Zavrieť

Porady

nevystavený dobropis k vrátenému tovaru

prosím, v apríli vrátili dodávateľovi tovar za cca 50€, ten doteraz nevystavil dobropis, viem že do 30 dní bez ohľadu na vystavený alebo nevystavený dobropis musím odviesť dph...urobím cez interný doklad teraz v DPH za máj...v DP dám na r.28 a v kontrolnom výkaze kam? kedže dobropis neexistuje, tak asi nikam...uvažujem správne? ďakujem
Naposledy upravil JM1968 : 24.06.14 at 08:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    bez dokladu nič s dph nerob, napíš im že chceš dobropis, aby si mala doklad ,e si to pýtala
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JM1968 písala som, stále neposlali...mám tušenie, že sa asi v lekárni dohodli a ten tovar im vymenili, ale vraj sa nepamätajú, radosť robiť
    ariadna22 a máš doklad o vrátení tovaru?
    ariadna22 štandartne by som urobila toto, zoberiem fa alebo bloček s komlet kúpou - tam si pooznačujem vrátení tovar, napíšem reklamáciu, pošlem reklamáciu, počkám na vystavený dobropis, oni ti ho musia vystaviť, ked budú mať reklamáciu, oni si ho odvedú v tom období kedy treba, ale ked tebe dajú doklad, že ti ho poslali až v tomto období, tak ho dáš do dph v tom období, kedy ti prišiel, aj aprílový v novembri
    JM1968 mám len tú vrátenku z lekárne, reklamácie-ak sa vypisujú, sa ku mne nedostávajú, obvykle do 1-2 týždňov sa objaví dobropis na tovar z vrátenky, alebo ak im tovar vymenili tak lekáreň buď vystaví príjemku-bez faktúry, alebo zruší vrátenku, ináč ja som to dph vtedy v máji vrátila cez r.28 DP, tak im treba, ked sa nepamätajú
      zbaliť

    nevystavený dobropis k vrátenému tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.