Zavrieť

Porady

Dá sa zarobiť na záhrade?

Celé detstvo som strávil na dedine u babky tak sa vyznám v záhradníčení. Potreboval by som sa preto poradiť ako sa dá využiť záhrada na menší zárobok. Dom sa nenachádza v lukratívnej časti takže prenájom môžem vylúčiť. Strýko je vášnivý hubár a tak sme premýšľali nad pestovaním a predajom priesad, húb alebo chovom hydiny. Má niekto lepšie nápady ako využiť záhradu?
3 komentárov     zbaliť
arizona chces to ako privyrobenie popri praci,alebo sa tomu venovat naplno?
Stanislav Brunensky najprv by som sa pokúsil privyrobiť a tak to pôjde tak sa tomu venovať naplno
Oliwa Či sa dá na záhrade zarobiť? Neviem. Ale narobiť - to určite. A to vieš aj Ty... Aj keď človek robí len pre vlastnú potrebu, je to určite plus - ušetríš na zelenine či ovocí, získaš na kvalite produktov, vieš, čo ješ, a hýbeš sa... Žiadna kyber farma na PC, ale motyka do ruky a ideš...
Ešte záleží na tom, aká je výmera tej záhrady, aká je možnosť zavlažovania, ak by si sa rozhodol pre pestovanie plodín /vlastný zdroj vody?/ a čo považuješ za "menší zárobok".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Priesady pestované vo veľkom na predaj / hlavne, keď sa vydaria / dajú pekné eurá, ak k tomu pridáš hlivu, pažítku do kvetináčikov / presadenú z riadkov /, skoré rajčiny, skorú cibuľku, reďkovku a všetku ostatnú skorú zeleninu, dá sa na tom zarobiť.....vajíčka musíš dorábať tak, že budeš kŕmiť zdravou stravou.....nasekaná žihľava zo šrotom to istí a nemôže sa vyskytnúť salmonela, tá sa môže vyskytnúť z pochybných zmesiek na kŕmenie......ale hovoríš, že poznáš záhradníčenie, takže určite aj poznáš, že to je drina a stále dookola....ale koho to baví a vládze, môže to byť aj koníček....želám Ti, aby si si vybral správnu cestu a mal z nej naozaj úžitok.
    Stanislav Brunensky Vyplati sa viac pestovať priesady alebo rôzne bylinky

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dnes je v mode nakupovat BIO potraviny priamo od pestovatelov a chovatelov. Na nete najdes vela web stranok, ktore ponukaju predaj takychto produktov. /hladaj pod debnickovy predaj,predaj z dvora atd/. Ked sa vydas touto cestou, ze budes chovat napr. kurence v ich prirodzenom prostredi,alebo pestovat ovocie, ci zeleninu, myslim, ze ked si ziskas dobre meno, ludia si zvyknu k tebe chodit nakupovat. Kvalitne slovenske produkty na trhu chybaju, ludia ich coraz viac vyhladavaju. takze smelo do toho!
    Dáša_ No a úplne super bude, ke´d k tomu budeš mať aplikáciu na android a tieto svoje výpestky budeš rovno ponúkať v istých komunitách takto

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak máš niečo takéto https://www.facebook.com/pages/Zo-z%...97?ref=profile prečo nie? Teda, ak si pripravený na tom aj makať.

    Alebo potom nájsť "dostatočne výnosné" rastliny

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ... možno by niekomu vyhovovalo, že nie je v "lukratívnej časti". Nie každý hľadá záhradu v osade, či so susedmi, ktorí každú sobotu "grilujú" (rozumej chlascú od rána a dymia o106)

    Hydina? Jedine pre svoje použitie. Alebo pre najbližších príbuzných. A berieš na seba dosť zodpovednosti za prípadné choroby. Minule bola u nás salmonela vo vajíčkach "z domácej farmy".
    Na tvojom mieste by som tam pestoval nejakú exotiku. Je dosť inzerátov napr. na bazoši. Od chilli, cez stéviu, lípiu, kotvičník, a pod. Možno by to chcelo skleník alebo mierne úpravy. ďalšia možnosť sú bylinky. Len treba všetko premyslieť a dobre vybrať. Samozrejme nečakať, že ťa to bude živiť. To by si musel mať fakt dobrý nápad.
    Veľa zdaru.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Celkom slušne sa dá privyrobiť na včelárení, pokiaľ to nebude otravovať susedov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik susedov asi moc nemá. Ale ak nikdy nerobil so včelami, bude mať problém. Okrem toho včelárina má čím ďalej väčšie problémy. Ale možno je to iba "marketingový ťah".
    lujza.j Vcelarcenie je v prvom rade ze tie vcelky musis mat rad a musis mat nato hromadu casu....kym pride k finalnemu produktu...tak si pekne makne
    jslancik presne to som myslel svojím vyjadrením (problém)
    Stanislav Brunensky ohľadom včelárení potrebujem mať aj súhlas aj od susedov? ak začnem včeláriť mám nárok na nejakú dotáciu?
    lujza.j Vcelky predsa nemusis mat v zahrade....kolko by si mal medu z fixneho vcelina....ak nie si niekde na luke ,alebo v mieste kde je celosezonne kvetenstvo...
      zbaliť

    Dá sa zarobiť na záhrade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.