Zavrieť

Porady

Opatrovatelsky prispevok VS zivnost , s.r.o.

Dobry den chcela by som Vas poprosit o radu , aby som mohla poberat opatrovatelsky prispevok na sestru s DMO musim mat vraj nizsi prijem ako 380 eur , prosim Vas ak mam 2x s.r.o. a 1x zivnost kde som mala na danovom priznani rocny zisk 100 eur - cize dokopy 300 eur rocne na tri firmy splnam podmienku prijmu na poberanie opatrovazelskeho prispevku ? alebo sa tam rataju aj obraty ...tie boli vysoke.....
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Máte nárok na poberanie opatrovatel.príspevku .Musíte preukázať že sa prevažnú časť dňa staráte o opatrovanú osobu , argumentujte tým že , ako SZCO si môžete svoj pracov. čas upraviť podľa svojich potrieb a opatrovanej osoby. Prajem pevné nervy.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ti mozem poradit,ak sestra potrebuje pomoc, radsej jej vybave opatrovatelku cez Mestsky urad.Ta pride na par hodin denne,pomoze s najdolezitejsimi vecami.

    Ja som nedavno zostala doma z prace,aby som sa mohla postarat o matku,takze prijem ziadny...
    Dva mesiace som zvlakala rozne potvrdenia a spravy, vzdy vymysleli nieco nove, co este chybalo.
    Bolo mi vysvetlene, ze sa do uvahy berie aj matkyn dochodok, takze ten nam musi vystacit na vsetko /byvanie,strava,lieky atd./ a ze ak mi vobec schvalia ten prispevok, tak bude asi 55-60 Eur na mesiac.
    Na TPP sa vraj zamestnat nemozem, lebo tym padom neposkytujem matke potrebu opateru. Ak by som sa zamestnala na nejaku dohodu,na par hodin mesacne,nemozem zarobit viac,ako 129 € a musim to kazdy mesiac dokladovat...

    Po dvoch mesiacoch som to vzdala, tych 50 euri mesacne mi za tie buzeracie zo strany uradov za to nestali...
    Pozri si tuto temu a precitaj si prispevky z linkov : http://www.porada.sk/t233483-opatrov...kusenosti.html

    Opatrovatelsky prispevok VS zivnost , s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.