Zavrieť

Porady

doklad o archivácii. VYRIEŠENÉ

pridavam
Podala som namietku a nove znenie spravy likvidatora kde som uviedla, ze dokumenty bude archivovať spolocnik
Sro je úspešne vymazaná. Žiadne čestné vyhlásenie len upravená správa likvidátora.
Povodny text
K návrhu na výmaz sro v likvidácii (po ukončení likvidácie) sa okrem iného prikladá doklad o archivácii.
Archivácia sa však môže riešiť aj interne - vo vlastnej réžii. Čo v takomto prípade treba predložiť súdu, aby akceptoval návrh na výmaz?
Zdôrazňujem, čo v prípade, keď likvidátor zistil a v správe o priebehu likvidácie uvedie, že sro od založenia nevykonávala žiadnu činnosť, ergo - niet čo odovzdať. RUZ sú v Zb.listín
doklad je len kolok a doklad o overení podpisov zo založenia. Archiváciu si robí spoločník sám vo vlastnej réžii.
====
Konečná správa likvidátora uvádza, že sro od založenia nevykonávala ekonomickú činnosť. Tiež je v nej uvedené (dodatočne doplnené), že archvácia je zverená do rúk likvidátorovi a konateľovi v jednej osobe.
Môže to takto byť?
Naposledy upravil KEJKA : 30.07.14 at 06:53
avalik no ale aj likvidator skonci svoju funkciu - ja by som sa asi informovala priamo na sude, aky papier v tomto pripade chcu, a aj na MV SR odbor archivov a registratur (?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Podľa mňa, kópiu odovzdávacieho protokolu alebo oznámenia o uložení.

    395/2002 Z. z.Zákon o archívoch a registratúrach

    § 16

    (2) Pôvodca registratúry je povinný

    m) odovzdať bezodkladne registratúru právnemu nástupcovi alebo ak zanikne bez právneho nástupcu

    1. odovzdať registratúrne záznamy s trvalou dokumentárnou hodnotou ministerstvu prostredníctvom štátneho ústredného archívu alebo štátneho archívu s regionálnou územnou pôsobnosťou usporiadané podľa jeho pokynov,

    2. uložiť registratúrne záznamy bez trvalej dokumentárnej hodnoty do uplynutia lehôt uloženia a oznámiť ministerstvu miesto, kde sú uložené.

    ----------
    doplnenie:

    Podľa tejto typológie zverejnenej na stránke MV SR táto spoločnosť patrí do skupiny "pôvodcovia registratúry, z činnosti ktorých nevznikajú registratúrne záznamy, majúce trvalú dokumentárnu hodnotu,"
    http://www.minv.sk/swift_data/source...vodcov_reg.rtf

    Čiže do archívu sa nič neukladá, zabezpečuje sa len uloženie registratúrnych záznamov do uplynutia lehoty na uloženie (napr. lehoty v súvislosti s daňami, SP, ZP)

    Podmienky uloženia reg. záznamov a aj ich vyraďovania sú uvedené vo vyhláške MV SR č. 628/2002 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o archívoch a registratúrach.
    Vzhľadom na prísne podmienky by bolo vhodné toto uloženie reg. záznamov realizovať prostredníctvom externej firmy, ktorá má na túto činnosť oprávnenie a súdu k návrhu na výmaz spoločnosti priložiť oznámenie o úschove reg. záznamov.

    Neviem či je možné takúto úschovu reg. záznamov robiť súkr. osobou.
    Naposledy upravil avalik : 13.07.14 at 08:11
    avalik doplnila som odpoveď
    KEJKA Ďakujem idem podať námietku bez uloženia prostredníctvom externej firmy, uvidím.
    Takáto požiadavka sa vyskytla prvý raz a v povinných prílohách to nie je uvedené - ja som to aspoň nenašla.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dávala som už niekoľko výmazov z OR aj po ukončení likvidácie a nikdy som nedokladala žiadny doklad o archivácii.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA ved aj ja, to je prvý raz, neviem to vyriešiť. Teda vyriešila som to bez príslušného dokladu, len som opravila správu likvidátora a idem to poslať znova v námietke. Momentálne je portál nedostupný - takže až v pondelok.
    Economic Buď v správe likvidátora to stačí alebo vieš čo by som urobila, čestné vyhlásenie to zvyknú akceptovať, že ich kto ich bude archivovať (či likvidátor alebo konateľ)
    KEJKA to čestné vyhlásenie musí byť úradne overený podpis?
    LuciaRad Zdravím, akurát dnes mi prišla námietka zavolala som na príslušný súd a povedali mi, že mi nepovedia aký dokument k tomu treba, vraj si mám prezrieť zákon, a ony to vlastne tiež nevedia ....... Mám za sebou niekoľko desiatok úspešných likvidácií a toto je prvý krát čo niečo takéto chcú .... takže ak som správne pochopila, stačí mi čestné prehlásenie od konateľa že budú dokumenty uložené u neho + registratúrny poriadok ( lehoty ) ? ( správu likvidátora už mám notársky overenú, nechcem ju prerábať ) Ďakujem pekne. Lucka
    KEJKA prečítaj si prvé 4 riadky zadania - dopísala som tam svoje riešenie aby bolo viditeľné.
    Tvoj postup chápem, dopíš potom ako si dopadla. Zrejme chceš v rámci námietky len podať dalšiu listinu = Čestné vyhlásenie?
    LuciaRad Zdravím Kejka, áno podám už iba jednu listinu ( čestné prhlásenie + preberací protokol + reg. plán spoločnosti ). Idem ju teraz napísať a keď bude ok, dám ju sem. Ďakujem pekne za odpoveď.Pekný deň prajem.
      zbaliť

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Ak to dobre chápem, k návrhu na výmaz musí byť -adpoň- oznámenie, kde budú uložené všertky dokumenty spoločnosti?
    KEJKA 12.07.14 18:37 priradil do Porady

    doklad o archivácii. VYRIEŠENÉ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.