Zavrieť

Porady

Mám právo na vrátenie tovaru kúpeného v bazári na internete

Mám právo na vrátenie tovaru kúpeného v bazári na internete,ak kvalita nezodpovedá informáciam v inzeráte?Predavajúca nechce tovar späť,ani nechce vrátiť peniaze.
Naposledy upravil ivka70 : 17.10.14 at 05:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To je riziko kupovania cez bazar. Maximalne tak mozes predavajucej udelit zle hodnotenie,ak stranka ponuka tuto moznost...aby si varovala ostatnych
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    clen nekecej, moze postupovat podla § 499 a nasl. obč. zakonnika...najma podla § 619 a § 620, § 507
    arizona Ved teda porad,ako ma postupovat,rada sa necham poucit :-)
    jslancik § 500
    (1) Ak ide o zjavné vady alebo o vady, ktoré možno zistiť z príslušnej evidencie nehnuteľností, nemožno uplatňovať nárok zo zodpovednosti za vady, ibaže scudziteľ výslovne ubezpečil, že vec je bez akýchkoľvek vád.
    § 619
    Pri použitých veciach nezodpovedá za vady vzniknuté ich použitím alebo opotrebením. Pri veciach predávaných za nižšiu cenu nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena.

    Veci kupované v bazári nie sú nové (ibažeby predávajúci výslovne tvrdill opak. Prípadne by výslovne tvrdil opak toho, čo teraz vytýka hanny2310. Je rozdiel, či predávajúci uvádzal nesprávnu veľkosť, alebo nejaké iné veci ohľadom stavu.
    misoft clen: Blbosť! Pre bazár 499-tka neplatí. 507-čka - ako by si chcel realizovať? 619-stka - na nové veci! Nie na použité. 620 - pre obchod. Toto je bazár - ten sprostredkúva predaj. Oni tie veci ani nedržia. Stále ich má pôvodný majiteľ. Takže za stav zodpovedá pôvodný majiteľ a nie bazár.
    Toto si musia vybaviť medzi sebou osoby.
    clen neviem ako si dospel k tymto zaverom a to ze zodpoveda majitel tu nikto nespochybnuje...
    507- no ako asi, oslovim povodneho majitela, ze ziadam zlavu,opravu alebo vymenu alebo ze zrusujem zmluvu a peniaze chcem naspat
      zbaliť
    luja5 17.10.14 08:15 priradil do Porady

    Mám právo na vrátenie tovaru kúpeného v bazári na internete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.