a nárok na daňový bonus máš samozrejme ak si ho neuplatnil tvoj manžel - a máš nárok na celoročný DB nie len za 2 mesiace opäť
    samozrejme, ak by Ti ho za prvé 2 mesiace uplatnil zamestnávateľ, tak potom len na zvyšných 10 mesiacov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maja2207 a keď si uplatním daňový bonus za celý rok na Slovensku, tak si potom v AT si môžem podať DP, aby mi vrátili daň??
    veronikasad Podávala si DP na Slovensku ? V Rakúsku si robila ako zamestnanec, alebo si mala živnosť ?
    Maja2207 podávam si DP na Slovensku(mám predĺžené do konca apríla), a v Rakúsku som zamestnaná. Ešte k DP na Slovensku sa prikladajú aj výplatné pásky z rakúska??
    veronikasad Od rakúskeho zamestnávatela by si mala mať sumárne potvrdenie o vyplatenej mzde, kopia torého sa prikladá k DP. Do DP potrebuješ od rakúskeho zamestnávatela minimálne výšku hrubej mzdy a zaplatené poistné. Uplatňuješ metodu vyňatia príjmov.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maja2207 lebo potrebujem vyplniť DP za rok 2013 2mesiace pracovná zmluva v SR, 4mesiace ÚP, 6mesiacov práca v Rakúsku, a k tomu uplatniť daňový bonus na 1dieťa, neviem či to má vplyv ale stav - rozvedená ....
    ivka70 To ale nie je dovod, aby si opakovane zadavala tu istu otazku na poradu ... staci pokracovat v povodnej teme ... a pockat, kym niekto bude mat cas, vedomost a chut odpovedat.
    Maja2207 možnože som tú pôvodnú otázku nezadala správne
    ivka70 moznoze si necitala pravidla a etiketu porady ...
      zbaliť

    Vlani som mala pracovnú zmluvu v januári a vo februári - mám nárok na daňový bonus za dva mesiace??? od marca do júla som bola nezamestnaná a odvtedy robím v Rakúsku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.