Zavrieť

Porady

Problém s nabehnutím biosu a NTB celkovo.

Zdravím...
Vyskytol sa u mňa taký problém. Deň pred, sa NTB zapol / vypol / fungoval úplne normálne, žiadne problémy. Normálne štart NTB by mal vyzerať asi takto : stlačím hlavné tlačidlo, približne po sekunde má vybehnút logo "Acer, explore beyond limits", a zároveň sa má začať načítávať Win8.
Problém spočíva práve v tom spustení. Po spustení a asi 2-3minutovom čakaní pri čiernej obrazovke nabehne logo "acer..", potom to akoby sekne. Po ďalších cca 4-5 minútach začne NTB strašne hučať, nedá sa dostať do biosu, ani použiť CD s Windowsom. Asi o 10min (po tom čo som od NTB odpojil všetky USB zariadenia ako myš, klávesnicu a kábel od napájania, teda ostal len na baterke),mi konečne vyhodilo pod tým logom krúžok, signalizujúci načitávanie Win8čky.
Akonáhle všetko načitalo a ja som sa prihlásil na svoje konto, beží ntb akoby sa nechumelilo tak ako má.

Nevie niekto poradiť, čím to asi tak je?
NTB : Acer Aspire V3-571G.
Pri spustení všetky hardware komponenty zdá sa bežia avšak nechce sa načitať ani bios.

P.S. : Aktuálne sa bojím NTB vôbec vypnúť, aby to nespravilo znova. Nemôže to byť antivírom? Mam avast! free verziu, neviem, či to vôbec ma firewall.
A nepáči sa mi ešte jedna vec. Zobrazuju sa mi súbory alebo zložky, ktoré by byť vidno nemalo. Napr. na ploche súbor "desktop.ini", alebo Tento počítač -> Acer(C) a su tam zložky Program Data, Recovery, System Volume Information a pár súborov ktoré by sa nemali zobrazovať.
Naposledy upravil Harendil : 14.06.14 at 18:46
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Blbosť - ak by "nenačítalo" BIOS, nenabehol by Win8. BIOS sa totiž spúšťa od okamihu zapnutia - je to prvé, čo beží.... A do BIOSu sa z prostredia Windows NEDOSTANEŠ! Ak už začne bootovať OS - BIOS odovzdal riadenie spúšťacím súborom a prakticky len kontroluje prepojenie komponentov.
  Ak sa chceš do BIOSu dostať, musíš ihneď po zapnutí stláčať určenú klávesu (musíš to mať aj v návode) - často je to Del, Esc, F8 a pod - nájdi si to. Nesmie do tej doby noťas bootovať... inak prešvihneš vstup do BIOSu...
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Harendil áno, to je síce pekné, ale nevysvetľuje to , prečo sa ten NTB rozbiehal tak dlho, možno pol hodinu (+ -). Neviem, v ktorej to bolo fázi, či pred alebo po odovzdaní riadenia OS, ale myslím že ešte pred, musí tam byť aspon nejaky ten pár sekundový interval, aby sa používateľ mohol dostať do biosu. Za normálnych podmienok je to logo "acer" na monitore tak 2-3 sec, kym sa začne načitávať OS.
  P.S.: Po tom čo sa to rozbehlo , tak už beží pár dni NTB v pohode, no chcem vediet v com bol problém, keby sa to zopakovalo
  misoft Možno dlhšie POST kontroly - pri prvom nábehu preveruje všetky prepojenia - potom - keďže skontrolovalo to - tak tie kontroly POST vynechá.
  A ohľadom vstupu do BIOSu - tam treba byť fakt rýchly.
  Harendil Ok, vďaka.
    zbaliť

  Problém s nabehnutím biosu a NTB celkovo.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.