Zavrieť

Porady

Tvorba serveru- daňová oblasť?

Dobrý večer, chystám sa založiť server ( na počítačovú hru), ktorý by fungoval ako zárobková činnosť. Neviem však, do akej daňovej oblasti sa to zaraďuje. Vedel by niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Nie je mi jasné, čo myslíš pod pojmom - daňová oblasť. Ak si chceš na to zriadiť živnosť, potom na živnostenskom Ti poradia, čo to konkrétne je za živnosť. Ja si pamätám, keď sme zakladali živnosť, na akúkoľvek činnosť spojenú s internetom bola živnosť s názvom - poskytovanie údajov z internetu. Neviem, odvtedy zrejme rozšírili možnosti.
    No ale k Tvojej otázke, keď už budeš mať živnosť, tak "neni o čem" - budeš spadať normálne pod SZČO - príjmy zo živnosti.

    Studak je offline (nepripojený) Studak

    Studak
    Hmmm diky, ja som len myslel ze kam to spada- napriklad ak to spada pod lotérie a iné hry,tak sa plati 35%,ale ak pod sluzby tak 19%. Nevyznam sa v tom az tak, takze to neviem blizsie specifikovat

    Tvorba serveru- daňová oblasť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.