Zavrieť

Porady

Hmyz v dome

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či by mi niekto vedel poradiť čo za chrobaka je na obrázku. Takýto hmyz sa nám objavil v sene a dokonca aj v dome. Sú to malé asi 1mm chrobaky. Sú čierne a ich mladé sú priesvitné. Na fotke sme ich 100x zväčšili na synovom mikroskope. Ďakujem za odpoveď.
DSC_0980.jpg  
DSC_0976.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Je veľký problém vyhubiť ploštice svojpomocne. Najlepšie ihneď kontaktovať deratizérsku firmu lebo sa ti rozlezú všade. Skontroluj si ráno štípance na tele, živia sa krvou a zdržujú sa v blízkosti človeka, posteľ, gauč, obrazy nad posteľou atď. Ploštice v bytoch najčastejšie prenášajú lastovičky pokiaľ máte pri okne hniezdo.
    holv Dakujem za reakciu, no opakujem nebudu to plostice, nakolko niesme dostipani a v dome sme mali len par jedincou. Najviac ich je v hospodarskej budove v sene... Co by to prosím mohlo byt?
    vlado 33 Neviem si pomôcť ale na obrázku vidím mladú plošticu. Skontroluj lemy na látkach v posteli, úložný priestor, v rohoch či sa nenachádzajú výkaly (čierne malé fľaky- bodky). Tak isto priestor kde trávite voľný čas, napr. sedaciu súpravu. Človek nemusí mať štípance pokiaľ nie je pokožka citlivá štípance. Buď kontaktovať deratizérov (bude to drahé niekoľko desiatok až stoviek €). Alebo nakúpíť toto: http://www.agrona.sk/cyper-05-em-500-ml-nahradna-napln , striekať nie rozprašovačom ale striekacou pištoľou, či už elektrickou alebo inou. Na obytnú časť počítaj zhruba 5 - 10 fliaš a hospodársku neviem. Účinná doba je pokiaľ pamätám 3 týždne. Vystriekať každý kút okolo postele, gaučovky, obrazy, proste všetko kde odpočívate.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Podľa všetkého ide o ploštice. Len tá veľkosť - samice bývajú až 5 mm veľké. Možno sú to len samci a mláďatá, tie majú cca 1-2 mm a sú priesvitné.

    http://www.sury.eu/caste-dotazy/97-j...tu-meli-vedet/
    holv Dakujem za odpoved, tiez som myslela najskôr, ze ide o ploštice, no to by sme boli dostipani, a títo naši nevitani hostia nerobia zle, len sa prechádzajú a obtazuju svojou pritomnostou. Tie chrobaciky na odkaze, ktory ste mi poslali su podstatne vacsie, tie "nase" su uplne malicke, mensie ako spendlikova hlavicka. A neukazal sa ziaden vacsi, ako spominate - samicka.
    korela Takí malí lesklí čierni a sú všade aj po stenách?
    Neškodní, ja som našla ložisko v levanduli. Nemáš niečo v spálni, alebo proste tam kde sú? My sme ich mali v destskej izbe. Zlikvidovala som levanduľu a zmizli aj sami neviem kam. Oni neštípali, žili si svoj život. Nemáte v sene nejaké kvety?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.