Zavrieť

Porady

konatel na zaklade mandatnej zmluvy-SZCO

Zdravim, moze s.r.o. poverit konatelstvom so vsetkym co tym patri, fyzicku osobu SZCO a uzavriet s nim mandatnu zmluvu s mesacnou odmenou , s tym ze SZCO si potom vsetky svoje odvodove a danove zalezitosti bude riesit sam? A samozrejme okrem toho bude mat aj splnomocnenie na konatelstvo.Tato moznost je asi pre SZCO aj pre s.r.o vyhodnejsia (hlavne co sa tyka odvodov) nez byt zamestnancom a vykonavat funkciu konatela na zaklade zmluvy o vykone funkcie.
A dalsia otazka- ak je niekto len povereny zastupovanim konatela na zaklade splnomocnenia, moze to robit aj bez mesacnej odmeny, s tym, ze koncom roka sa mu vyplatia odmeny z delenia zisku s.r.o? Prdpokladam, ze ziaden zakon neprikazuje ze konatel , ci uz na zaklade mandatnej zmluvy alebo splnomocnenia musi poberat mesacnu odmenu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nie, konateľ spoločnosti s.r.o. je zapísaný v obchodnom registry a zodpovedá za všetky naležitosti v spoločnosti, ani, spoločník čiže majiteľ nezodpovedá .Fyzická osoba SZČO, tá môže mať le Plnomocenstvo od Splnomocniteľa čize konateĽa a mať napr. Generálnu plnú moc na spoločnosť s.r.o. ale to len na vybavovanie naležitostí pre s.r.o., ale aj tak zodpovedá konateľ.
    cocker.ba ale moze potom szco za taketo zastupovanie snad brat odmenu a mesacne fakturovat ak ma sponomocnenie a aj mandatnu zmouvu?resp. sa nechat odmenovat ku koncu roka?tak hlavne stala moja otazka...nepytal som sa ci konatel sa moze vyzut zo zodpovednosti...

    konatel na zaklade mandatnej zmluvy-SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.