Zavrieť

Porady

Kam kráča nová Porada?

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-d...ml#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom
- Kurvy ....


Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Je to fakt a z toho dôvodu sa tiež už neangažujem tak ako voľakedy. Bohužiaľ je to asi aj celkovou spoločenskou klímou. Avšak slušný človek by nemal stratiť tvár ani keď je okolie neslušné. Lenže niekedy sa hulvátstvo nedá ignorovať.
6 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
asi tak, niekedy sa mi až rozum zastavý pri čítaní príspevkov od "známich" nickov. Ked neradia, urazia alebo sa vysmeju. Nuž ale sme na internete kde je každý druhý INTERNET HERO čiže internetový hrdina.
5 1
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-7)
+ zobraziť viaczbaliť
korela
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-d...ml#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom
- Kurvy ....


Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Na toto sa nedá nereagovať !!!

TY , taká inteligentná osoba , si nie schopná prečítať a pochopiť význam tej odpovede ???
Ty vidíš do mojej hlavy , že ako to bolo myslené ???
Nuž , ak to vedia pochopiť iní , tak potom čo ?
Ide ( išlo ) totiž o to a tú skutočnosť , že na Porade sa predsa rozmohli tie " príspevky " kde sa jedná len o reklamu a tudíž aj o biznis ...
A nehnevaj sa , ak niekto je schopný pomaly do každej témy o Zdraví položiť príspevok , kde chváli Wobenzyn alebo tie zázračné kvapky SMS s príslušnými odkazmi , tak čo je to za jedinca ?
Biznis je biznis .... a trebárs aj na úkor zdravia neznalých , neskúsených , tých , ktorí hľadajú záchranu Krista krážom od Šavla ku Pavlovi ...
Ako nazveš , akým výrazom by si počastovala takéhoto jedinca ???
Podľa mňa to bude vždy kurva ...ba dokonca kurva skurvená , ktorá nesiaha ani tej poslednej šľapke po členky .
...a vieš prečo , lebo tá šľapka má aspoň charakter ...

Čo sa týka tých expresív ?
Niekedy jeden patrične položený výraz , aj expresívny , vydá za viac ako celý elaborát ...

Ja si zasa pri Tvojich príspevkoch , milá korela , všímam aj ten čas ich písania . Tých , povedzme 80 % sú písané zásadne po polnoci a nad ránom . Nie , nejdem hodnotiť Tvoje pôsobenie cez deň , máš asi aj iné povinnosti a preto tak neskorá a či skorá činnosť má potom niečo do seba . Si unavená a nečítaš , nechápeš potom podstatu poniektorých ( nie iba mojich ) príspevkov . Občas píšeš akoby sama pre seba ( viď šuťák ) , to sa nedá prehliadnuť ...

Tie Tvoje psychologické pitvania a iné neriešim , je to o názore ... a ten má každý svoj .


Len tak , na záver dodám :
Mňa je potrebné nie iba čítať , mňa je niekedy potrebné aj čítať , občas aj medzi riadkami .
1 7
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
allgreen
asi tak, niekedy sa mi až rozum zastavý pri čítaní príspevkov od "známich" nickov. Ked neradia, urazia alebo sa vysmeju. Nuž ale sme na internete kde je každý druhý INTERNET HERO čiže internetový hrdina.
Aj mne ...
Ale môžem kľudne teraz aj Teba uraziť , alebo aj vysmiať ...
Napríklad poznámkou , že by bolo vhodné popracovať na pravopise .
1 3
labutienka labutienka

labutienka je offline (nepripojený) labutienka

Ja všetko vnímam rovnako ako korela... Príde mi smutné, že sa to tu hemží odpoveďami, ktoré nesúvisia s otázkou a v tom lepšom prípade iba poúčajú, ale hlavne mrhajú časom nás ostatných...
Asi je to nákazlivé (to je aj vysvetlenie, prečo tu toho toľko je), pretože sama som sa pristihla pri tom, že som v jednom okamihu do toho vkĺzla. Snáď včas som si to uvedomila a preto mnohé otázky s ktorými nesúhlasím, jednoducho nekomentujem... Menej je niekedy viac.
9 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam rozdielne nazory s korelou v urciitych temach, s tym , co napisala na 100% suhlasim.
Tiez mi prekaza pouzivanie vulgarizmov v prispevkoch, a to nemusia byt ani tak hrubeho vyznamu. Pozastavovala som sa aj nad tym, ked som to citala z "pera" zenskych nickov, aj ked, kto vie, kto sa za nimi skryva. Dotykaju sa ma aj urazky a vulgarme pomenovania zien na Porade, aj ked maju diametralne odlisny nazor na danu vec, ci iny politicky nazor.
Hodnotit tych ludi mne neprislucha. Vzdy tvrdim, ze kazdy sa bavi a prezentuje na inej urovni, na tej svojej.
Je to vsak pre cloveka, ktory sa takto nevyjadruje velmi neprijemne, citat to a cudujem sa naozaj Richardovi, ze to na stranke toleruje. Vyhadzoval ludi pre ine veci a toto toleruje, alebo to mozno sluzi strategii jeho stranky? Viackrat som nahlasila vulgarny alebo urazajuci prispevok, ktory sa netykal ani mojej osoby a nikdy sa takyto prispevok nevymazal.

Tento prispevok nie je adresovany ziadnemu nicku, je to len vseobecbne konstatovanie a vyslovenie nazpru.

P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.
8 2
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-6)
+ zobraziť viaczbaliť
Len na okraj ...a ťahám čáru aj ja ...

korela
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.

Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Šak pozvi poniektoré osoby , daj im na vedomie , že nemá kto kávičku navariť , boliestky pofúkať ... že Ti chýba info , ktorý pes sa kedy a koľko krát vykadil tam a tam ...
To boli teda , kua , zdravé príspevky ... na šranek niekedy ...

alaya1
P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.
Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu .
--------------------------------------------------------------
Ale budiž , nezvyknem veľmi , ale keď už nie je iná možnosť ?

Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :

korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.
Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...
2 6
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Buchy, vies co? Povznes sa nad to. Ona ta osobne pozna? Myslim, ze islo len o provokaciu a podarilo sa. Na moju adresu som si od nej tiez vypocula, aj o mojej praci, ze klienti odomna musia koncit v klietkac, ze mam od psychosky daleko a to "prd" o mne vie. O mojej robote a pod. Tiez sa ma to dotklo, ale neriesila som. Ludia tohto typu, ktori sa zial mozu realizovat len takto na nete si nezasluzia vobec moju pozornost. Nemenovala ta, ber to tak, ze to tebe nepatrilo .

Ja nesledujem zakulisie, kto co s kym na Porade. Moj 1. prispevok bol vseobecny o pouzivani vulgarizmov na nete. S tym nesuhlasim a vadi mi to, ak niekto uraza zenu a vadia mi aj vulgarme vyrazy. Mam narok na svoj nazor, inym ich neupieram.
4 5
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

nemala som v pláne zapájať sa, ale nedá mi to.. len trošku zafilozofujem nad názvom kam kráča nová porada.. presne o tom som písala v dávnejšej téme o vrátení starej porady.. ak sa nemýlim pôvodne to bolo fórum zamerané na účtovné a daňové záležitosti, a bolo to aj vidno pri otvorení stránky, a otázky typu "mám zdravotný problém", "potrebujem okuliare", hľadám číňana ktorý vie po slovensky", "prechod", apd. boli veľmi, veľmi zriedkavé.. teraz je to tu zahumusené úplnými stupídnosťami, na ktoré niekedy ani nie je možné seriózne odpovedať.. tak sa vôbec nečudujem, že niekedy nie je odpoveď v slušnom tóne, alebo je pýtajúci sa obrátený na posmech.. v reálnom živote aj mne vadí vulgárne vyjadrovanie (a ja tak samozrejme nerozprávam) a môj muž si za to dáva po ústach.... ale tu by som povedala, že sme na internete, tak trochu nadhľadu, a nebrať všetko príliš vážne by nebolo od veci..
10 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Len na okraj ...a ťahám čáru aj ja ...

korela
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.

Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Šak pozvi poniektoré osoby , daj im na vedomie , že nemá kto kávičku navariť , boliestky pofúkať ... že Ti chýba info , ktorý pes sa kedy a koľko krát vykadil tam a tam ...
To boli teda , kua , zdravé príspevky ... na šranek niekedy ...

alaya1
P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.
Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu .

--------------------------------------------------------------
Ale budiž , nezvyknem veľmi , ale keď už nie je iná možnosť ?

Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :

korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.
Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...
buchač
Len na okraj ...a ťahám čáru aj ja ...

korela
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.

Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Šak pozvi poniektoré osoby , daj im na vedomie , že nemá kto kávičku navariť , boliestky pofúkať ... že Ti chýba info , ktorý pes sa kedy a koľko krát vykadil tam a tam ...
To boli teda , kua , zdravé príspevky ... na šranek niekedy ...

alaya1
P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.
Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu .
--------------------------------------------------------------
Ale budiž , nezvyknem veľmi , ale keď už nie je iná možnosť ?

Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :

korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.
Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...
2 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Korela, aj ja s tebou súhlasím, čo sa týka tých expresívnych spôsobov vyjadrovania na porade. Ešte pred 5 mesiacmi som vyjadrila svoj názor adresovaný Richardovi tu http://www.porada.sk/t234229-tajne-p...ml#post2483795, v poslednom odseku, citujem:
Mne však prekáža ešte niečo iné, je to v poslednom čase dosť rozšírený zvyk, že sa tu veľa skalných poraďákov vrhne na nováčika ako na nejakú korisť, namiesto odpovede ho kritizujú za otázku, za gramatiku, za spôsob, akým sa pýta, čo samozrejme vyústi do sporov, kto z koho. Ty si niekoho poveril, aby tu robil nejakého cenzora? Asi nie. Preto by som navrhovala, aby sa dalo používať tlačidlo nahlás aj pri komentároch, hneď to tam bude slušnejšie vyzerať.
Myslím si, že komentáre sa už dajú nahlasovať, neskúšala som to.
Nemyslím si, že je to z korelinej strany akási pomsta, ale si myslím, že pohár trpezlivosti pretiekol, a to nielen korele. Ako čítam, aj iným to vadí. Veľakrát som mala ruku na klávesnici a chcela som sa ozvať, no niekedy pomôžu aj príklady, preto som sa snažila to riešiť tak, že som nekomentovala to, čo mi vadilo, naopak, som dávala bod za slušnú odpoveď.
Ale stále si myslím, že nám neprináleží hodnotiť ani zadávateľa, ani jeho otázku, pokiaľ on osobne nikoho neuráža. To, že sa otázky na porade zmenili na obraz "všehochuť", je tiež pravda, neboli sme na to zvyknutí, ale stačí si kliknúť na hlavnú stránku ako neprihlásený a vidno to. Stará dobrá porada sa schovala pod dve až tri rubriky a niekedy je veľmi ťažké priradiť odbornú otázku. To ale neznamená, že ak sa niekto opýta na niečo, na čo sme neboli zvyknutí, že ho hneď ubijeme. Výsmechy a urážky na poradu nepatria.
Naposledy upravil Kvaka : 28.06.14 at 16:27
9 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zoberieme si to pre poriadok všetko po poradí, najprv odpoveď k zelenému.

"Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu ."

Ty nemáš čo riešiť nových a starých prispievateľov. Hosť do domu, Boh do domu. Ak prichádza ku mne človek, prichádza ku mne život.

Ty doslova vedome odstrašuješ a vyháňaš odtiaľto ľudí, ktorí si sem prídu po radu. Ako zoštylizujú svoju otázku a ev. aj s gramatickými chybami, na ktoré majú poniektorí aj nárok, nemusím dúfam vysvetľovať, ale treba brať do úvahy, že tu prídu hľadať pomoc. Všetci vieme aká je životná úroveň na Slovensku, tak pre takmer tu spytujúcich sa je to posledná možnosť, ako sa postaviť nejako na vlastné nohy. A ty namiesto toho aby si buď kladne zareagoval, ak vieš odpoveď, alebo radšej mlčal, ak nemáš čo rozumné povedať, tak si si tu urobil doslova strelnicu, bavkáš sa, vytiahneš pomyselnú zbraň a jednoducho ho odbachneš s tým, že málokto sa po takejto skúsenosti má ešte chuť sa sem vrátiť.
Neviem, či ťa za to niekto platí.
11 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Podruhé, riešim červené.
Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :

korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.



Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...

.
Nie iba ty aj ja a aj mnoho iných tu z nás číta rôzne príspevky a nevyjadruje sa k nim, nakoľko sa už vyjadrili iní, kupodivu hlavne muži, ktorým prekáža tvoj charakter príspevkov.
Čo si samozvaný Boh na tomto fóre, aby si ostatní zvykali na tvoj štýl vyjadrovania a lúštili, čo tým chceš povedať? Keby v tomto zmysle vychádzali články v novinách a čitatelia by mali lúskať, čo tým chcel autor článku povedať, tak by skrachovali všetky. Novinári sa slovníkom prispôsobujú čitateľom a nie naopak a môžu, pokiaľ nejde o odborné periodiká, používať rozsah slovnej zásoby na úrovni stredoškolského učiva. Z dôvodu, aby bol obsah textu zrozumiteľný pre všetkých. Rovnako neukončujú vety s tromi bodkami, to by vznikol dobrý informačný zmätok.
.
A teraz k údajnému osobnému útoku na tvoju osobu z pomsty, zakrývajúc sa za rúško etiky.
Ak považuješ môj názor k výške určovania výšky dôchodkov na tvoj majestát, tak zbohom. Tu už ide, zdá sa o inú realitu.
Osobne o tebe neviem nič, iba že si po celom Československu kontroloval mosty, tak netuším či si pracoval u železníc, cestných stavieb, na projekcii sotva, alebo žeby si 40 rokov po vojne kontroloval možnosti nakladania záškodníckych mín počas socializmu pod mosty? Vidíš sám, aké nezmysly môžu vzniknúť z domnienok.
Keď si ma už citoval, nemal si to hnusne vytrhnúť z kontextu, ja sama už neviem na čo som priamo reagovala, ale najskôr to bolo v téme Čo sa mi dnes stalo, ...a zrejme k penziám. Pretože hlavne si všetci my hlavne starší pamätáme, aké vysoké zárobky mali ŠTBáci, ako hneď podostávali byty a ktovie aké mali i iné výhody v bývalom režime. Ako mnohým zničili životy, životy rodí, zasahovanie do práce, do postupu v zamestnaní a mnohých iných zničujúcich faktorov pre ľudské bytosti.
Teraz žijú na dôchodku rádovo z oveľa väčších prostriedkov v porovnaní s ľuďmi, čo si odpracovali aj viac ako 40 rokov a žijú z 200 eur. To som tým chcela vyjadriť, ty múdra hlava, niekto ťa tu už nazval aj Vasilicou premúdrou, ja som to nebola. Ty všetko vieš, stále sa domnievaš. Doteraz si myslíš, že môj manžel má humanitné vzdelanie, hoci nemá, a že brúsil s deťmi po Slovensku kvôli svojej diplomovke. Na to som už radšej nereagovala. Nechávam ťa žiť v tvojich ilúziách. Mne to neprekáža.

K vulgarite. V poslednej dobe najmä na šuťáku, kam som vkročila po prvýkrát asi po ôsmich rokoch, ja tam nepatrím, nie sme jedna krvná skupina (až možno na dve osoby), čítam čoraz častejšie tvoje slová o poddžubávaní, pooo..ebávaní. a pod. Píšeš sám o sebe, a tu sa obhajuješs nevinnosťou anjela.To je už na poriadne zamyslenie. Aj nás, aj teba. Tvoje vyjadrenia sú vulgárne, neokrôchané, samoľúbe, neempatické, nevychované. Ak si myslíš, že práve týmto zvýšiš kvalitu Porady, nuž neviem. Čas ukáže.

Ak ti to ešte nedošlo, na tvoj humor som si zvykala roky, v tom spočíva moja myšlienka - terazviem, s kým mám do činenia, (ale nie v zmysle s ŠTBákom, uprac si to v hlave, bude sa ti ľahšie žiť).

A teraz mi, prosím ťa, odpíš, kde ťa pasujem za ŠTBáka. Pretože nikde. Iba žeby trafený gunár zagágal sám.
Je to už jasné hlavne tebe?


.
[FONT=Verdana, Geneva CE, lucida, sans-serif][COLOR=#555555][B][I]
Naposledy upravil korela : 28.06.14 at 16:55
4 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

janama3
korela
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-d...ml#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom
- Kurvy ....


Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
6 minút pred "hodinou duchov" = logicky , že ti po rozume chodia takéto strašidelné vízie
A ty si sem, prosím ťa, čo prišiel riešiť? Čas písania väčšiny mojich príspevkov?
Ešte si nepočul, že aj deti sa rodia o tomto čase, že sa operuje, cestuje, letecká preprava tiež nie je odstavená, ľudia sedia v dispečingoch, operátori vo výrobe, polícia si robí svoje, v obchodoch sa dokladá tovar, pečie sa chlieb, ošetrujú sa chorí, noviny sa tlačia, bary plné, rozhlas vysiela naživo a pod.
Nadránom sa vstáva do kravína a k ostatným zvieratám. Prirodzený cyklus prírody funguje.

Aj môj. Ešte máš otázku, čo by ťa trápila?
3 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čítam, čítam, čítam......
Každý má i nemá pravdu.
Je síce pravda, že Porada už nie je tá stará dobrá Porada. Že kedysi sa tu besedovalo na úrovni. Ale kedysi BOLI aj otázky a problémy na úrovni!

A dnes? Stačí si len prečítať názvy otázok a debát - niekedy sa i kolieska v gebuli zastavia! A čo na to potom písať? Najlepšia obrana je útok. Takže na stupidity sa odpovedá rovnakým metrom!
Na blbé otázky sa odpovedá blbými odpoveďami!
Na provokačné odpovede sa reaguje rovnako (prípadne sa pošle niekam......).

Kedysi - nie som tu na Porade dlho - som ešte len "dorastenec" - len 7 rokov i s vajgľom na zastávke - ale sledujem, akým smerom sa ubiera (Porada).
Veď dnes sa prihlási a zaregistruje do Porady kde-kto (dokonca i 10-roční!) a samozrejme aj tak potom vyzerajú otázky.
Ja sa ani nebudem čudovať, ak niekedy v budúcnosti sa objaví otázka "Ako ho mám do nej zasunúť?", prípadne "Ako mám použiť aplikátor na tampóny?" - pretože už to tu speje.
Drbnú otázku (a vraj počítačovo zdatní), pričom sú tak LENIVÍ, aby najskôr použili Google a tam hľadali, ale nie - rovno sem a ty - starý poraďák - hľadaj spratkovi linky a odpovede, ktoré mohol nájsť sám. Ak keď mu to nájdeš a poznamenáš, že to mohol aj sám, tak sa ti dostane "odmeny" - povláči ťa, zosmiešni ťa, pouráža ťa, lebo si si DOVOLIL poznamenať niečo o tom, aby používal hlavu....

Preto sa netreba čudovať tomu, že sme ironickí, podrývační, nepríjemní... je to obrana!
Tu na Porade sa nájdu aj "osoby", ktorým, keď poradíš, tak sa rozčúlia a trvajú na svojej mylnej pravde a nedajú si vyhovoriť, neprijímajú žiadne argumenty... sú to potom zadubenci.... a takých tu fakt nepotrebujeme - takže preto tie odpovede....

Ja niekedy upozorním na dodržiavanie základných pravidiel, ale ak to nepomáha - tak tiež pritvrdím - hneď po buchačovi (na to ho sa nechytám - alebo len čiastočne.....)
7 1
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Nemám rada vulgarizmy keď sú mierené na konkrétnu osobu, nemám ich rada v hovorovej reči, ale na nete je používanie takýchto výrazov dosť bežné, aj na iných fórach. Málokedy zasahuje administrátor keď sú vo všeobecnom texte, ale ak sa jedná o text, v tomto prípade príspevok, kde dochádza k vzájomnej konfrontácii názorov členov fóra, tak tam je to udusené v počiatočnom štádiu a admin žiada vzájomné ospravedlnenie ak nie dôjde k vylúčeniu.
Takto skončili na porade pestovatelia, už to neboli rady, len konfrontácie a urážky.Škoda. Porada je zaujímavá práve tým, že je rôznorodá. Korela aj buchač ste svojim spôsobom výnimoční , každý z vás má iný pohľad na život a je to zaujímavé čítať. Človek má možnosť výberu, či to príjme, alebo nie a ide to aj bez vzájomných urážok.
Naposledy upravil pmajap : 28.06.14 at 19:04
6 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Čítam, čítam, čítam......
Každý má i nemá pravdu.
Je síce pravda, že Porada už nie je tá stará dobrá Porada. Že kedysi sa tu besedovalo na úrovni. Ale kedysi BOLI aj otázky a problémy na úrovni!

A dnes? Stačí si len prečítať názvy otázok a debát - niekedy sa i kolieska v gebuli zastavia! A čo na to potom písať? Najlepšia obrana je útok. Takže na stupidity sa odpovedá rovnakým metrom!
Na blbé otázky sa odpovedá blbými odpoveďami!
Na provokačné odpovede sa reaguje rovnako (prípadne sa pošle niekam......).

Kedysi - nie som tu na Porade dlho - som ešte len "dorastenec" - len 7 rokov i s vajgľom na zastávke - ale sledujem, akým smerom sa ubiera (Porada).
Veď dnes sa prihlási a zaregistruje do Porady kde-kto (dokonca i 10-roční!) a samozrejme aj tak potom vyzerajú otázky.
Ja sa ani nebudem čudovať, ak niekedy v budúcnosti sa objaví otázka "Ako ho mám do nej zasunúť?", prípadne "Ako mám použiť aplikátor na tampóny?" - pretože už to tu speje.
Drbnú otázku (a vraj počítačovo zdatní), pričom sú tak LENIVÍ, aby najskôr použili Google a tam hľadali, ale nie - rovno sem a ty - starý poraďák - hľadaj spratkovi linky a odpovede, ktoré mohol nájsť sám. Ak keď mu to nájdeš a poznamenáš, že to mohol aj sám, tak sa ti dostane "odmeny" - povláči ťa, zosmiešni ťa, pouráža ťa, lebo si si DOVOLIL poznamenať niečo o tom, aby používal hlavu....

Preto sa netreba čudovať tomu, že sme ironickí, podrývační, nepríjemní... je to obrana!
Tu na Porade sa nájdu aj "osoby", ktorým, keď poradíš, tak sa rozčúlia a trvajú na svojej mylnej pravde a nedajú si vyhovoriť, neprijímajú žiadne argumenty... sú to potom zadubenci.... a takých tu fakt nepotrebujeme - takže preto tie odpovede....

Ja niekedy upozorním na dodržiavanie základných pravidiel, ale ak to nepomáha - tak tiež pritvrdím - hneď po buchačovi (na to ho sa nechytám - alebo len čiastočne.....)
Nedokážete ignorovať otázky, ktoré vyhodnotíte za "čudné"? Neviete sa udržať?
Ešte tu nikto nepočul, že zlo sa dobrom vymieta? Veď vy ich v tom otvorene podporujete. Potom sem budú chodiť čoraz častejšie už iba z recesie. Jednoducho stačí neodpovedať.
http://www.poradte.cz/ môžete porovnať úroveň.
3 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
misoft
Čítam, čítam, čítam......
Každý má i nemá pravdu.
Je síce pravda, že Porada už nie je tá stará dobrá Porada. Že kedysi sa tu besedovalo na úrovni. Ale kedysi BOLI aj otázky a problémy na úrovni!

A dnes? Stačí si len prečítať názvy otázok a debát - niekedy sa i kolieska v gebuli zastavia! A čo na to potom písať? Najlepšia obrana je útok. Takže na stupidity sa odpovedá rovnakým metrom!
Na blbé otázky sa odpovedá blbými odpoveďami!
Na provokačné odpovede sa reaguje rovnako (prípadne sa pošle niekam......).

Kedysi - nie som tu na Porade dlho - som ešte len "dorastenec" - len 7 rokov i s vajgľom na zastávke - ale sledujem, akým smerom sa ubiera (Porada).
Veď dnes sa prihlási a zaregistruje do Porady kde-kto (dokonca i 10-roční!) a samozrejme aj tak potom vyzerajú otázky.
Ja sa ani nebudem čudovať, ak niekedy v budúcnosti sa objaví otázka "Ako ho mám do nej zasunúť?", prípadne "Ako mám použiť aplikátor na tampóny?" - pretože už to tu speje.
Drbnú otázku (a vraj počítačovo zdatní), pričom sú tak LENIVÍ, aby najskôr použili Google a tam hľadali, ale nie - rovno sem a ty - starý poraďák - hľadaj spratkovi linky a odpovede, ktoré mohol nájsť sám. Ak keď mu to nájdeš a poznamenáš, že to mohol aj sám, tak sa ti dostane "odmeny" - povláči ťa, zosmiešni ťa, pouráža ťa, lebo si si DOVOLIL poznamenať niečo o tom, aby používal hlavu....

Preto sa netreba čudovať tomu, že sme ironickí, podrývační, nepríjemní... je to obrana!
Tu na Porade sa nájdu aj "osoby", ktorým, keď poradíš, tak sa rozčúlia a trvajú na svojej mylnej pravde a nedajú si vyhovoriť, neprijímajú žiadne argumenty... sú to potom zadubenci.... a takých tu fakt nepotrebujeme - takže preto tie odpovede....

Ja niekedy upozorním na dodržiavanie základných pravidiel, ale ak to nepomáha - tak tiež pritvrdím - hneď po buchačovi (na to ho sa nechytám - alebo len čiastočne.....)
Nedokážete ignorovať otázky, ktoré vyhodnotíte za "čudné"? Neviete sa udržať?
Ešte tu nikto nepočul, že zlo sa dobrom vymieta? Veď vy ich v tom otvorene podporujete. Potom sem budú chodiť čoraz častejšie už iba z recesie. Jednoducho stačí neodpovedať.
http://www.poradte.cz/ môžete porovnať úroveň.


S oznacenym suhlasim. Niekomu to vadi, tak to komentuje, svojim zvycajnym sposobom, niekto vyhladava taketo prispevky, aby sa mohol aspon na nete realizovat. Ini, mavnu rukou a neriesia.
Vsetko je akceptovatelne, ale ja z mojho pohladu na zivot neakceptujem urazky na ludi, vulgarme nadavky navzajom, ci smerom k jednej osobe. neakceptujem to na nete a vyjadrenie na nete je to bezne neberiem.
Mala som tu osobne mnoho konfrontacii v teme o psoch, ale osobne som nikdy nikoho vulgarizmom neoslovila. A mnohokrat som mala na jazyku. Zda sa mi to aj v tomto anonymnom prostredi nizke, nezodpoveda to mojej mentalite, osobnosti. je mi to aj neprijemne to citat a stratavat sa s tym, dokonca aj zvyraznene farebnym.
Toto forum som si vazila pre tu jeho vynimocnu slusnost. Verim, ze take aj ostane.
Naposledy upravil alaya1 : 28.06.14 at 20:55
3 2
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A ty nevieš čítať? Kde je tá tvoja povestná logika? Počítať hádam vieš, tak nám láskavo napíš, pod koľkými menami píšeš v tejto téme a pod koľkými mínuskuješ na Porade. Ty jediný spravodlivý a čestný.
Spotvorením korelinho mena si stratil posledné moje sympatie.
Korela aj o polnoci má viac rozumu a súdnosti ako ty, keď ráno otvoríš oči.
4 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

cholera
Osobne o tebe neviem nič,

ja sama už neviem na čo som priamo reagovala


... hlavne si všetci my hlavne starší pamätáme, aké vysoké zárobky mali ŠTBáci, ako hneď podostávali byty a ktovie aké mali i iné výhody v bývalom režime.
Buchy je furťák

ty o ničom nevieš nič

ale o zárobkoch eštébákov si podozrivo dobre informované
ja napr ani netuším aké mali platy
1 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať