Zavrieť

Porady

Účtovanie s.r.o. - poskytovanie internetu - čo to obnáša?

Ahojte poraďáci, prosím nájde sa medzi Vami niekto, kto účtuje s.r.očku, firmu, ktorá poskytuje domácnostiam internet? Totižto som dostala ponuku od 1.1.2015 (je to síce ešte ďaleko, ale predsa.) účtovať s.r.o. 1 konateľ a 1 spoločník, ktorá poskytuje internet. Tá firma má cca. 250 klientov, teda mesačne len faktúr bude 250 + nákladové bločky. Nie sú síce platcami DPH ( tie faktúry sú len 10 eurové), ale aj tak sa mi zdá, že je to kopec dokladov. A vraj, koľko by som za to chcela zaplatiť, že bývalej účtovníčke platili 40 eur mesačne. Ale keď si to všetko prerátam, tak neviem, neviem. Čo vy na to? A hlavne by som rada vedieť, čo obnáša účtovanie vo firme poskytujúcej internet. Za každú cennú radu Vám srdečne ďakujem.
Naposledy upravil mondes : 30.06.14 at 09:36
Dáša_ internet znamená internetové pripojenie alebo priestor na internete na stránky, domény... To sa nefakturuje ročne?
mondes Poskytujú internetové pripojenie domácnostiam a faktúrujú mesačne.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  PU za 40€ mesačne ? To ani nezapínaj pre nich počítač. Prečo k vystaveným faktúram výdavkové(???) doklady ? Platby nebudú na účet ?
  mondes No, zle som sa asi vyjadrila. Nemyslela som to tak, že k vystaveným faktúram výdavkové doklady, ale že cca. 250 vystavených faktúr a určite budú mať aj kopec nákladových dokladov. A čo sa týka ceny, tak tiež neverím, že im to terajšia účtovníčka robí za 40 eur mesačne. Asi ma len chcel "oblafnúť".

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  40 euro mesačne? Za vyhotovenie 250 faktúr? Tak to sú z veľmi lacného kraja! Pretože poskytujú dátové pripojenie - faktúra musí obsahovať i objem odoslaných a prijatých dát. Pokiaľ to nemajú presne stanovené, koľko za čo - budú z toho zmätky - a zvezie sa to na toho, kto faktúry vyhotovil.
  Zadaj si požiadavku: presné rozpisanie objemu dát, cenu za dáta (aby sa to kontrolovať dalo). Tiež cena za mesiac od 60 do 80 euro.

  Je mi však divné, že nie sú platcami DPH. To chcú aj zákazníkom účtovať bez DPH? Tu niečo smrdí - je to predsa poskytovanie služby - spadá pod telekomunikácie.
  7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  veronikasad Nemusí nič smrdieť, 250*10*12 = 30000€ - ak nemajú iné príjmy, limit pre povinnú registráciu platiteľa DPH neprekročia.
  misoft To by bol možno príjem za dáta. Ale k pripojeniu patrí aj spôsob, akým to realizujú - buď využívajú cudzie linky, alebo majú vlastné + iste budú mať ešte niečo.......

  Nechcem kuvikať, ale ak oni nebudú platcami DPH, niekedy si tú DPH pridajú do faktúr..... a kam to pôjde?
  Boli takí fiškusi....
  veronikasad Ak nebudú platitelia DPH, nemajú nárok na odpočítanie dane. V konečnom dôsledku môžu byť pre odberatelov drahší ako plaitelia DPH. Zákon o DPH ale neporušujú.
  mondes Ale faktúry si vyhotovujú sami. Ja by som to mala len účtovať. A áno, zaujíma ma všetko, čo to obnáša také poskytovanie internetu, tiež tie zmluvy s telekomunikáciami a pod. Len chcem byť v obraze. Ďakujem.
  veronikasad Ak pred tú 4 nepridajú 1 = 140, tak choď od toho preč. Aj keď je to rutinná práca, len účtovanie faktúr a úhrad máš 500 zápisov (nie riadkov, tých je podstatne viac) v účtovnom denníku
  misoft Tak tú cenu za prácu som fest podhodnotil......
  mondes Uff, ďakujem pekne. Je toho fakt veľa, no na druhej strane som to brala ako výzvu, že sa zaučím do tajov PU, nakoľko mám zakúpenú Omegu. A ozaj, ešte ak si z tých penazí zaplatím balík podpory na r. 2015, tak to budem možno nejakých 200 eur ročne v pluse. To je ale "kšeft". No uvidím, mám ešte čas, nechám si to všetko uležať v hlave. A srdečná vďaka Ti Veronika. Aj tebe misoft. :-)
    zbaliť

  Účtovanie s.r.o. - poskytovanie internetu - čo to obnáša?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.