Zavrieť

Porady

Ako liečiť rakovinu žlčníka?

Ahojte, máte tu niekto akúkoľvek skúsenosť s týmto ochorením? Mamičke zistili žlčníkové kamene (USG vyšetrením - ostatné orgány boli v poriadku), následne bola na laparoskopickej operácii žlčníka...po operácii cca 2-3 týždne prišli výsledky z histológie, bohužiaľ sú pozitívne, mamičke našli v stene žlčníka rakovinové ostrovčeky, ktoré však neprerastajú stenu žlčníka....onkológ sa musí pozrieť na výsledky z histológie a ten nám povie, čo bude ďalej....Je nejaká reálna šanca na uzdravenie? Napríklad viem, že žlčník je spojený s pečeňou a pankreasom - a pokiaľ bol poškodený žlčník, čo ak to zasiahlo aj ostatné orgány?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eri ka ďakujem, toto už mám prečítané, hľadám odpoveď skôr na to, že až z histológie sa zistili zlé výsledky...mamina nemala žiadne ťažkosti - žlčníkový záchvat, vracanie, teplotu, zimnicu......len jej po mastnom jedle zle trávilo a nevedelo sa jej "odgrgnúť", tak sme išli na USG s tým, že to bude asi žalúdok...nakoniec to bol žlčník
    buchač Máš prečítané ???

    Tak potom budeš/te musieť len čakať na všetky základné vyšetrenia a výsledky .
    eri ka ano prečítané - niekto mi tu poslal odkaz na diskusiu o rakovine žlčníka...viete mi povedať aké sú základné vyšetrenia? CT, MR?
      zbaliť

    Ako liečiť rakovinu žlčníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.