Zavrieť

Porady

Podnikateľ,neplatca DPH pri nákupe tovaru v Maďarsku bolo uvedenè a dokonca aj zaplatenè DPH, aký je postup s takým DPH.

Vsetky faktury mam v hotovosti, kde nie je uvedene DPH avsak jednu mam s uvedenym aj zaplatenym DPH.. viem to neskor v danovom priznani pytat naspat,alebo aky je postup. Prosim ( som zaciatocnik)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Neplatiteľ DPH nakupuje tovar od dodávateľa z členských štátoch EÚ iba s DPH.
    aniTina Dobry den,ale ak sme sa dohodli o nakupe bez DPH ... musim to teda nejak dodanit tu na SR,mam v tom trochu zmatok... nechcem byt platca DPH a dokonca dalsia uctovnicka mi poradila aby som sa registrovala na DU nie na tovar ale ako sluzba , ze to bude jednoduchsie, ale ako by mohlo ked ja mam obchod s oblecenim a dovazam tovar predsa zo zahr. Dakujem za odpovede :-)
    veronikasad Vymeň rýchlo účtovníčku ,,,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Aj ked nie je uvedené DPH, tie ceny pre Teba ako neplatiteľa DPH sú včítane MR_DPH, alebo máš na faktúre uvedené, že ceny sú bez DPH?
    Inak povedané, ak aj nie je DPH vyčíslená, to ešte neznamená, že nie je v cene zahrnutá. S takými faktúrami už nemôžeš robiť nič.
    Ani s faktúrou, kde máš DPH vyčíslenú aj zaplatenú - je to MR DPH a tú ti nevrátia, aj keby si sa časom stal platiteľom DPH v SR.
    Tento postup môžeš uplatniť len do doby, kým v danom kalendárnom roku neúpresiahneš cca 14000 EUR, už pri nákupe, ktorým by si stanovený obrat úprekročil, musíš sa vopred registrovať pre DPH podľa §7 slov. zákona o DPH
    (naďalej budeš neplatiteľom DPH, ale nákupy z MR budeš naozaj mať bez MR_DPH a budeš doplácať SR_DPH.
    aniTina ĎAKUJEM

    Podnikateľ,neplatca DPH pri nákupe tovaru v Maďarsku bolo uvedenè a dokonca aj zaplatenè DPH, aký je postup s takým DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.