Zavrieť

Porady

Ak mal zamestnanec v rozhodujúcom období dva pracovné pomery súbežne, počíta sa DVZ pre DNP z oboch poistení?

Potrebujem poradiť s nasledovným problémom. Poistenec je zamestnaný od roku 2012 na skrátený pracovný úväzok. Od 20.2.2014 je PN. Za prvých 10 dní mu zamestnávateľ vyplatil náhradu príjmu z RO roku 2013. Od 1.9. do 30.11.2013 mal súbežne pracovný pomer v inej firme t.j. viac ako 90 dní. Bude SP počítať DVZ pre vyplácanie nemocenskej dávky z oboch poistení? Ak áno, ako treba postupovať? Treba odovzdať SP dve potvrdenia o PN? Každé poistenie bolo v inej pobočke SP. Zatiaľ som podobný príspevok nenašla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ nemá v súčasnosti 2 prac.pomery, tak netreba 2 potvrdenia
    o dočasnej PN od lekára.
    Cilka K Ďakujem, ale ide mi o to, či SP počíta DVZ z oboch poistení?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Cilka K (Dnes 12:19) Ďakujem, ale ide mi o to, či SP počíta DVZ z oboch poistení? Počíta, ak má teraz dve poistenia. ALe to už v odpovedi máš.

    Ak mal zamestnanec v rozhodujúcom období dva pracovné pomery súbežne, počíta sa DVZ pre DNP z oboch poistení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.