Zavrieť

Porady

Možem dostať výpoved počas Pn?

som zamestnana cez agenturu. nadpis na zmluve znie: pracovná zmluva a dohoda o dočasnom pridelení zamestnanca. "Pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú a to na dobu trvania dočastného pridelenia zamestnanca podla nižšie uvedených dojednaní tejto pracovnej zmluvy. pracovny pomer je dohodnuty so skusobnou dobou 3 mesiace". nikde v zmluve nie je nic o vypovedi pocas pn. som na pn a z agenturi mi volali ze mam vypoved a mam do agenturi prist odovzdat veci co som dostala a podpisat vypoved. co som citala clanky aj rozne diskusie, tak som s toho trosku mimo. mam to ist podpisat? nekonci nahodou pracovny pomer az ukoncenim pnky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovný pomer na dobu určitú nekončí výpoveďou, konci ukončením tejto doby. Ak ti skončilo pridelenie, skončil aj PP bez ohľadu na to, či si práve PN alebo nie.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    3784dada takze pokial som na dobu urcitu, tak ani vypovedna doba nie je ziadna? V zmluve je pisane: "Tuto zmluvu može vypovedat zamestnavatel aj zamestnanec. Dlzka výpovednej doby a spôsob jej plynutia je upraveny v ustanoveni paragr.62 ZP" neviem ci som spravne tento paragraf pochopila, je tam pisane o mesiaci ako minimalnej vypovednej doby.
    ivka70 To by platilo, keby si chcela dat vypoved alebo tebe zamestnavatel skor, ako bude koniec doby urcitej.
    Doba urcita konci uplynutim dohodnutej doby, nie vypovedou. Vypoved je uplne iny pravny ukon.
    3784dada takze zmluva mi konci v ten den ked mi oznamili ze mam vypoved, ten mesiac je uplne pezpredmetny v tomto pripade?
    Katy a R ešte raz (ako ivka napísala) - teba sa výpoveď vôbec netýka. Ale PP ti skončí uplynutím doby, na ktorú bol uzavretý.
    bolo by dobré mrknúť do ZP - pretože výpoveď je síce jedným zo spôsobov skončenia PP ... ale sú aj iné spôsoby ..
    3784dada dakujem pekne za rady, pretoze v ZP sa volako vobec neviem zorientovat. este raz dakujem
    Katy a R - samozrejme, ak dôvod dočasného pridelenia pominul to sú tie "nižšie dojednania PZ"
    3784dada moze byt dovod dlhodoba pn? pretoze to mi bolo povedane
    ivka70 Nemôže a ani ti to oficiálne nikto nepotvrdí.
      zbaliť

    Možem dostať výpoved počas Pn?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.