Zavrieť

Porady

Aké sú sankcie za prekročenie lehoty na registráciu psa na Mestskom úrade?

Ja a môj priateľ sme si kúpili PP psa na výstavy. Zakúpili sme ho 8. 5. 2014. Od tej doby je so mnou na činžiaku a s mojími rodičmi. Viem, že pes sa má zaregistrovať do 30 na Mestskom úrade a do 6 mesiacov sa má zaplatiť daň za psa. Psa sme zatiaľ nestihli zaregistrovať, ale vďaka ,,milému" susedovi dnes prišlo môjmu otcovi predvolania na Mestský úrad kvôli dani za psa. Pes tu nebude dlhodobo bývať, bude sa sťahovať na rodinný dom, preto sme nevedeli, aká daň mu bude vyrúbená. Či za tie dva mesiace čo býval tu - na činžiaku alebo za tie ďalšie, čo bude bývať na rodinnom dome. Tiež by ma zaujímalo, aké sankcie, prípadne čo bude obnášať toto predvolanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba si pozriet vyhlasku mesta k tymto daniam.
    Aky stary je pes? U nas sa napr. prihlasuju az psi starsie ako 6 mesiacov.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Psa mas prihlasit, az do dovrsenia veku 6 mesiacov. Ak sa pes bude stahovat, prihlas ho uz na novu adresu a nech otec na predvolani povie, ze pes je v cinziaku len docane na navsteve a prihlaseny je inde.Budete to mat vyriesene.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    U nas registracia hned a dan sa plati po dovrseni 6 mesiacov...tiez som bola v tom ze registracia az po 6mes.,ale ma nabonzovala "nenapadne" suseda z prizenia co tam robila informatorku...
    Psíčkarka Ja som pozerala stránku nášho Mestského úradu a tiež som z toho pochopila, že registrácia do 30 dní a zaplatenie dane po dovŕšení 6 mesiacov. Preto by ma zaujímalo, či bude veľký problém s tým, že nie je registrovaný.

    Lujza, ako sa to u vás vyriešilo?
    lujza.j Nemala som ziadnu sankciu...poznali ma,len nevedeli ze som to ja...."jezis to ste vy"som tam v ramci mojej roboty chodila... je to 10r do zadu...vies horsie je to ze xy psov je za par eur prihlasenych u dochodcov a po dedinach....a chcu dat sankciu za oneskorene prihlasenie....ak by mi dali...tak co cvakla by som...poprevde ani som nevedela za nejaka je..

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Majiteľ akéhokoľvek psa musí plniť všetky svoje povinnosti. Aj na výstave orechov kontrolujú dve veci - očkovanie a dane. Rozdiel v sadzbe dane za psa v dome alebo byte sa vysporiada s MsÚ, na oddelení miestnych daní. Preplatok vrátia. Ale argument s tým, že sme nevedeli, kde bude, mi pripadá rovnaký, ako: my sme ho pre istotu nedali zaočkovať proti besnote, lebo sme nevedeli, či ho nemáme dať zaočkovať aj proti iným chorobám. A keď sa už do toho namontoval sused, zase sú 2 možnosti - buď je sused taký milý, alebo pes (jeho svorka) nesocializovaný...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Psíčkarka Uvedomujem si, že sme si túto povinnosť nesplnili a prekročili sme dobu o cca 2 týždne. Nebudem sa obhajovať - stalo sa to, malo to aj svoje príčiny. Samozrejme, že aj za orecha by sme platili dane. Iba som tým chcela povedať, že do toho psa sa skutočne investuje a nikto nemusí mať strach, že sme to chceli zatajiť. Psa kŕmime lepšie ako mňa , očkujeme, odčervujeme - je to proste miláčik.

    Nemal to by byť argument, iba konštatovanie. Je rozdiel platiť viac ako 30 € a ani 10 €. Tým som sa chcela spýtať, že či náhodou neviete ako sa to bude posudzovať, či sa bude brať do úvahy konečné bydlisko alebo aktuálne, keďže po dovŕšení 4 mesiacov sa bude sťahovať.

    Pes je socializovaný - na ľudí, deti, psov, mestské ruchy. Chodíme s ním všade a jeho socializácia prebieha viac ako dobre. Pravidelne ma pristavujú ľudia na sídlisku s tým, že ho hladkajú. Nikto z ostatných susedov s ním problém nemá. Keď s ním ustupujem, tak sami pristupujú, aby ho pohladkali, lebo náš pes je proste kamoš so všetkými.

    Problém je, že je to šteniatko a občas si aj štekne - samozrejme, odnaučujeme ho od toho, lenže nič sa nedá naučiť za deň ani pri aktívnej práci. Som so psom 24 hodín denne, takže na nedostatok starostlivosti sa sťažovať nemôže. Izbou som nad kočíkarňou a teda s tým susedom ani nezdieľame stenu. Býva na prízemí a izbu má akoby krížom. Susedka vedľa a ani rodina nado mnou s nami problém nemajú, pričom rodinka nado mnou tam má detskú izbu a pýtala som sa ich dcérky (siedmačka), či ju to neruší, ak si štekne, pričom povedala, že ony to tam nepočujú.

    Nebudem súdiť ani suseda, ani nás, iba sa snažím vysvetliť situáciu.
    Dav Ak je to šteňa do 6 mesiacov, nepodlieha dani
    Dav a prvý bod výchovy psa je výchova suseda...
    Psíčkarka Nie, štena bude mať vo štvrtok 3 mesiace a 2 týždne, preto ma prekvapilo, že je to predvolanie kvôli dani.
    ivka70 Vobec sa neboj predvolania, sused nemoze vediet, kedy presne ste stena priniesli.
    Chod tam , oznam im, ze na prihlasenie mas este cas, lebo ho este nemate 30 dni a stena ma 3 mesiace, takze si nic neporusila.

    A kludne sa ich aj spytaj, ako ho mas prihlasit, ked bude v byte este mesiac a potom sa stahuje do domu, nech ti s tym poradia, kedze platit budes az od 6 mesiacov, kedy uz bude trvale v dome.
    A rovno vybav papierovacky.
    misoft @Psíčkarka - ak máš papiere od psíka - choď na MsÚ - oznám, že šteňa nemá ešte 6 mesiacov, teda dani nepodlieha. Za oneskorenie sa musíš nejako ospravedlniť - môžeš uviesť i dôvod, prihlasovania psíka na inej adrese. Ak by trvali na dani - podaj odpor s tým, že prekračujú svoje právomoci a sami porušujú svoje vlastné VZN....
    Psíčkarka Dav - To ťažko. On býval v rodinnom dome predtým a nevie si zrejme zvyknúť, že rodinný dom a činžiak nie je to isté a nikdy nebude. Keďže ten pes ozaj nerobí takú ,,rajčulu", že by mohol nahlasovať nejako extra, tak toto bol jediný pokus, že ako aspoň trocha uškodiť.

    Misoft - papiere máme - kúpnu zmluvu, preukaz pôvodu aj Petpass - všade má dátum narodenia. Ospravedlnenie mi príde samozrejmé. Uvedomujem si naše pochybenie.

    Všetkým ĎAKUJEM!
      zbaliť

    Aké sú sankcie za prekročenie lehoty na registráciu psa na Mestskom úrade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.