Zavrieť

Porady

Je možné považovať za rodinného príslušníka, osobu, s ktorou nežijem v spoločnej domácnosti?

Dobrý deň.
Potrebovala by som odpoveď na otázku, či možno považovať podľa §141 (2), písmena c.) sprevádzanie - za rodinného príslušníka aj osobu, s ktorou nežijem v spoločnej domácnosti. Nakoľko moje vnúča so mnou nežije v spoločnej domácnosti, môžem si na neho uplatniť priepustku v zamestnaní s náhradou mzdy, ako ospravedlnenie mojej neprítomnosti z dôvodu sprevádzania dieťaťa k lekárovi? Som považovaná podľa zákonníka práve v tomto prípade za rodinného príslušníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vnúča je rodinným príslušníkom. A u tých nie je podmienkou spoločná domácnosť na uznanie tohoto §, tá musí byť len u iných osôb. Si rodinným príslušníkom, máš teda podľa §141 ZP nárok na uplatnenie náhrady.

    §40 ZP
    (5) Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dariusko Goten sa pýta v strednom rode : moje vnúča
    zákon vraví v mužskom rode : vnuk zamestnanca

    Patália nastane,ak dieťa mojho dieťaťa je ženského rodu : vnučka
    Tweety no vnúča môže byť aj vnučka aj vnuk, tak neviem, či zákonodarca tušil, že môžu byť aj dievčatá, no nakoniec to nemusí byť až také jednoznačné, lebo litera zákona nepust, ale takto čierne na bielom je to určite diskriminačné
    dariusko nejednoznačné ako bradatá víťazka
    Tweety tamto je ešte aj nevkusné
    dariusko brada či "baba" ?
    Tweety no ten babochlap, lebo tak nie je ani to ani to
    dariusko neviem prečo naši ich volali : štyra
      zbaliť
    Kvaka 16.10.14 18:54 odstránil(a) z Porady

    Je možné považovať za rodinného príslušníka, osobu, s ktorou nežijem v spoločnej domácnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.