Zavrieť

Porady

Prívesný vozík

Dobrý deň,
netuším, kam sa s touto témou zaradiť, tak sa radím sem.

Zdedila som po otcovi prívesný vozík. Auto, za ktoré sa dal pripať som predala, vozík mi ale stojí na dvore.
Mám s ním jeden problém:
v technickom preukaze je určité výrobné číslo v tvare napr. 01234 a na výrobnom štítku tá nula na začiatku chýba. Na STK mi nechceli naň spraviť kontrolu, vraj mi nesúhlasia údaje v TP so skutočnosťou, a bez STK mi ho zasa policajti nechceli prepísať.
Na polícii sa vraj mám riadiť tým, čo mi do žiadanky napíše policajt. Ale ako to mám urobiť, keď najskôr musím mať STK? Mám si tam dať tú nulu vyraziť u nejakého autíčkara? Podotýkam, že firma, ktorá vozík vyrobila, už neexistuje...

Ešte ma trápi povinné zmluvné poistenie. Vozík je stále poistený na otca. Nie je to nejaký problém, keď otec už pomaly tri roky nežije?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Mno. Poznám podobný problém. Ak na aute z dôvodu havárie alebo korózie sa nedá zistiť VIN (teda číslo karosérie), treba si to dať potvrdiť na STK. Proste len potvrdiť, že číslo nie je čitateľné. Potom ti na Obvodnom úrade, odbor dopravy pridelia nové číslo s novým veľkým techničákom. S tým potom zájdeš na políciu. Takto je to pri autách, ale predpokladám, že aj pri prívesných vozíkoch. Toto je čistý postup, zdĺhavý a relatívne nákladný. Pokiaľ chýba len jedna nula, dorazil by som ju. Ak tam chýba toho viac, išiel by som spomínanou cestou.
    Ak už otec 3 roky nežije, malo prebehnúť dedičské konanie a vozík mal niekto zdediť, nie? Na poisťovni sú teraz veľmi ústretoví. V tom problém nevidím.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    Chcel by som sa informovať ohľadom STK na vozík, ktorý bol kupovaný v roku 2007. Dedy teraz budem musieť spraviť na vozík STK aby ma policajti nepokutovali?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.