Zavrieť

Porady

Čo robiť proti hnačke?

Chcem sa vás opýtať čo by účinne pomohlo proti hnačke ale nemyslím tým žiadne lieky , len niečo ako "babské" recepty. No včera večer to vyzeralo ešte dobre - už som nemala žiadnu hnačku ale začalo sa to dneska poobede- ide zo mňa len voda a dosť to štípe
Naposledy upravil Natálka :) : 22.05.14 at 16:08 Dôvod: je správnejšia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    čo najmenej dráždiť črevo!
    - z tých čučoriedok uvariť čaj napríklad - a samozrejme nie ho vypiť liter naraz, ale po malých dúškoch
    alebo aj repík ... a každý má už niečo "svoje" vyskúšané, aj čierny čaj ..
    Natálka :) Ďakujem všetkým za odpovede , dnes som bola pri lekárke a predpísala mi nejaké lieky , no chvála bohu zatiaľ sa v záchode nič zaujímavé nedialo klop,klop,klop

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    nezdrave, ale aj pediatri davaju coca colu- ale original, nie je ine prichute.
    korela V CZ je originál, u nás nie. Tiež nechápem prečo. Možno ešte pollitrových plechovkách u nás je originál. A v skle som malé balenie nevidela už veľmi dávno, možno reštaurácie majú.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    horká čokoláda

    alebo cola po lyžičkách a slané tyčinky
    Žabinka toto by bolo vhodné skôr pri zvracaní ako pri hnačke.. mám to osvedčené pri deťoch, vybublinkovaná cola zriedená s čiernym čajom, zajedaná dru-tyčinkami.. samozrejme po troške, aby sa nezaťažil žalúdok..

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    pri silnej hnačke rýchlo zaberá kakaový prášok - za lyžičku a po nejakom čase znovu

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zistiť príčinu,hnačka je následok.Môjmu mužovi by nepomohli ani lieky,ani babské recepty.Tráviaci trakt mal taký dobrý,že mohol zjesť aj číslo od domu a nič,ale keď sa naštval (na seba!) tak klystír je proti tomu nič,akú mal reakciu.Takže kľud,pohoda.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    hnačka je očistná reakcia organizmu, dakedy, hoci to znie čudne, ju aj kyslé mlieko zastaví, pretože pomôže obnoviť črevnú flóru
    abrakadabraka
    Ak ide o dospelu osobu a nema nejake ine priznaky, pomaha aj pivo.
    Alebo aj horka cokolada, s co najvyssim mnozstvom kakaa.

    GORANA je offline (nepripojený) GORANA

    GORANA
    Zdravím všetkých. Oceňujem, že ste navštívili lekárku. Sme 5 členná rodina a asi pred 2 týždňami sme postupne ochoreli všetci. Pridali sa teploty, ťažoba žalúdka, vracanie. Tiež sme sa zamerali na klasické metódy, ktoré tu boli spomínané. Každý z nás mal postih podľa stavu svojej imunity. Najhoršie som bola ja, odpadla som a musela prísť IRS. Vyhla som sa nemocnici, ale zotavovali sme sa dlho. Stále sme nie úplne OK. Preto si dajte pozor na to, akú hnačku ste dostali. K lekárke sme nakoniec nešli-neobsedeli by sme-boli sme zoslabnutí. Pomohli aj rady záchranárov. Dieta: samozrejmá, veď som neznášala už ani čaj, cola+tyčinky, živočíšne uhlie, ryžový odvar ako pre batoľatá, čierny čaj. Varené suché zemiaky sa mi neosvedčili, sú ťažké na žalúdok.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Vyčistiť črevný trakt a pričiniť sa o obnovenie vlastnej črevnej mikroflóry ako som podrobne už niekoľko krát podrobne popísal. Skorý návrat zdravia praje dusansl.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Natálka

    Aj keď sa tu je už pár názorov , tak dám aj ten svoj .

    Ono totiž nie je hnačka ako hnačka . Je jasné , že sú to tie krátke trate s rýchlym štartom , no ich príčina je niekedy aj dôležitá .

    Takže aj tie babské recepty na rýchle odstránenie potiaží nie sú vždy jednostranné a všeobecne platné .

    Jednoznačne ale je potrebný kľud na lôžku s dostatočným prísunom tekutín ...
    Po nejakom čase sa môže pristúpiť aj k tým ostatným receptúram .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.