Zavrieť

Porady

Zápočet rokov

BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina
Usporiadat
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Dobrý deň, teraz v októbri som ukončila pracovný pomer (moje tretie zamestnanie) a dostala som zápočet rokov. V tom tlačive mám uvedený iba čas odpracovaný v poslednej firme cca 10 rokov. Ja som im odovzdala originál zápočtu rokov z predchádzajúceho zamestnania, kde som mala napočítaný zápočet rokov od 18 rokov vrátane prvého zamestnania.
Čiže ja mám doma kópiu zápočtu rokov od 18.teho roku mojho života do roku 1996 a potom originál zápočtu za ďalších10 rokov.
Je postup posledného zamestnávateľa ok? Momentálne som živnostníčka, ale nie mzdárka.
Ďakujem za váš názor. Katarína
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

BRK
Dobrý deň, teraz v októbri som ukončila pracovný pomer (moje tretie zamestnanie) a dostala som zápočet rokov. V tom tlačive mám uvedený iba čas odpracovaný v poslednej firme cca 10 rokov. Ja som im odovzdala originál zápočtu rokov z predchádzajúceho zamestnania, kde som mala napočítaný zápočet rokov od 18 rokov vrátane prvého zamestnania.
Čiže ja mám doma kópiu zápočtu rokov od 18.teho roku mojho života do roku 1996 a potom originál zápočtu za ďalších10 rokov.
Je postup posledného zamestnávateľa ok? Momentálne som živnostníčka, ale nie mzdárka.
Ďakujem za váš názor. Katarína
Podľa môjho názoru, keď už nenapočítali zápočet rokov od 18. roku veku, tak by Vám mali dať orginál predchádzajúceho zápočtu a oni by si mali nechať len kópiu. Vy tak budete mať zdokladovanú celú dobu zamestnania (obidva zápočty).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
BRK
Dobrý deň, teraz v októbri som ukončila pracovný pomer (moje tretie zamestnanie) a dostala som zápočet rokov. V tom tlačive mám uvedený iba čas odpracovaný v poslednej firme cca 10 rokov. Ja som im odovzdala originál zápočtu rokov z predchádzajúceho zamestnania, kde som mala napočítaný zápočet rokov od 18 rokov vrátane prvého zamestnania.
Čiže ja mám doma kópiu zápočtu rokov od 18.teho roku mojho života do roku 1996 a potom originál zápočtu za ďalších10 rokov.
Je postup posledného zamestnávateľa ok? Momentálne som živnostníčka, ale nie mzdárka.
Ďakujem za váš názor. Katarína
Keď pri nástupe do zamestnanie si odovzdala všetky predchádzajúce zápočty, potom zamestnávateľ mal napočítať kumulovane roky, a nie vystaviť zápočet rokov na dobu čo si u neho pracovala. Dá sa to písomne "reklamovať", alebo keď nie je ochota z jeho strany to opraviť, potom nech ti vráti tie predchádzajúce zápočty.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Dakujem za odpoveď, možno mám smiešnu otázku, ale na čo vlastne slúži zápočet rokov? Ja mám vedomosti o tom, že je to k vôli nároku na dovolenku a keďže som teraz živnostník a žiaľ bohu aj nad 33 rokov (to je tuším hranica ďalšieho týždňa dovolenky) tak mi je to vlastne jedno. Alebo slúži zápočet rokov na niečo dôležitejšie?
Katarína
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BRK
Dakujem za odpoveď, možno mám smiešnu otázku, ale na čo vlastne slúži zápočet rokov? Ja mám vedomosti o tom, že je to k vôli nároku na dovolenku a keďže som teraz živnostník a žiaľ bohu aj nad 33 rokov (to je tuším hranica ďalšieho týždňa dovolenky) tak mi je to vlastne jedno. Alebo slúži zápočet rokov na niečo dôležitejšie?
Katarína
Slúži orientačne na zápočet odpracovaných rokov na posúdenie nároku na dovolenku.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zápočet slúži len pre určenie nárok na dovolenku.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Srdečná vďaka. Katarína
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

BRK
Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina
Ani sa to nesnazim napocitavat. Potvrd jej len dobu kedy bola zamestnana u vas. Prave som sa vratila s rovnakym problemom z uradu prace a poradili mi to takto.
Kazdy rok totiz platilo inak. Raz sa to zapocitavalo, potom nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať