Zavrieť

Porady

Úradne potvrdenie o zhode osoby

Zdravím všetkých....
Možno niekto z Vás žije v zahraničí (E) a stretli ste sa s podobnou nezmyslenou byrokraciou a budete vedieť podariť.
Cudzinecká polícia požadujem odo mňa certifikát zhody osoby.
Ako príklad uvediem:
Za slobodna som sa volala Petra Petrová. Keď som sa vydala zmanila som priezvisko na Baková.
Oni odo mňa chcú certifikát, že Petra Petrová a Petra Baková je jedna a tá istá osoba.
Vydáva vôbec Slovensko nejaké takéto úradné potvrdenie? Ako úradne preukázať, že ja som bola ja a aj som ja len som zmenila meno?

Vopred ďakujem všetkým za Vaše odpovede. ANN
veronikasad Rodný list a Sobášny list nestačí - keď sa menilo meno po sobáši ? V jednom aj druhom máš dátum narodenia, mená rodičov ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Potvrdenie o zhode osoby, resp. certifikát osoby v našom zákonodárstve neexistuje. Teda sa ani nič také nevydáva. Doklad o totožnosti osoby je predsa identifikačná karta (po starom OP), pas (na týchto dokladoch sú predsa fotografie , hologramy, dokonca už i biometrické údaje. Takže nechápem, ak máš OP po sobáši si si mala predsa dať vystaviť nový OP. Ak máš pas na dievčenské meno, mala si si dať urobiť novy, resp. vykonať zmeny.
    V Španielsku, ako štáte EÚ sú povinný uznávať i naše OP! Sme tak isto členmi EÚ a tiež Schengenu!
    Takže ak na Cudzineckej polícii v Španielsku niečo také požadujú a máš platné a aktuálne doklady, podaj sťažnosť na ich postup a ako dôvod uveď, že si občanom EU a že ich postup považuješ za diskrimináciu!

    Ak však nemáš tieto doklady, tak si ich daj spraviť. Prípadne, ak máš sobášny list, daj si vystaviť úradný preklad sobášneho listu do španielčiny - je to tak isto doklad, platný v celej EÚ!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ann. Pas mám na nové meno. Nie je tam meno za slobodna. Mám OP na nové meno, ktorý nie je platný ako Identifikačný doklad v tejto krajine (ako ID preukaz považujú pas)
    Dokonca v sobášnom liste je napísane, že sme sa dohodli a po sobáši budem užívať meno: Baková.
    Sobášny list je preložený do E a aj apostilovaný a súdne overený.

    Všade je rodné číslo a aj tak to neakceptovali.
    misoft Chod na našu ambasádu a sťažuj sa tam, že španielske úrady nechcú uznávať slovenské platné doklady a pasy. A žiadaj na ambasáde, aby sa do to zamontovalo ministerstvo zahraničných vecí. Pretože je neakceptovateľné, aby nejaký podradný úradník neuznával platné doklady, ktoré uznávajú i iné štáty (a to nielen EÚ).


    Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Madride
    C/Pinar 20, 28006 Madrid, Španielsko
    Tel.: +34 915903861, Konzulárne oddelenie: +34 915903867 (v prac. dňoch/works day 10,00 - 12,00)
    Fax: +34 915903868
    Mobil: 0034 609 002 803 (pohotovostný mobil / Emergency call)
    Email: emb.madrid@mzv.sk
    Úradné hodiny: pondelok - piatok od 08,30 do 16,30
    Stránkové dni konzulárneho oddelenia: pondelok, streda, štvrtok od 10,00 do 12,00

    Mimo úradných hodín v naliehavých prípadoch (v pracovných dňoch od 16,30 do 08,30 + víkendy a sviatky 24 h) volajte mobilné číslo 0034 609 002 803.
    misoft A ešte by som dodal. Pohroz tým španielskym chmuľom, že platí predsa nariadenie EÚ o voľnom pohybe a pobyte občanov EÚ a že budeš prostredníctvom MZV SR informovať Radu EÚ o postupe španielskych úradov.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ale ani slovo tam nie je o akomsi certifikáte zhody osoby.
    Peggynka Však samozrejme-ľudová tvorivosť úradníkov a neznalosť zákonov EU.Ja by som pýtala zákon,kde to je uvedené,že neuznávajú OP a žiadajú potvrdenie o zhode.
    misoft Ja mám skôr dojem, že nejaký ten Sancho Pancho si chce dokazovať, že je viacej ako niekto druhý.....
      zbaliť
    misoft Usted no tiene el certificado. Por lo tanto, usted no es usted!

    Úradne potvrdenie o zhode osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.