Zavrieť

Porady

Môžem podať trestné oznámenie na osobu, ktorá sa prihlasuje na moje konto na sociálnej sieti?

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či má význam podávať trestné oznámenie na človeka, ktorý sa prihlasuje na moje konto na sociálnej sieti a číta moje súkromné konverzácie.. Prosím nenapíšte mi, nech si zmením heslo, robím to často. Ten človek je otec môjho syna, nežijeme spolu ... Včera večer mi od neho začali chodiť nepríjemné sms z toho som usúdila, že si prečítal niečo z mojich rozhovorov, tiež som našla cudziu IP adresu v zozname prihlasovaných.. Ďakujem za všetky rady, čo sa s tým dá urobiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak počítame s tým, že tvoj bývalý nie je hacker, tak pravdepodobne má prístup k tvojej mailovej schránke. Alebo vie uhádnuť tvoje heslo?

    Aby si si nemusela zakladanť nový FB, pridaj si nový mail (najprv si ho vytvor), a nastav si ho ako hlavný. Naň by mali chodiť požiadavky pri "zabudnutom" hesle. Na tú schránku aj na FB si daj "silné" heslo - napr. typu Tvoje_Heslo4862! . Samozrejme, nemalo by to byť rovnaké heslo pre obidva prípady.

    Teoreticky mohol v minulosti nainštalovať do tvojho PC "strážiaci" softvér, ktorý sleduje, čo robíš na počítači. A čo píšeš na klávesnici. To by bol už vyšší level.
    Naposledy upravil jslancik : 10.06.14 at 09:58
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uberfrau nevolá sa program team viewer?!!! viem, že s niečim takým pracovať vedel..
    alaya1 nevyznas sa ty nejako velmi do PC? Ci dalsia srandicka?
    jslancik ten môžeš odinštalovať, nemal by byť problém. Ale o tom by si vedela, keby ho používal. Program, o ktorom hovorím, sa dá absolútne skryť.
    uberfrau prečo by to mala byť srandička? a z čoho usudzuješ či sa vyznám do PC? Viem, že s team viewerom sa mi kedysi "chválil" ..
    lujza.j Len aby necital aj toto tu
    jslancik hele, srandy bokom. nerýpeme do každého. Ibažeby si Santos950 spravil nové konto na porade
    Bola to veľmi rozumná pripomienka. Keď niekto nastaví správne počítač a TW, vedel by aj ním spraviť skazu. Ale nie je to pravdepodobné. Nastaviť, aby PC "nezaspal", TW nastaviť, aby sa automaticky spúšťal pri štarte, aby nebolo vidieť jeho ikonu. Potom už len využiť čas, keď nie je domáca pri PC resp. doma, a ak nevypne počítač, tak má bývalý úplný prístup.
    jslancik aj keby čítal, tak heslo by nemal mať šancu odhaliť. Ak ale používa sledovací softvér, tak pani pomôže iba vymeniť comp... Prípadne sformátovať disk a nanovo nainštalovať win a ostatné potrebné programy
    Chobot NA to, aby cez TeamViewer mal prístup na tvoje PC by musel byť PC zapnutý a on by musel byť prihlásený - teda musel by nadviazať spojenie. A na to potrebuje druhú stranu - teda teba, k nadviazaniu spojenia treba nadiktovať heslo, ktoré generuje portál TeamViewer.

    Bežne takto spravujem PC môjho svokra na diaľku, ale vždy musíme byť v kontakte (telefonicky, kým nadviažem spojenie). Keby mi nenadiktoval to heslo (ktoré je pri každom spustení TW iné), tak sa na neho nenalogujem.

    Trestné oznámenie neviem, či má zmysel. Musela by si jednoznačne dokázať, že tam je a aj tak pochybujem, že by to kvalifikovali ako trestný čin (aké konkrétneho trestného činu podľa tresného zákona by sa dopustil?).

    Skôr si zabezpeč vlastný PC.

    A aj keď si to nechcela počuť, treba začať tou zmenou hesla. Alebo ako poradili iní:
    - odinštalovať TW
    - založiť si nový mail
    - pozrieť v zozname nainštalovaných programov, či tam nie je keylogger
    - atď
    jslancik prudko zavádzajúce informácie ohľadom teamvieweru! Ak má v TW nastavené "osobné heslo" (čo mohol nastaviť, kým ešte nebol "bývalý"), nepotrebuje žiadne schválenie od druhej strany.

    Bol by mimochodom hlúpy, keby neskryl keylogger či iné sledovacie programy. Resp. tie programy by stáli za starú belu.
    Jurino Ak si mala heslo meno svojho ex-manžela, tak sa ani nečuduj
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Čo tak nebyt na socialnej sieti.....?! A mas to bez "problemov"....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Vykvákajú na seba kde-čo a potom sa čudujú...poznám jednu,čo ju prepustili z roboty.Dala komentár ohľadne nadriadených;nikto neriešil,že sa jej nabúrali do toho...Všetci sú potom veľmi zraniteľní a neuvedomujú si to,nechápem.
    lujza.j Kolega zo špeci jednotky....asi vie prečo tam nie je...!!!jeho syna v skolke chceli dat v ranci skolky asi tam ma MŠ konto...len foto...povedal nehrozi...nechapali
    Peggynka Škôlka dáva deti na FB? To fakt tam nemá nikto zdravý rozum,ani rodičia? Ešte povedz,že s menami...
    lujza.j Veru...sak treba byt trendy...ano chore,ale realita....
    kopretinka .......nechápem,ľudia sú úplne drbnutí,vypisujú tam a dávajú fotky,adresu,chvália sa,čo majú,kedy idú na dovolenku a potom sa čudujú,keď ich vykradnú.A ešte majú úplne otvorené profily.
    Ja tam som,ale absolútne nemám vyplnené žiadne osobné údaje,ani meno...nedávam si do kontaktov ľudí,ktorých nepoznám osobne alebo ak ich nepozná osobne niekto z mojich kontaktov......
    BlackRoses Stačí ak dajú nejakú fotku a pooznačujú aj tých čo nie su na FB...
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Podat trestne oznamenie mozes, vyznam v tom nevidim.
    Zrus si cele konto a vytvor nove, o ktorom nebude vediet
    Ak si chces zanechat povodne, nic ine, ako zmena hesla ti neostava.
    srska a nech si nedáva "uberfrau123" ale aspoň "xC28dFF9sP_&We185"
    misoft Ovšem čo uvedie ako dôvod TO? Toto: Niekto miesto mňa píše na FB? Policajti ju vysmejú.....Pretože toto nie je dôvod na TO.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurino Vieš, situácia na Slovensku je mizerná. Hlavne mamičky sú ohrozené, nemajú peniažky, tak prečo by nemohli nejaké lóve vysúdiť?
    Ferdosondo Len či v tomto prípade nepríde na súdnych trovách aj o posledné.
    jslancik neboj, tak ďaleko by to nedošlo. Len by sa policajti hodne rehotali a klepkali po čele.
      zbaliť

    Môžem podať trestné oznámenie na osobu, ktorá sa prihlasuje na moje konto na sociálnej sieti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.