Zavrieť

Porady

Ake vykurovanie pre Bungalov 170m2

Ahojte, chcel by som sa poradiť, idem stavať bungalov z ytongu 300 + 15cm Izolácie v dome chcem určite krb asi teplovodný podlahové kúrenie no uvažujem ešte o kotly na drevo prípadne, pelety brikety, plyn nemám k dispozícii a elektrika sa mi zdá drahá. Skúste mi poradiť. Každa rada dobrá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    prečo Bungalov? Teraz sa začínajú stavať dvojpodlažné nízkoenergetické domy. Mám v rodine architekta, viem o čom hovorím.
    koll86 lebo neznášam schody a ked budem starý tak sa nechcem štverať na poschodie preto
    buchač ...neber osobne , ale čudujem sa tejto otázke ...
    Že prečo Bungalov ???...a prečo nie , ak sa hodí do prostredia a aj z iných okolností ? Trebárs už len preto , že sa práve Bungalov dotyčnému páči .......či ???

    Nuž ja by som aj povedal , že nie sme v Amerike a domy sa nestavajú ( nepredávajú - nekupujú ) predsa každý deň , respektíve inak povedané , že nie každý si to môže dovoliť .

    Ergo , dom nie je oblečenie alebo účes , ktorý podlieha v našich končinách až tak móde .

    Občas vidím tie moderny architektov ...sorry , ale je mi z nich nevoľno .

    Deya je offline (nepripojený) Deya

    Deya
    Ideálnou voľbou sú kapilárne rohože. Nebudem sa rozpisovať, treba pozrieť http://www.kapilarnerohoze.sk/
    Infraclima.sk ich ma v dobrej cene, kvalitna praca, dobra spolupraca.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    dnes by som uz mozna dal inverterove klimatizacne jednotky do kazde miestnosti, mozno by investicne naklady boli vyssie, ako pri podlahovom kureni, ale prevadzkove naklady su ovela nizsie. Dnesne klimatizacie uz v pohode funguje aj od -20C.
    lapejko toto myslíš vážne?
    fetya ano, v rodine mam instalatera klimy a unho to uz funguje 3. rok

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Ak chceš pevné palivá, musíš mať k tomu aj priestory. Máš to podpivničené? A je to aj kopa starostí a neporiadku. Prečo odmietaš elektriku? Poznám dom Y300+15EPS, bungalov s podkrovím, podpivničený, bez pivnice cca 230m2. Krb len pre radosť a občasné dokúrenie počas studených jarných a jesenných dní (nie teplovodný). Celkové mesačné náklady na elektriku 80€ (odhadom z toho 45-50€ na kúrenie tep.čerpadlom) + studená voda. Varí sa indukčkou, používa sa sušička.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vypočítaj si tepelné straty a následne sa zariaď .

    Jeden z príkladov výpočtu...na nete je ich ale viacero .

    http://www.krby-kama.cz/sk/9264/vypo...rbov-a-kachli/

    Ake vykurovanie pre Bungalov 170m2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.