Zavrieť

Porady

migréna

Poraďáci, čo robíte v prípade migrény, čo vám pomáha? V jednom časopise som čítala takú babskú radu: inhalujte ocot. No keď by to malo pomôcť, tak aj ocot, ale čo naozaj zaberá okrem tabletiek?
Usporiadat
Evkake Evkake

Evkake je offline (nepripojený) Evkake

jašu Pozri príspevok
Aj ja mávam migrény s aurami. Na takú obyčajnú bez aury mi zaberie Ibalgin, ale na tú s aurou nič. No vlastne zaberal ten Quarelin, ktorý už teraz nevyrábajú. Ani spánok nezaberá, dokonca som večer zaspala normálne bez bolesti a v noci som sa zobudila s neuveriteľnými bolesťami, kedy som auru prespala a ostala len bolesť hlavy a zvracanie. Najnovšie mi lekár predpísala Zomig, ale pomohol len v tom, že nezvraciam. Bolesť je naďalej hrozná a trvá v kuse aj 3 dni.
A ten Caffetin sa u nás nedá zohnať?
Ahoj Jasu, ani si nevies ako Ti rozumiem, presne viem o com pises, sucitim, sme na jednej lodi... Caffetin som svojho casu sama zhanala doma, lekarnik zdlhavo vyhladaval v databazach, ale k nam sa to toho casu nedovazalo. Je to uz par rokov, mozno sa nieco zmenilo. Viem vsak, ze u nas existuje Paralen extra, tiez je to kombinacia kofeinu a paracetamolu, ale tento som este neskusala. Kazdemu zaberie nieco ine, mozno toto bude prave to, co pomoze aj Tebe, mame migreny s velmi podobnym priebehom.
Chcem Ta len upozornit, ze je to dost silne (teda mam na mysli ten caffetin; paralen extra neviem, u neho moze byt ina koncentracia), takze ak mas problemy s tlakom, treba byt opatrna. Ja mam velmi nizky tlak, ale beriem tabletku po polovicke, az ked nezaberie, beriem aj druhu polovicku, zatial zdy pomohlo. Pokial sa len da, sa snazim vydrzat bez liekov, pecen mam preda len jednu...no ved vieme, ze sa castokrat pretrpiet neda, ci uz musime ist do prace, ci sa musime sustredit, ci len elementarne fungovat... Kedze sa migreny zrejme nezbavime, zelam Ti, nech aspon tych strasnych zachvatov je minimum. Drz sa.
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

jašu Pozri príspevok
Aj ja mávam migrény s aurami. Na takú obyčajnú bez aury mi zaberie Ibalgin, ale na tú s aurou nič. No vlastne zaberal ten Quarelin, ktorý už teraz nevyrábajú. Ani spánok nezaberá, dokonca som večer zaspala normálne bez bolesti a v noci som sa zobudila s neuveriteľnými bolesťami, kedy som auru prespala a ostala len bolesť hlavy a zvracanie. Najnovšie mi lekár predpísala Zomig, ale pomohol len v tom, že nezvraciam. Bolesť je naďalej hrozná a trvá v kuse aj 3 dni.
A ten Caffetin sa u nás nedá zohnať?
Ja beriem pri migréne Quarelin. Nebol, ale teraz som ho už zasa dostala. Skús, lebo hľadať vhodný liek je možné, ale v čase, keď máme k dispozícii ten vyskúšaný. Lebo nemať odrazu nič je hrozná predstava. Ja keď nie je Quarelin mám Algifen.
0 0
jašu jašu

jašu je offline (nepripojený) jašu

Ahoj Evkake. Ďakujem za rady. A máš aj odsledované, kedy môžeš migrénu čakať? Ja (tú s aurou) mám od 15 rokov a až po druhom pôrode (t.z. po 14 rokoch) sa to vykryštalizovalo a teraz viem, že mi ju nespúšťa žiadna strava, stres ani počasie, ale hormonálne zmeny. Aj Ty sa drž. Ahoj
0 0
jašu jašu

jašu je offline (nepripojený) jašu

Ahoj Erzebeth, to si sa pýtala po všetkých lekárňach, alebo ako si sa k tomu dostala? Mne vravel doktor, že sa to už nevyrába, tak som to nechala tak. A ako vidím, urobila som chybu. Dala si mi nádej, dúfam, že to zoženiem. Vďaka.
0 0
Evkake Evkake

Evkake je offline (nepripojený) Evkake

jašu Pozri príspevok
Ahoj Evkake. Ďakujem za rady. A máš aj odsledované, kedy môžeš migrénu čakať? Ja (tú s aurou) mám od 15 rokov a až po druhom pôrode (t.z. po 14 rokoch) sa to vykryštalizovalo a teraz viem, že mi ju nespúšťa žiadna strava, stres ani počasie, ale hormonálne zmeny. Aj Ty sa drž. Ahoj
Ahoj Jasu, prave som to presne spocitala, kolko rokov mam migrenu. Je to uz 21 rokov odkedy mi ju diagnostikovali. Bola som vtedy na gymnaziu.
Ja, zial, ani za tu ozaj dlhu dobu som neprisla na to, co mi zachvat spusta, nijaku suvislost s nicim som nespozorovala. Aura sa mi moze objavit v lubovolnom case dna. Mne zmizne cast zorneho pola, ked sa to objavilo prvy krat, bola som doma, zrazu so nevidela cele slova, videla som par pismen, ale cele slovo som nevidela, ani by som nepovedala, ze som sa zlakla, bolo to zaujimave, videla som sestre vlasy a nevidela som jej tvar; videla som si dva prsty, ale celu ruku som nevidela... Netrva to dlho, par minut, no co je potom si urcite vies predstavit...Co ale pozorujem je, ze ked sa rano zobudim a nevstanem ale opat zaspim, zarucene ma bude boliet hlava cely den. No tato bolest je bez aury. Mavam obdobia, ked ani neviem, co je migrena, no mavam obdobia, ked mam tabletku aj vo vrecku teplakov, zachvaty mam caste a skutocne nepredvidatelne. Takze so mnou je to asi tak, nejako sme si s Tetuskou Migrenou na seba zvykli, naucila som sa s nou zit a dufam, ze stale bude existovat nieco, co v najhorsom na nu zaberie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jašu Pozri príspevok
Ahoj Erzebeth, to si sa pýtala po všetkých lekárňach, alebo ako si sa k tomu dostala? Mne vravel doktor, že sa to už nevyrába, tak som to nechala tak. A ako vidím, urobila som chybu. Dala si mi nádej, dúfam, že to zoženiem. Vďaka.
QUARELIN

Cena a doplatok Maximálna cena
1,71 € (51,52 Sk)
Pacient
0,90 €
27,11 Sk
52,63 % Poisťovňa
0,81 €
24,40 Sk
47,37 %

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...lin-21465.html

....atď ...
0 0
jašu jašu

jašu je offline (nepripojený) jašu

Ahoj Evkake, akoby som to písala ja. Moja aura je presne taká istá. Ja som ju však prvýkrát zažila v 1. ročníku na strednej (našťastie na poslednej hodine). Tiež som sa nebála, ale mala som veľký problém prísť domov. V triede som buchla do každej lavice, lebo tiež mi mizne časť zorného poľa a presne tá, na ktorú pozerám.
Prísť na to, čo migrénu spúšťa, je fakt veľký problém. Ja som tiež 14 rokov neprišla na to, prečo sa mi spúšťa. Tiež som mala obdobia, že som ju nemala aj 3-4 mesiace a inokedy bola tu aj 2x do týždňa. A písala som si všetko, čo som jedla, čo som robila, či som bola v strese alebo v pohode, aké bolo počasie, či ma to zastihlo v spánku alebo pri práci, atď. A nič. Vždy bolo buď všetko odlišné, alebo sa to zhodovalo s tým, čo som bežne robila aj iné dni, kedy som ju nemala. No, ale ako som písala, po druhom pôrode sa to zmenilo a začala som ju mávať pravidelne. A nesúviselo to ani s jedlom, ani so stresom. A teraz viem, že ju môžem čakať v období blbnutia hormónov a iba sa modlím, aby to ďalší mesiac neprišlo zas. Najnovšie totiž mávam dve aury po sebe, čo je v práci alebo pri malých deťoch veľký problém prečkať.
Ale mám dobrú správu. Po tom, čo mi písala Erzebeth, zistila som, že aj u nás v lekárni majú Quarelin, takže najbližšie sa chystám k lekárovi, aby mi ho opätovne predpísal. A dúfam, že sa to vráti "aspoň" do starých koľají, že ju nebudem musieť znášať pravidelne a viackrát po sebe.
0 0
Vacko Vacko

Vacko je offline (nepripojený) Vacko

Ahojte. Tiez trpim migrenami s aurou a nic mi nepomaha. Mam to uz od 11. rokov ( teraz mam 23 ). Su to nenormalne stavy trvajuce +/- 8 hodin a skladaju sa s takych ... ja som to nazval 3 stupnov ( 1. stupen aura - mzitky pred ocami, nieco podobne ako ked sa pozriete do slnka, trva asi 30 minut. 2. stupen - nastup ukrutnych bolesti hlavy a tlaku za jednym okom +/- 3 hodiny a nasledny prechod na 3. stupen - napinanie a zvracanie, slabost v kolenach, zimnica, precitlivelost na svetlo a hluk a este stale uz o nieco mensia bolest hlavy. Ked ma to zastihne v praci (pasova robota) , co sa mi stalo uz nedavno 4 krat, je to na nevydrzanie. Neurolog mi predpisal Cinie co mi absolutne nepomohlo a ked som si pytal niake ine lieky tak sa ma opytal : " A co Vam mam dat ?! " Chcel by som sa opytat ci ten Quarelin mi moze predpisat aj moj obvodny lekar?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vacko Pozri príspevok
Ahojte. Tiez trpim migrenami s aurou a nic mi nepomaha. Mam to uz od 11. rokov ( teraz mam 23 ). Su to nenormalne stavy trvajuce +/- 8 hodin a skladaju sa s takych ... ja som to nazval 3 stupnov ( 1. stupen aura - mzitky pred ocami, nieco podobne ako ked sa pozriete do slnka, trva asi 30 minut. 2. stupen - nastup ukrutnych bolesti hlavy a tlaku za jednym okom +/- 3 hodiny a nasledny prechod na 3. stupen - napinanie a zvracanie, slabost v kolenach, zimnica, precitlivelost na svetlo a hluk a este stale uz o nieco mensia bolest hlavy. Ked ma to zastihne v praci (pasova robota) , co sa mi stalo uz nedavno 4 krat, je to na nevydrzanie. Neurolog mi predpisal Cinie co mi absolutne nepomohlo a ked som si pytal niake ine lieky tak sa ma opytal : " A co Vam mam dat ?! " Chcel by som sa opytat ci ten Quarelin mi moze predpisat aj moj obvodny lekar?
Trpím migrénovými záchvatmi už pekných pár rokov, skoro nikdy mi nič nezabralo, až raz mi kámoška doniesla kvapky Algifen, nedávala som im veľkú šancu na úspech, a čuduj sa svete, pomáhajú. Už nič iné ani neberiem. Sú síce len na lekársky predpis, ale stačí zájsť k lekárovi.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
už sa nevyrába asi rok....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Quarelin som používala aj ja boli jediné čo mi zaberali na migrénu... niekedy pol niekedy cela ale niekedy sa stalo,že som si musela dať aj 2 alebo 2 aj pol aby mi to zabralo...
samozrejme,že sa prestal vyrábať, jak by to inak bolo.... náhrady ako je Novalgin je prd pre mňa dala som si počas asi 5 hodín 3 tbl a nič...+ asi 2 iné.... čiže všeho všudy 5 tbl a nič...
otázka užívate niekto RELPAX 80 mg?????? a ako vám zaberá? ďakujem
0 0
jašu jašu

jašu je offline (nepripojený) jašu

Quarelin musí najprv predpísať neurolól a až po jeho odporúčaní ho môže predpísať aj obvodný.

Aj ten algifen musím vyskúšať. Tweety a koľko kvapiek si mám dať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jašu Pozri príspevok
Quarelin musí najprv predpísať neurolól a až po jeho odporúčaní ho môže predpísať aj obvodný.

Aj ten algifen musím vyskúšať. Tweety a koľko kvapiek si mám dať?
Na letáčiku je uvedené od 20-54, ale zvyknem od 15-22.
1 0
jašu jašu

jašu je offline (nepripojený) jašu

Mám ho doma, isto vyskúšam. Nikdy dovtedy mi nenapadlo, že algifen mi môže pomôcť na takú hrozitánsku bolesť. Vďaka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jašu Pozri príspevok
Mám ho doma, isto vyskúšam. Nikdy dovtedy mi nenapadlo, že algifen mi môže pomôcť na takú hrozitánsku bolesť. Vďaka.
Je dobrý aj na krče.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Migréna je sviňa Ja mám niečo podobné ako je migréna, je to vlastne určitý druh migrény, volá sa cluster headache. Trpím už 15 rokov, neviem , či to je lepšia forma, moje migrény sú ako hodinky, raz, v intervale za 1 rok a jeden mesiac prídu bolesti. Trvajú celý mesiac, opakujú sa v presnom intervale , každú druhú noc, 2 hodiny po zaspaní. Zo začiatku zvládam bolesti pomocou liekov, prudká bolesť trvá tak 1/2 hodinu, v strede mesiaca záchvaty gradujú, trvajú aj 3-4 hodiny, vtedy som na infúziách, a ku koncu mesiaca sa zmierňujú, až nakoniec úplne prestanú. Zase mám rok a mesiac úplny pokoj, kým nepríde moje obdobie. Neurológ mi povedal, že pri cluster headache neexistuje žiaden spúšťač a vôbec nevedia prečo a ako vzniká. Fakt je, že teraz, po prechode, sa mi predĺžil interval na dva roky, hádam sa dožijem dňa, kedy ma migréna nenavštívi.
Vyskúšala som mnoho liekov, snáď najlepší pre mňa bol Maxalt, ale v strede mesiaca mi pomáhajú zmierniť bolesti len infúzie, aj to nie úplne.
Želám Vám všetkým čo najmenej bolesti
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mavam migreny asi 5 rokov. Odpozorovala som si, ze spustacom je nadmerny hluk,alebo prudka zmena pocasia-sychravo, dazdivo. Zial,ani jedno nemozem ovplyvnit :-(
1 0
Vacko Vacko

Vacko je offline (nepripojený) Vacko

Tak uz mam algifen doma som zvedavy ci mi pomoze. A mam si ho zobrat uz ked zacnem mat auru, alebo az ked nastupia bolesti ? A pomaha aj pri stavoch na zvracanie ktore nastupuju potom alebo si mam zohnat aj na to niake lieky ? Tiez som cital ze prevenciou proti migrenam a celkovo bolestiam hlavy je zazvor (zazvorovy caj) ma stym niekdo pozitivnu skusenost ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vacko Pozri príspevok
Tak uz mam algifen doma som zvedavy ci mi pomoze. A mam si ho zobrat uz ked zacnem mat auru, alebo az ked nastupia bolesti ? A pomaha aj pri stavoch na zvracanie ktore nastupuju potom alebo si mam zohnat aj na to niake lieky ? Tiez som cital ze prevenciou proti migrenam a celkovo bolestiam hlavy je zazvor (zazvorovy caj) ma stym niekdo pozitivnu skusenost ?
Kvapkala som aj na začiatku pocitov migrény, stalo sa, že som začiatok záchvatu podcenila a nastúpili už pocity na vracanie a až vtedy som zobrala, a čuduj sa svete uľavilo sa mi bez vracania. Skús, verím, že Ti pomôžu.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
na nauzeu (pocit na zvracanie) to nepôsobí, treba si ich dať hneď už vtedy keď nastane aura.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať