Zavrieť

Porady

považuje sa toto za nečinnosť alebo prieťahy v súdnom konaní?

dňa 3.3.2014 som podal žiadosť o zníženie výživného, informoval som sa na súde, či už je vytýčené pojednávanie, v priebehu marca som sa dozvedel písomnou formou zo súdu, že danú vec posúvajú na okresný súd iný, kde bolo prvýkrát určované pojednávanie / ja som to podal na okresný súd Bratislava kvôli tomu, nakoľko som sa dozvedel z internetu, zmenu rajonizácie súdou a teda ja som patril na ten súd kam som to poslal/. dnes teda 5.5.2014 mi prišiel dopis zo súdu, že môj prípad znovu posielajú podľa rajonizácie do Bratislavy.
mne sa znížil príjem, nie som schopný platiť výživné v takej výške ako mi bolo určené, prešli tri mesiace od podania o zníženie a nie je ani dátum určený na pojednávanie nie to ešte aspoň po prvom pojednávaní.
viete mi poradiť čo robiť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    namiesto behania po súdoch si najdi brigádu, aby mali tvoje deti nadalej dôstojný život.....to je snád pre teba najdôležitejšie ??
    lujza.j ale hypo čerpá....
    martinko123456 (06.05.14 21:07) čiže ak je poistený bytový dom v spoločenstve a ja čerpám hypoúver na byt v tom bytovom dome nemusím mať znovu poistenú nehnuteľnosť len domácnosť?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Čakať. Toto nie sú prieťahy, to je zadelenie prípadu tomu správnemu súdu (žiaľ, asi sa dohodnúť nevedia) - prieťahy by boli, ak by už bol sudca určený a spis by bol v šuplíku.....zapadnutý prachom....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinko123456 hmm... a je jedno že sudkyna určená bola aj na jednom súde i na druhom a dokonca pojednávanie malo spisovú značku? i tak nejde o prieťahy?
    misoft Spisová značka sa nemení - je to vždy jeden prípad.
    Mária27 Neštúraj, môže byť horšie. Výživné ti nemusia znížiť ani keď máš menšie príjmy - tu si najviac robia sudcovia po svojom.
    martinko123456 a ako je potom možné že to spisovú značku malo vždy inú???
    martinko123456 tak a novinkou je zase fakt, že prípad mal spisovú značku, inú na jednom súde, na druhom zase inú a navyše, už bol určený dátum súdneho pojednávania a prišil dopis o informovaní preloženia podľa príšlušnosti zase na ten istý súd z ktorého to odišlo predtým. tak ja som z toho potom magor asi sa môžem pripraviť na to, že to trvá i rok kým je pojednávanie čo i len vytýčené. neviem ako by som žil, keby som prišiel o prácu a súd by takto konal ako teraz...
      zbaliť

    považuje sa toto za nečinnosť alebo prieťahy v súdnom konaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.