Zavrieť

Porady

Mam pravo na vratenie penazi ?

Kupil som auto. Je na nom vada, lupe sa lak. Bol som reklamovat. Vadu si odfotili, a ze musia to poslat na schvalenie. Tak to poslali an schvalenie a presiel uz viac ako mesiac a pol, a ze sa nevyjadrili este, ci to schvaluju. Par dni nato som tam isiel zas, ze uz sa vyjadrili, a ze fotka nie je jednoznacna, vraj to maju odfotit lepsie. Tak dnes znova odfotili. Stale vsak plati, ze preslo uz viac ako 30 dni, uz onedlho to budu aj 2 mesiace. Mam teraz pravo na vratenie penazi alebo vymenu za novy tovar ? Je mozne dostat penaiez naspät kvoli tomu, ze porusili zakonom danu elhotu 30 dni ?

Este som nenapisal jednu asi podstatnu vec: to auto pouzivam, nie je u nich. Reklamacia podana bola, ale auto pouzivam, vsak naco by bolo u nich, ked s nim nic nemozu robit, kym nepride to vyjadrenie odtial, kam to posielali.
Naposledy upravil x_master222 : 19.09.13 at 17:26 Dôvod: doplnenie informacii
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Prevzali reklamačný zápis aký dátum? Máš posudok zo znaleckej firmy aký dátum ? Oni naťahujú čas. 3 krát reklamácia a dosť ale asi majú dosť PPS prehráš, auto nie kilo zemiakov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak bol spísaný reklamačný protokol o vade na vozidle, vozidlo bolo prevzaté na reklamáciu - beží 30 dní. To, že oni hento a toto - to ťa nemusí zaujímať, jednoducho - porušili zákon na ochranu spotrebiteľa - podstúp to SOI, ich vyzvi (PÍSOMNE!!!), aby ti vrátili kúpnu cenu, nakoľko nedodržali zákon.
    Až budú sa na zadné stavať - žaloba, súd, zrýchlené konanie, vydanie platobného rozkazu, exekútor a basta. Potom sa naučia!
    Ale auto už späť neber. Pokiaľ bola vada na laku, kto ho vie, čo ešte vyskočí. Už len lúpanie laku svedčí o nedokonalej povrchovej úprave podkladu (plechov).
    pavol54 Nemáš pravdu respektíve ešte jeho začne naháňať exekútor lebo ak sem píše nie dosť bohatý na to aby mal dobrého právnika pre nich dobrí právnici sú tí ktorí im poradia ako s klientom beztrestne vy-drbať Ja som mal nové auto, behom pol roka 30 závad a to nie nejaký lak ale posilovač, elektrika a zaujatá sudkyňa rozhodla ako rozhodla veď jej manžel mal od tej istej firmy 5 áut no "utop ju" A psy sa nežerú, ešte som nevidel aby právnik utopil právnika

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nepochodíš ......

    Zaťovi sa na novej mašine zjavil nejaký hrdzavý fliačok a aj farba sa onačila ....
    Vzali , opravili - odstránili a finito ....
    misoft Tu už nejde o ten lak - ide o lehoty - tam má nádej. O tom laku - to bola taká malá poznámočka.

    Mam pravo na vratenie penazi ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.