Zavrieť

Porady

Nová pracovná zmluva

Ahojte. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Manželovi dal zamestnávateľ novú pracovnú zmluvu. Vraj z dôvodu, aby zosúladil staré pracovné zmluvy s novými, ktoré uzatvára s novými zamestnancami v inej forme a obsahu. Nie je to však riešené dodatkom, ale novou pracovnou zmluvou s novým nástupom do práce od 01.04.2014, čo sa mi nezdá byť v poriadku, keďže nejde o vznik nového pracovného pomeru, ale len o doplnenie formy a obsahu starej pracovnej zmluvy. Jedine v ostatných dojednaniach je spomenuté, že táto pracovná zmluva nadväzuje na tú predošlú. Podľa §46 Zákonníka práce však pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce. Chápem to tak, že jeho pracovný pomer na základe tejto pracovnej zmluvy vzniká dňom 01.04.2014.´Zamestnávateľ však tvrdí, že tu nejde o novovzniknutý pracovný pomer. Ja si myslím, že táto pracovná zmluva nie je v poriadku a nemal by ju podpísať. Čo vy na to? Ďakujem za vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, nie je v poriadku. ak sa v nej niečo ide meniť, zamestnáv. má urobiť dodatok k už existujúcej PZ, nie novú. PP neskončil, takže nie je dôvod na novú PZ.
    milagros208 Ďakujem za odpoveď. Ešte by som sa chcela spýtať. Je správne vyhotovovať dodatky k PZ (nenašla som v ZP) alebo dohodu o zmene pracovných podmienok podľa § 54 Zákonníka práce. Vďaka.
    Zuzanka_ba môžete uzavrieť číslovaný dodatok k pracovnej zmluve medzi z-teľom a z-com zo dňa xx.xx.1999, ktorý sa stane neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy, a jeho obsahom bude zmena pracovných podmienok - napr. miesto výkonu práce, výška mzdy atď.

    zmluvy sa bežne dodatkujú, môžu sa aj pracovné.

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Ak treba "prekopať" celú zmluvu, je možné použiť napríklad formuláciu, že obsah odseku 3 sa mení z xxxx na yyyy, čím sa nahradia celé bloky textu, aby to bolo prehľadné. Ukončenie a znovuzačatie PP je nevýhodné pre zamestnanca napr z hľadiska odstupného.

    Nová pracovná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.