Zavrieť

Porady

Neprispôsobivá dcéra,ako jej zrušiť trvalý pobyt a vyhodiť ju z bytu?

Dobry den,mame v baraku susedu,ktora je rozvedena a vlastni byt na polovicu so svojim byvalym manzelom.Suseda pracuje dlhodobo v zahranici,domov chodi len raz za par mesiacov.V byte zije jej dcera,ktora je plnoleta.Narusa susedske vztahy,vodi si domov podivne individua.Donedavna nikde nepracovala,narobila si dlhy,neustale financne vydiera matku,dokonca ju uz aj fyzicky napadla,policia tu byvala niekolko krat do tyzdna.Momentalne si nastahovala do bytu frajera,ktory spolu s nou psychicky tyra jej matku.Suseda je na pokraji nervoveho zrutenia.Chcela dcere zrusit trvaly pobyt,ale na urade jej oznamili,ze TP mozu zrusit len vtedy,pokial obdrzia pisomny suhlas aj od susedinho byvaleho manzela.Ten ale dceru podporuje a tiez ju stve proti exmanzelke,preto suhlas na zrusenie pobytu nepodpise.Je nejake riesenie,ako by mala suseda postupovat,aby sa dcery konecne zbavila a ked pride na Slovensko,aby mala vo vlastnom byte klud a nikto ju neohrozoval?Prednedavnom sem prisla na dovolenku a zavolala policiu,aby sa prisli pozriet,aky neporiadok narobila dcera v byte,policia jej ale nijako nepomohla,vraj pokial tam ma dcera trvaly pobyt,nemozu do bytu vstupit.Dcera k bytu nema ziadne vlastnicke pravo,nema s matkou ani spisanu najomnu zmluvu,je tam vlastne len trpena matkou,ktorej uz ale dosla trpezlivost a nevie,kam sa ma obratit,aby sa veci konecne dali do pohybu.Za akukolvek radu dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Doriešiť spoluvlastníctvo bytu s exmanželom (predať alebo kúpiť).

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Ukážka policajnej práce, spoluvlastník zavolá políciu, a oni proste nemôžu, nechcú vstúpiť...

    Myslím si, že vyhodiť ju môže, pobyt-nepobyt, ak to nezvláda sama, môže tak urobiť aj s menšou pomocou - napríklad susedskou Predpokladám, že keď pracuje, nejedná sa o nezaopatrené dieťa.

    Ex chodí niekedy do bytu?

    Odhlásiť ju nemôže ak druhý vlastník nepodpíše žiadosť, viď "na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti" § 7 496/2008

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Za danych okolnosti by som je normalne zbalil vsetky veci a delozoval ju. Vymenil zamky na dverach do bytu a na vchodovych dverach. NUz a za pomoci susedov jej tam branil vstupovat. Nech dcera 4 krat za den vola policiu, ze jej brania vstupovat do bytu.
    Mozno by som si tam nastahoval, nejakeho mne loajalneho synovca co ma dva metre a 120 kg, nech mitam nato dava pozor.
    Popripade by som tam na hocikoho, kto tam nema trvaly pobyt okamzite volal policiu a vsakovako by som jej strpcoval zivot aj inymi sposobmi. Aby cely dom plny susedov nedokazal jednu cuzu vystrnadit z domu, to by som sa na to pozrel.
    A samozrejme medzi tym, by som sa pokusil vysporiadat byt
    Naposledy upravil taiko : 08.07.14 at 05:23

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Bez ex-manzelovho suhlasu jej trvaly pobyt nezrusis.

    Takze najvhodnejsiu moznost vidim tiez vo vysporiadni bytu.
    Urcite je to lepsia moznost aj do buducna,ako sa dlhodobo hasterit s ex,s dcerou, jej podivnymi kamosmi a natahovat sa s Policou.

    kec je offline (nepripojený) kec

    kec
    Nech si suseda prečíta tento manuál. V skratke - treba to riešiť cez súd jednak voči dcére, aj vysporiadania BSM s exmanželom.

    http://archiv.vlada.gov.sk/eeagrants...5985_subor.pdf

    V akútnom prípade môže od policajtov vyžadovať, aby postupovali podľa
    § 27a zákona o policajnom zbore:

    Oprávnenie vykázať zo spoločného obydlia

    (1) Policajt je oprávnený vykázať z bytu alebo domu alebo iného priestoru spoločne obývaného s ohrozenou osobou a aj z jeho bezprostredného okolia (ďalej len "spoločné obydlie") osobu, u ktorej možno na základe zistených skutočností očakávať útok na život, zdravie, slobodu alebo zvlášť závažný útok na ľudskú dôstojnosť ohrozenej osoby, najmä vzhľadom na predchádzajúce takéto útoky; súčasťou vykázania zo spoločného obydlia je aj zákaz vstupu vykázanej osobe do spoločného obydlia počas 48 hodín od vykázania. Policajt je oprávnený vykázať zo spoločného obydlia takúto osobu aj počas jej neprítomnosti.

    Avšak je to iba na 48 hodín a musí na to byť závažný dôvod - de facto musí tiecť krv :/ Následne by mala podať návrh na predbežné opatrenie súdu.
    To sú legálne cesty. Všetky ostatné sú nelegálne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Skúsim v texte odpovedať , no nie je to žiadna právna rada , len to , ako by som konal ja a aj ako je to v praxi .
    Dobry den,mame v baraku susedu,ktora je rozvedena a vlastni byt na polovicu so svojim byvalym manzelom.
    Suseda pracuje dlhodobo v zahranici,domov chodi len raz za par mesiacov.V byte zije jej dcera,ktora je plnoleta.Narusa susedske vztahy,vodi si domov podivne individua.
    Susedské vzťahy môžu predsa poriešiť aj susedia .
    Donedavna nikde nepracovala,narobila si dlhy,neustale financne vydiera matku,dokonca ju uz aj fyzicky napadla,policia tu byvala niekolko krat do tyzdna.
    Polícia v podstate nič nezmôže , pokiaľ nepristihnú páchateľa pri páchaní skutku . Ale nič nebráni dotyčnej , aby dala príslušné podanie na políciu alebo prokuratúru .
    Momentalne si nastahovala do bytu frajera,ktory spolu s nou psychicky tyra jej matku.Suseda je na pokraji nervoveho zrutenia.Chcela dcere zrusit trvaly pobyt,ale na urade jej oznamili,ze TP mozu zrusit len vtedy,pokial obdrzia pisomny suhlas aj od susedinho byvaleho manzela.Ten ale dceru podporuje a tiez ju stve proti exmanzelke,preto suhlas na zrusenie pobytu nepodpise.
    Podanie na súd ohľadom vysporiadania BSM .
    Je nejake riesenie,ako by mala suseda postupovat,aby sa dcery konecne zbavila a ked pride na Slovensko,aby mala vo vlastnom byte klud a nikto ju neohrozoval?
    Je riešenie ...len je potrebné konať ! Náležite , nekompromisne a tvrdo a to aj vtedy , ak o vlastné dieťa ide .
    Prednedavnom sem prisla na dovolenku a zavolala policiu,aby sa prisli pozriet,aky neporiadok narobila dcera v byte,policia jej ale nijako nepomohla,vraj pokial tam ma dcera trvaly pobyt,nemozu do bytu vstupit.
    Blbosť . Dalo by sa povedať , že šlo zo strany polície o výhovorku .
    Ale na druhej strane ? Nie sme v Amerike , kde polícia rieši a vstupuje do manželstva len preto , že si jeden z členov rodiny uprdne a druhému sa to nepáči .
    Predsa polícia nebude riešiť nejaký neporiadok .
    Dcera k bytu nema ziadne vlastnicke pravo,nema s matkou ani spisanu najomnu zmluvu,je tam vlastne len trpena matkou,ktorej uz ale dosla trpezlivost a nevie,kam sa ma obratit,aby sa veci konecne dali do pohybu.Za akukolvek radu dakujem.

    Neprispôsobivá dcéra,ako jej zrušiť trvalý pobyt a vyhodiť ju z bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.