Zavrieť

Porady

vyrážky

čaute,
pozná niekto účinný recept na vyrážky, teda už len na pozostatky, fliačky, prekryjem ich make-upom ale ked nemám make-up, tak ich vidno, kým sa neopálim.
díky.
Usporiadat
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

medved Pozri príspevok
Moja dcéra má podkožné akné, taký tvrdý útvar, ktorý sa jej sfarbuje až do fialova. Kožná lekárka jej predpísala Dalacin T. Má niekto s týmto prípravkom skúsenosti ? Alebo popr. vieto niečo poradiť ? Ďakujem.
Ja som čítal v jednom časopise o výrobe tabliet zo sušeného kozieho mlieka. Boli tam spomínané rôzne diagnózy a okrem iného aj liečba akné.
Tablety boli spomínané ako výživový doplnok a nie je možné sa nimi predávkovať.
Vyrábajú sa na Slovensku a sú doplĺňané mikroorganizmami, ktoré sa dovážajú z Prahy.
Naposledy upravil Olice : 24.05.07 at 05:23
0 0
Sandry Sandry

Sandry je offline (nepripojený) Sandry

Ahojte vsetci. Mne sa vyrazky na tvari objavili az po 30- ke, dovtedy som nemala ziadny problem a mejkap som vobec nepouzivala. Vyskusala som vsetko mozne, chodila ku koznej, na kozmetiku a vsetko bez dlhodobejsieho efektu. Tak som sa rozhodla pre absolvovanie fotorejuvenilizacie - bola som tam 5 x, do 3 razu to bolo coraz horsie- tvar len pupiak :-), ale kozmeticka ma na to vopred upozornila, no a po 4 a 5 raze vyrazny obrat, na pleti mi ostali uz len drobne fliacky, ktore postupne blednu a vyrazky sa stratili uplne :-) A okrem toho sa mi vyhladili prve vrasky :-)
0 0
levicek-22 levicek-22

levicek-22 je offline (nepripojený) levicek-22

Aj ja mam jazvicku po akne, taku do cervena sfarbenu. Na nejakom inom fore com citala, ze tam niekolkim ludom pomohla nechtíková masť (z lekárne) alebo aj indulona s nechtíkovou masťou, mozno vyskusam, dufam ze zaberie. Ake mate s tym skusenosti vy (ak ste to nahodou skusali) ?
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Sandry Pozri príspevok
Ahojte vsetci. Mne sa vyrazky na tvari objavili az po 30- ke, dovtedy som nemala ziadny problem a mejkap som vobec nepouzivala. Vyskusala som vsetko mozne, chodila ku koznej, na kozmetiku a vsetko bez dlhodobejsieho efektu. Tak som sa rozhodla pre absolvovanie fotorejuvenilizacie - bola som tam 5 x, do 3 razu to bolo coraz horsie- tvar len pupiak :-), ale kozmeticka ma na to vopred upozornila, no a po 4 a 5 raze vyrazny obrat, na pleti mi ostali uz len drobne fliacky, ktore postupne blednu a vyrazky sa stratili uplne :-) A okrem toho sa mi vyhladili prve vrasky :-)
ty sa máš a kolko to stálo?
0 0
Sandry Sandry

Sandry je offline (nepripojený) Sandry

Jedno sedenie stalo 2000 Sk a robilo sa raz za mesiac. Viem, ze to je vela penazi, ale ozaj to stalo za to a dufam, ze sa mi to nevrati. Chodila som tam spolu s kolegynou a aj ona ma plet takmer vyliecenu. :-)
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

Mne z dlhodobeho hladiska pomohol nechtikovy krem + pletova voda od PAB (da sa kupit cez net), ale mam velmi bledu plet, takze aj ked je vyrazok menej, presne ako zakladatelke temy, sa mi dlho hoja a bez make-upu kym sa neopalim, to nie je bohvieco. Tiez rozmyslam o nejakom estetickom laserovom zakorku, lebo myslim, ze kremy uz nezaberu..
0 0
MrCollagen MrCollagen

MrCollagen je offline (nepripojený) MrCollagen

TatianaM Pozri príspevok
Koľko stojí ten collagen a kde sa dá kúpiť v lekárni?

Na uvedenej stránke v slovenskej verzii je aj online obchod. V lekárni to zatiaľ nie je dostať. Madú dosť veľké zisky zo syntetických medikamentov. Príroda by nám mohla pomôcť a z čoho by potom žili, keby boli ľudia zdraví?
0 0
dominika dominika

dominika je offline (nepripojený) dominika

Ja som si kúpila v kvetinárstve Aloe Vera. A keď máme nejaký problém, kúsok odrežem a potriem. Dcéra si to prikladala na pery na zimu a za pár hodín sa jej uľavilo, predtým si to potierala masťami čo jej poradili v lekárni, a stále sa zima zväčšovala.
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
Vyrába sa ešte ten SPOFAGEL za 140,-?????
Včera som bola v niekoľkých lekárňach a pozerali na mňa ako na blba, že čo to vlastne chcem?
0 0
sun77 sun77

sun77 je offline (nepripojený) sun77

Tiež som si dala taký malý maratón po lekárňach a zháňala som spofagel. Nikto ani len netušil o čom hovorím. Potom som zistila (ani neviem kde), že sa už nevyrába. Je to na zúfanie. Neviem sa rozhodnúť čo mám skúsiť. Rozumné by bolo ísť kožnej, ale to sa mi váááážne nechce .
0 0
MrCollagen MrCollagen

MrCollagen je offline (nepripojený) MrCollagen

Zdravím,

vyskúšajte biologicky aktívny a transdermálny kolagén.
Viac info na: www.collagenpoint.com v slovenskej verzii.
Je tam aj online obchod.

Pekný deň,

Jozef Hariom Urban
0 0
suvla suvla

suvla je offline (nepripojený) suvla

sybila3 Pozri príspevok
čaute,
pozná niekto účinný recept na vyrážky, teda už len na pozostatky, fliačky, prekryjem ich make-upom ale ked nemám make-up, tak ich vidno, kým sa neopálim.
díky.
Ahoj moja,

ja som mala taktiež fľaky z vyrážok, hlavne na lícach a začala som používať mikrodermálnu bázu od firmy MK. Je to veľmi účinné pri dlhodobejšom používaní, je to dvojkrokový prípravok, kde pôsobením kryštálov oxidu hlinitého vyhladia a zjednotia povrch kože a v druhom kroku ktorý obsahuje trojzložkový komplex antioxidantov (biely čaj, želený a červený + vit. C)zabezpečia následné zjemnenie štruktúry. Naozaj som to vyskúšala a je to super. Ak by si chcela tak ti to môžem poslať. Mikrodermálka stojí 2200,- Sk + poštovné a ja dávam 20% zľavu
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

suvla Pozri príspevok
Ahoj moja,

ja som mala taktiež fľaky z vyrážok, hlavne na lícach a začala som používať mikrodermálnu bázu od firmy MK. Je to veľmi účinné pri dlhodobejšom používaní, je to dvojkrokový prípravok, kde pôsobením kryštálov oxidu hlinitého vyhladia a zjednotia povrch kože a v druhom kroku ktorý obsahuje trojzložkový komplex antioxidantov (biely čaj, želený a červený + vit. C)zabezpečia následné zjemnenie štruktúry. Naozaj som to vyskúšala a je to super. Ak by si chcela tak ti to môžem poslať. Mikrodermálka stojí 2200,- Sk + poštovné a ja dávam 20% zľavu

Suma za prípravok je riadne vysoká...a aké veľké je balenie?
Ako a ako často sa to používa? Skús to opísať trošku viac...zatiaľ mi to pripadá presne ako moja sada DermoPrefessional Mikro-Dermabrasion. Teda až na tú cenu.

Ako som už viackrát a vo viacerých témach písala, najdôležitejšia je základná starostlivosť a tieto dvojkrokové výrobky patria medzi doplnkovú alebo alternatívnu voľbu. Nie sú vhodné pre citlivú pokožku.

Teraz píšem o výrobku čo mám doma ja:
Prvý krok - píling s kryštálmi oxidu hlinitého - veľmi jemný, okamžite vyhladí pleť. Farebne vyrovná tón pleti, jemné vrásky sa stratia, šupinky miznú...
Druhý krok - nočné ultrahydratačné sérum intenzívne hydratuje a rozjasňuje pleť.
Píling aj sérum majú po 50 ml. Používajú sa buď ako kúra jeden mesiac 3-4 krát do roka (píling maximálne 2x týždenne pri mastnej pleti) alebo 1 krát do týždňa (mne lepšie vyhovuje. O pleť sa starám svojou základnou sadou, tj. umývací gel, tonizačná voda, očný denný a nočný krém, raz týždenne píling+maska a raz do týždňa večer tento mikroderma píling a nočné sérum).

Žiaden kúzelný výrobok ani za takú cenu ako uvádzaš neurobí sám od seba zázraky... Pokiaľ je základná starostlivosť o pleť zlá, môžem mať najsamlepšie výrobky pleť bude zlá. Veľa žien nefixuje make-up púdrom, lebo potom sa im robia šupinky... Nemôže za to púder ale zlá starostlivosť. Make-up s púdrom sú dobrým indikátorom ako sa o svoju pleť staráš.

*Ľubica
0 0
Anny96 Anny96

Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

Ahojte,
po vlastnej dobrej skúsenosti mi nedá nereagovať, pretože viem ako veľmi vie trápiť "pupáčikavá" tvárička.
Nuž možno si niekto poviete: "Kde táto na to prišla?" a máte pravdu začula som to niekde a ani už presne neviem kde, nevenovala som tomu pozornosť ale raz som už bola z mojich vyrážok taká zúfalá, že som to skúsila.
Ľudia a funguje to na noc som si natierala tvár tenučkou vrstvou krému Mastu S (neriešim na čo sa to používa - jednoducho som to začala používať na tvár a keď to pomáha - tak prečo nie?) a na väčšie vyrážky som si dala malú ďobku, úžasne mi to pomohlo zapálené vyrážky vysušilo a čierne uhry vybielilo. (Samozrejme nie po prvom použití)
Odporúčam každému.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Najlacnejšie riešenie-rozhodne lacnejšie ako triafať kde čo kúpiť a ako na to,je najbližší kožný lekár.Z vonkajších prípravkov sú vhodne tzv.mazotok regulačné krémy,ktoré pri dlhodobom používaní regulujú tvorbu kožného mazu.Su to krémy k dostaniu v kozmetikách alebo lekárnach ako Sebium akn creme,Cleanence K krem,Keracnyl krem,tiež je vhodný Collagen,a dalšie.Prípravky z Oriflame a Avon su dobré pre uplne zdravu pleť,akonáhle je pleť citlivá,bývaju časté problémy.Ku kremu ešte pár vecí-na začiatku môžete mať pocit zvýšene mastnej pleti,pretože tieto krémy menia charakter kožného mazu a ten viac vyteká na povrch kože.Treba vydržať a nesnažiť sa to príliš vysušovať.V priebehu dna jemne vypijakovať papierovou vreckovkou.Ku krému pleťovú vodu a na rozškrabnuté a zapálené akne Tee Tree olej,alebo vodičky od kožného,alebo z homeopatík Traumeel masť. Na mieste je 1x mesačne čistenie pleti,aby sa udržali voľné pory a nezapaľovali sa.Hlavne trpezlivosť a pravideľnosť.A čo sa týka stôp po akne,v dnešnej dobe sa dá odstrániť 95% stôp po akne.Nie je to lacné,ale dá sa to.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ahojte.Čo by ste doporučili na pleť s pigmentovími škvrnami? Vyskúšala som už aj krém z USA -Porcelana ale výsledok nulový.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
A čo s fliačikmi po zahojených vyrážkach na chrbte a pleciach u dospelého???
Moja kožná povedala že "mám takú pleť " a hotovo. Rovnako mi ostanú malé hnedé fliačiky napríklad po porezaní sa pri holení . ..
Už som poskúšal všeličo a nezabralo nič...ani repík, ani nechtík, ani čajovníkový olej, ani oriflame ani Avon, anitehutý púder, gáfrová masť, Aloe....
Že by tá lekárka mala skutočne pravdu, že budem sa s tým musieť zmieriť a hanbiť sa vyzliecť na kúpalisku, lebo mám hnedé fľaky na chrbte po vyrážkach???

Baby poradíte?
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

plavčík Pozri príspevok
A čo s fliačikmi po zahojených vyrážkach na chrbte a pleciach u dospelého???
Moja kožná povedala že "mám takú pleť " a hotovo. Rovnako mi ostanú malé hnedé fliačiky napríklad po porezaní sa pri holení . ..
Už som poskúšal všeličo a nezabralo nič...ani repík, ani nechtík, ani čajovníkový olej, ani oriflame ani Avon, anitehutý púder, gáfrová masť, Aloe....
Že by tá lekárka mala skutočne pravdu, že budem sa s tým musieť zmieriť a hanbiť sa vyzliecť na kúpalisku, lebo mám hnedé fľaky na chrbte po vyrážkach???

Baby poradíte?

...píšeš, že nezabralo nič - čo konkrétne si z oriflame skúšal, ako si výrobok aplikoval, ako dlho si výrobok používal... Otázka platí aj pre renataj.

Veľa ľudí si myslí, že keď si kúpia napr. z Oriflame zosvetľujúci krém na ruky a telo (proti pigmentovým škvrnám) šibnutím čarovného prútika tieto zrazu zmiznú. Chyba je tiež na strane poradkýň ktoré buď nevedia poradiť a usmerniť...alebo im je jedno, hlavne že spravili objednávku...

Takže neviem koľký krát to sem už píšem, ale základom je správna starostlivosť. Teoreticky je úplne jedno, či si kupuješ kozmetiku v drogérii, v tescu alebo u poradkyne z katalógu. Základom je vyberať si nie podľa ceny ale podľa typu pleti, veku a stavu pleti. Veľa žien si "vypestovalo" citlivosť aj keď majú mastnú pleť a to používaním nesprávnych výrobkov. Tiež mastná pleť býva dehydratovaná a preto je dôležité nechať stav pleti objektívne posúdiť. To platí tak o pleti ako aj o pokožke na tele...

Máš doma telový píling? Odporúčam minimálne raz do týždňa pokožku vypílingovať. Telový píling je o čosi hrubší ako pleťový (nemusí platiť vždy!) a je na nás aký si vyberieme - sú krémové, gelové... Dobrú službu tiež spraví špongia z lufy. Tú môžeme používať pri sprchovaní, premasírovať ním telo, odstrániť odumreté bunky z vrchnej časti pokožky... Najčastejšie tieto spôsobujú fľaky. Po dôkladnom očistení nanesieme zosvetľovací krém na postihnuté miesto. Zvyšok tela nezanedbávame tiež, použijeme telové mlieko alebo telový krém. Pre lepší účinok je možné aplikovať zosvetľujúci krém aj ráno aj večer. Tento krém pôsobí na vrchnú časť pokožky. Určite vieš, že pokožka sa sama obnovuje, teda bunky na povrchu odumierajú, odlupujú sa a tieto ty odstrániš pílingom alebo lufou. Po cca dvoch mesiacoch pravidelného a dôkladného používania by mali byť vidieť prvé výsledky, fliačky by mali byť menej výrazné...či zmiznú úplne povedať neviem (ešte som ťa vyzlečeného nevidela ).

0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Odpovedám na tvoju otázku Georeo. Krém som si zaobstarala ešte minulý rok.Denný aj nočný.Krém sa má používať 3 mesiace a potom pól roka pauza .Všetko som dodržiavala,ale výsledok žiadny.Dokonca sa mi zhoršila plať,začali sa mi objavovať vyrážky.
Ale zas je pravda,že nie všetcia máme plať rovnakú a nie na každého zaberie to isté.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dať do poriadku pigmentové fľaky je pomerne veľký problém.V prvom rade si treba vyjasniť,že akonáhle ideme riešiť pigmentácie,musíme sa zriecť opaľovania.Slnko totižto našu snahu o nefľakatú pokožku spoľahlivo zruší.Takže do buducna opaľovanie len s vysokými ochrannými faktormi.Začína sa mastičkami-rôzne firmy,najčastejšie používame Unitony,ale aj iné.Dalšia z možností je chemický peeling bud s glykolom alebo TCA peeling,mikrodermabrazia a posledná možnosť je IPL prístroj,alebo laser.Viac sedení podľa stavu.Casto treba jednotlivé metodiky navzájom kombinovať a vždy to trvá pár sezon,pričom na riešenie problémov sa využíva najtmavšie obdobie v roku.Co sa týka cien,estetická dermatologia je pomerne drahá disciplína,takže ak sa pre nu rozhodnete,rátajte s vyššími výdavkami.Bežný kožný lekár na tieto záležitosti nereaguje,nespadá to totižto do kompetencie medicíny,ale estetiky.Ulohou kožného lekára je dať tvár či chrbát do stavu,ktorý Vás z hľadiska zdravia neohrozuje,nie zabezpečiť vyliečenie akne a jeho následkov po poslednú bodku.Viem len o jednom prípravku,ktorý nebráni postihnutému slniť sa a ten práve mieri na náš trh,práve sa registruje.Cena nie je stanovená ale v USA je to 500$,takže uvidíme ako to bude u nás.Rozhodne vyzerá,že to si bežný smrtelník tažko dovolí.:-D
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať