Zavrieť

Porady

predĺžená MD z dôvodu nezrelosti na škôlku?

malý je narodený 23.12.2013 - do škôlky nastúpil od 2.9. - odvtedy je z neho úplne zmenené dieťa a hlavne má zo škôlky nenormálne nočné mory - vykrikuje zo sna, že on tam už nejde, kope, metá sa - nedá sa nijako utíšiť - opakuje sa to každú noc, bojím sa aby to na ňom nezanechalo nejaké následky, ale nakoľko mi v decembri končí MD do práce treba ísť... zaujímalo by ma teda či je nejaká možnosť predĺženia platenej MD z dôvodu psychickej nezrelosti na škôlku alebo niečo také.. od psychológa alebo ja neviem od koho.. ďakujem za rady čo s tým...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, taky dovod ako nezrelost na skolku nie je dovodom na predlzenu RD.
    Navstivit pedagogicko-psychologicku poradnu so synom by vsak bolo dobre, pomozu a poradia aj s tym ako dietatu adaptaciu v MS ulahcit.

    Kazdopadne su deti, ktore si na zmenu prostredia zvykaju tyzdne az mesiace, nie par dni. To by ti mohli povedat aj ucitelky v MS. A dolezita je aj spolupraca s nimi.

    Nam napriklad pomohlo, ze dieta nenosila do skolky matka, na ktoru bolo viazane, ale otec, pri ktorom take vyrazne problemy rano neboli.

    A este jedna poznamocka: to, ze syn vie, ze si doma a je na teba velmi viazany, moze byt tiez jeden z dovodov, preco sa snazi akymkolvek sposobom upozornovat na to, ze chce byt s tebou doma.
    A este nerozumiem tomu datumu narodenia: 23.12.2013 - syn naozaj nema ani rok alebo je to preklep a v decembri bude mat 3 roky.
    Lebo uvazovat o predlzenej RD sa da az od 3 rokov dietata ....
    silvia999 jasné preklep - bude mať 3 roky teraz, pýtala som sa všetkých mamičiek čo nosia svoje deti aj učiteliek a žiadne nerobí v noci to čo môj - to sa fakt niekedy nedá vydržať - susedia si musia mysieť že ho v noci týram alebo čo... práveže syn nie je na mňa až tak viazaný - chodil bez problémov aj na 2-3 noci babke na prázdniny, naviac je to ocinov miláčik - častokrát chodili aj bezo mňa preč aj na celé dni tak som z toho teraz fakt úplne vyhúkaná.. dala som ho tam aby si do decembra zvykol a ono je to skôr horšie a horšie, ráno ho nemôže vodiť manžel lebo už je v práci, naviac ono tie dni by sme ako tak zvládli ale tie noci to si nedá ani povedať ani nič ani sa k nemu priblížiť... každopádne ďakujem za radu, takže ak sa to nezlepší zostane mi možnosť iba neplatenej MD pričom bude mi štát aspoň platiť zdravotné (prípadne sociálne)? ďakujem

    predĺžená MD z dôvodu nezrelosti na škôlku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.