Zavrieť

Porady

Môžem sa nejako brániť voči krivej výpovede?

Krivo som vypovedal ako poškodený,lebo som sa bál konečného dôsledku.ďakujem
3 komentárov     zbaliť
taiko ty sa chces branit sam sebe, ci Ti na krivu vypoved prisli a chces sa branot obvinneniu?
Multipad Ano
lujza.j si pre PZ v štatistike objasnený prípad...čiže "známa čiarka"....hrá proti tebe kamerový systém....už si obv.?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Krivo som vypovedal ako poškodený,lebo som sa bál konečného dôsledku.
TY sa chceš brániť ???


§ 345
Krivé obvinenie

(1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) z osobitného motívu, alebo

b) verejne.

(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.

§ 346
Krivá výpoveď a krivá prísaha

(1) Kto ako svedok v konaní pred súdom alebo v trestnom konaní alebo na účely trestného konania v cudzine pred prokurátorom alebo policajtom, alebo pred sudcom medzinárodného orgánu uznaného Slovenskou republikou uvedie nepravdu o okolnosti, ktorá má podstatný význam pre rozhodnutie, alebo kto takú okolnosť zamlčí, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Kto v trestnom konaní pred súdom alebo na účely trestného konania v cudzine po zložení prísahy uvedie nepravdu o okolnosti, ktorá má podstatný význam pre rozhodnutie, alebo takú okolnosť zamlčí, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) závažnejším spôsobom konania, alebo

b) z osobitného motívu.

(4) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Multipad Aj keď vinník je neznáma osoba?
lujza.j a čo si si "prihodil" niečo navyše ukradnuté?!
Multipad Nepochopil som otázke
  zbaliť

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
nechápem,ty si poškodený,páchateľ je neznámy,tak prečo si potreboval krivo vypovedať?Aké konečné dôsledky? Ako sa chceš brániť proti svojej výpovedi??
18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Multipad Vykradli mi firemné auto pred domom a ja som uviedol že mi ho vykradli pred firmou,kôli tomu aby som nemusel platit škodu
lujza.j ....som myslela, že si nahlásil o nejakú tu vec naviac ukradnutú....
kopretinka komu platiť škodu? veď ty si poškodený
lujza.j auto malo byť asi odparkované pred firmou...poškodená je firma .....
Multipad Poškodený som ja lebo ja som podal trestné oznámenie na neznámu osobu.
lujza.j auto je tvoje?
Multipad Nie.firemné
lujza.j ty nie si poškodený...poškodená je firma....
Multipad V zápisnici je ale uvedené že poškodený som ja?
lujza.j jak možeš byť poškodený ked auto je firemné, škoda krádežou vznikla firme...tvoja ak si tam niečo mal niečo svoje...vypovedáš -podávaš tr. oznámenie za firmu...ona na tvoje meno do spisu dokladá splnomocnenie a vyčíslenie škody....
Multipad Ok.toto som nevedel.chcel som vedieť len či sa niečo dá robiť s tou krivou výpoveďou
taiko "V zápisnici je ale uvedené že poškodený som ja?"
to sa pytas, ci oznamujes?
Multipad To oznamujem ale je to aj so splnomocnením firmy
lujza.j kto ti hrozí krivou výpoveďou...ako vyšlo najavo, že si krivo vypovedal?
Multipad Povedal som že ma vykradli vo firme,ale kamery nezaznamenali nič.tak som povedal pravdu
buchač kopretinka

Ako nechápeš , čo nechápeš ?

Bol ohlásiť niečo a do zápisnice uviedol nepravdivé skutočnosti .
Vezmi malý príklad .
Niekto nabúral auto a zdrhol . Poškodený už mal aj pred búračkou auto načaté . Nuž sa chcel zahojiť ....
buchač Kua ....a ani som nebol až príliš vedľa ...
Emka Roman Zas jeden, čo si zatrtká s AIDSákom a až potom pýta negatívne lekárske osvedčenie
  zbaliť

Môžem sa nejako brániť voči krivej výpovede?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.