Zavrieť

Porady

Nesprávne uvedený VS pri platbe DPH

Stalo sám toto: pri platbe DPH za predchádzajúci mesiac sme uviedli nesprávny VS a pani na DÚ (je tam mesiac aj s cestou) odignorovala predčíslie účtu - DPH a platbu naúčtovala ako preddavok na daň. Doteraz sme s tým nikdy problém nemali a všetko bolo v poriadku.
A teraz otázka - je správne že od nás žiada, aby sme jej doručili žiadosť o preúčtovanie?
Ako môže odigonorovať predčíslie účtu, ktoré vlastne určuje typ dane!?
A ešte nám tu vznikol jeden problém - v polovici mája nám táto pani poslala výzvu na úhradu nedoplatku na preddavkoch na daň ( pred daňovým sme si overovali sumu, koľko máme doplatiť - všetko sme mali OK) koncom mája, nám poslala papier o tom že nemáme žiadne nedoplatky a dnes nám tie peniaze zrazu zablokovali na účte.
Je toto normálny postup? Nejak začínam byť nahnevaná!
Naposledy upravil ninka24 : 23.06.14 at 06:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mám klienta, ktorý stále ignoruje VS (a má aj nejaké staré nedpolatky). DÚ zas ignoruje predčíslie. Takže mesiac čo mesiac čakám na liebesbrief z DÚ, kam si tú platbu priradili....
    ninka24 nieco podobne sa deje aj u nas - s tym VS, ale nedoplatky sme nemali ziadne. Ja chapem aj to ze im danovy poriadok umozni platbu priradit inde, ale jednoducho odignorovat predcislie, a hodit to na uplne iny ucet, sa mi zda troska scestne! a samozrejme, ze nehovorim o tom, ze tym padom mame DPH neuhradene...!
    Naco potom bol cely cirkus s "jedinecnymi" danovymi cislami , ked si nedoplatok dokazu vyrobit sami!!!???

    Nesprávne uvedený VS pri platbe DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.